lipstickk
din olgusunun çocuk doğar doğmaz kimliğine yazılmasını ve onu hayatı boyunca o kimlikle yaşamaya mecbur bırakılmasını (aile tarafından ) hiç doğru bulmuyorum. kendimi bir başka dine ve o dinin peygamberine daha yakın hissediyorum ama bu toplum baskısı yüzünden istediğim inancı yasayamiyorum. geçen gün bu konuyu anneme çıtlattım; bi güzel payladı beni... keşke niyelerini sorsa, ne yapılabilirleri düşünse... dünyaya gelmeden evvel seçme şansımız olsaydı ben bu dine mensup olmazdım ve din de takdir edersiniz ki bir inanç meselesidir. neden olmak istediğim yerde olamıyorum? neden bu hoşgörüsüzlük bu kabul edemeyişlik?

Yorumlar

anonim
ulan kız müslüman değilim diyor imana getirmeye çalışıyorsunuz .bence gayet haklısın insan doğduğunda din ve tanrı bilgisi yoktur.bu bilgilere daha sonra ulaşır ki kendi inancını kendi seçme hakkına sahiptir.hemen kimliğine müslüman diye yazmayı doğru bulmuyorum.
bu arada hemen birileri zıplayabilir diye yazıyorum ateist doğar demedim bilgisi olmadan dünyaya gelir dedim.ateist olmak için önce konu hakkında bilgisinin olması ve sonrasında herhangi bir sebepten ötürü reddetmesi gerekir ateist olmak ile din ve tanrı bilgisi olmadan doğmak ayrı şe