manfredvonrichthofen
neden mi balık etli/şişman bir kız ya da neden mi uzun saçlı bir kız?
şimdi size bunları olabildiğince sade sözlerle anlatmaya çalışacağım. (bu konu hakkında birkaç olumsuz yorum aldım ve bu çok üzücü)
balık etli/şişman kız meselesi: öncelikle bu zevk ve beğeni meselesi biliyorum çok klişe olacak ama zevkler ve renkler de tartışılmaz. ancak ben şimdi sizlere bu beğeninin nasıl oluştuğunu anlatacağım.
benim hayatımda ilk sevdiğim kadınların hepsi şişmandı. evet evet yanlış duymadınız şişmanlardı. mesela annem,anneannem,babannem,halalarım,teyzelerim hatta ilkokul öğretmenim bile şişmandı. bu beğeninin bir sebebi de aslında benim 1,85 boyunda şişman bir adam oluşum her ne kadar boy takintim olmasa da (saç hariç) kilo olarak yanıma yakışan birini isterim görenlerin "aa ne kadar da tombis ve tatlilar çok yakışıyorlar" diyeceği bir uyum isterim mesela.
uzun saç meselesi:annemin yoğun olduğu zamanlarda okula geç kalmamak için kız kardeşimin saçını bazen ben tarardim mizmizlandigim zamanlarda da annem derdi ki "oğlum şimdiden alış ilerde de eşinin,kızının saçını tararsin mutlu olurlar." bu sözden hareketle önce saça sonra uzun saça ilgim başladı hatta öyle bir ilgiydiki kız kardeşimin saçını fazla kısa kesen bir kuaförü dövmüşlüğüm bile var.. (korkmayin erkekti)
diyeceğim o ki bu beğenilerde fantezik bir amaç yahut cinsel bir arzu söz konusu değil. tamamen çocuk yaşlarda içinde bulunduğum ortamın bilinçaltima soktuğu şeyler. ne kadar tatmin edici bilmiyorum ama tüm samimiyetim ile bu işin nedenini açıklamaya çalıştım. sabredip sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ederim.

Yorumlar

sensinbayan
sensinbayan
2 yıl
zaten kısa saçlı kadınlar omuzlarındaki yükten dolayı kısa kestirmişlerdir onların saçlarını taratmak saçlarıyla mutlu olmak veya mutlu etmek için önlerinde daha çok level vardır o yüzden kısa saçlı kadınlar bazı erkeklere ağır gelebilir
manfredvonrichthofen
her kısa saçlı kadının bu sebepten dolayı saçlarının kısa olduğuna inanmıyorum. tamam kabul kötü yaşanmışliklar silsilesi bir kadının saçlarını kisaltmasina sebep olabilir ama çoğu kişi de üşendigi,bakımı ve kullanımı zor olduğu için kısa saç tercih ediyor.
ayrıca uzun saçlı bir kadın kısa saçlı bir kadına göre daha mutlu ve mesut diye de bir durum yok. kadının uzun saçı yalnızlığı da temsil eder. şöyle ki artık o kadının uzun saçları ; sevgilisi,arkadaşı,sırdaşı vs. olmuştur bir de bu açıdan bak derim.
sensinbayan
sensinbayan
2 yıl
bir kadın saçlarını kolay kolay kestrimez saçlarını adam kestiremez sende olayın farkındasın ama yanlış yerden bakıyosun.kadının saçları herşeyidir sen o bakamadım üşendim kestirdimlere inanma o çok nadir çıkar.bi kadın kolay kolay gidipte kurtar beni bu kafamdaki fazlalıklardan diyemez saçlarından vazgeçemez işte tam da burda devreye yaşanmışlıklar devreye giriyo.. neyse ben şimdi ne kadar çabalarsam çabalayım anlatamam anladıklarımı ve hissettiklerimi.sen bi kadının kolay kolay saç kestirmeyeceğini bil yeter
manfredvonrichthofen
bunu çok iyi biliyorum hiç şüphen olmasın.
josefin
josefin
2 yıl
zayifim boyum uzun kesinlikle sarisin degilim taranacak saclarim yok. cadi gibi geldim boyle soyleyince ama guzelim bu yuzden seninle guzel arkadas olabilmemize bir sebep daha buldugumu dusunuyorum
manfredvonrichthofen
yok canım estağfurullah ne cadısı. dediğin gibi belki güzel bir arkadaşlık yaşanabilir ancak ortam buna pek müsait değil sanki
josefin
josefin
2 yıl
malesef