poseydon
yalnizliga alismis insanlarin hayatina girip yalnizligini paylasmaya calisip bunu surduremeyecegini anladiktan sonra aninda vazgecmek... yalnizliga alismis o insanin ne ümitlere kapildigini bilmeden anlamadan bir anda yine yalnizligina terk etmek o insana yapilabilecek en agir sey galiba . neyse yine canim sıkıldı bu durum aklima geldikce. yildizlar ay. gokyuzu bir fincan cayim ve arada sirada ictigim mutsuzluktan yana sigaram. heran tekrar bir araya gelecekmis gibi derken. yine bir araya geldiler. arka planda hafif tonda calan bana yalnizligimi daha da kabullendirecek parca listemi de acinca biraz jeyfim yerine geliyor sanki. cunku alismisim ben buna ve insanin artik hic kimseden bir beklenti icine dusup umutlanmasi ve hayal kirikligina ugramasi kacinilmazdir. insanlarin senin istedigin gibi davranmasini zaten bekleyemezsin. yalnizligin bir insana kazandirdigi en onemli sey istedigin seyi yapabilecek ozerklik . ve bu his benim icin paha bicilemez derecede onemli galiba . bu aralar bu yalnizlik konusunu surekli dile getiriyorum. bu konuda yalniz olmadigima inanarak. tum yalnizlara selamlar. en azindan bu konuda yalniz degiliz galiba. kendinize iyi bakin.

Yorumlar

sifresizdavinci
@poseydon, seni tanımak için plan yapmak şart mı ?
poseydon
@sifresizdavinci şart değil. fazla gec olmasa daha iyi olur daha fazla vakit gecirebiliriz ama
sifresizdavinci
İlla neden yarın mesela önce bunu merak ediyorum . bir ikincisi, mesela saatin kaç olması gerekli ki?
poseydon
@sifresizdavinci yarin dememde ki sebep sen bu gece musaitmisin diye sorduğundan ve saat konusu ise ben merkezden yukarida oturuyorum ve son minibüs 11.30 da ondan
sifresizdavinci
o zaman seninle yarın gece dışarıda sabahlayalım mı? uzun uzun karanlıkta konuşarak.
poseydon
@sifresizdavinci olur. neden olmasın. bu durumda hangi kitabı getireceğini soruyorum
sifresizdavinci
beni seni keşfetmeye iten bu nacizane varlığı, gerçekten seninleyken açıklamak istiyorum. @poseydon
poseydon
tamam o zaman. saati ve yeri ve soyleyebilirsin artik 😉
sifresizdavinci
sabahlayacak mısın benimle ? @poseydon
sifresizdavinci
gece on iki de, tam saat on iki de. denizevleri'nde ki garage bar'ın tam hizasında sayılabilecek, denize doğru girinti yapan o bankta buluşmak istiyorum. açık ve net, gece her zaman güzel, hava genelde bu zamanlar hep soğuk, ve ben yine denize en yakın bankta oturuyor olacağım. gelirsen konuşacaklarım var, anlatacaklarım, susmayışlarımı kanıtlayasım var. ve tabiki bu gece. @poseydon
poseydon
@ sifresizdavinci . farkli bir ilk gorusme tarzi olacak ama evet sabahlarım
poseydon
@sifresizdavinci tamam o zaman gorusmek uzere
artemis
şuan yaşadığım durum bu.hazır bu yazıya yorum yapmışken sen düzeldin mi bakalım bunu söyle?
poseydon
@artemis düzelmekten ziyade her şeye her duruma yaşadıklarıma ve anılarıma ve hatta acılarıma öyle bir alıştım ki bazen ben bile hayrete düşüyorum bu konuda. ancak bazı zamanlar ne kadar alışmış da olsa insan yine bir şeyler oluyor içinde, ruhunda, düşüncelerinde.
artemis
poseydon sana bunu şöyle özetleyebilirim..mesela içimizden geçen fay hatları var, gömdüğümüzü zannettiğimiz insanlar ya da olaylar o fay hatlarını oluşturuyor.bence o fay hatlarında bazen kırılmalar gerçekleşiyor, bizim bitirdiğimizi zannettiğimiz şeyler bir anda dirilip sarsılıyor, kırılıyor.mesela yemek falan yerken birden bir sarsıntı yaşayıp elindekini masaya düşürüyorsun, kendini bir noktaya dakikalarca hareketsiz bakarken buluyorsun.ama nu fay hatlarında deprem olurken önemli olan senin ne kadar dayanıklı olduğun.ya tamam deprem onemli değil de içinde bi kalp vardı :(( neyse ben bazen mesajlarına komiklik yapıyorum gül diye.gülsene ulan!
poseydon
@artemis ben oyle durumları kimseye fark ettirmeyi tercih etmediğimden elimdekoni hemen bırakıyorum ve kalkıyorum masadan. ancak dakikalarca bir yere bakıp kaldığım zamanlar çoktur. ve bir şey fark ettim bir süre sonra hayatından geçenlere değil de yaşadıklarına odaklanmış ve yaşadıklarına üzülür bulurken kendini, o dalıp gittiğin zamanlar varya hani o zamanlar bile yaşadıklarını düşünüyorsun ve o anları yaşadığın kişiler sadece bir gölgeden ibaret kalıyor. doğrusunu söylemek gerekirse ben ne aşk yaşadım ne de aşk acısı ancak şöyle bir durum var ki insan hayatı bunlardan ibarette değil. İnsan geçmişteki dostlarına, arkadaşlarına, dostluklarına da üzülebilir. bu arada ben pek gülmem gülümserim arada. bana gore gülümsemek bile büyük bir şey.
artemis
@Poseydon söylediklerine katılıyorum ve sen hep gülümse diyip gidiyorum:)
poseydon
@artemis teşekkür ediyorum. ve sen de hep katıla katıla gül diyorum