yonderly.
her seferinde yeni hüzünler. her seferinde daha da tecrübeli bir palyaço oluş-tu!

Yorumlar

shoei
shoei @shoei
2 yıl
bence bütün palyaçolar çocuklar mutlu olsun diye maske takan ve gece ağlamadan uyumayan insanlar.
Maviş 🐣
@palyaço :( üzme bizi
yonderly.
sadece çocuklar için değil ve istisna olan geceler çoktur.
yonderly.
amacım sizi üzmek değil elbette. ama mutlu anların kıymetini bilmek için hüzünlenmek de gerekiyor. ya da bu kaçınılmaz bir zorunluluk bize dayatılan.
casualman
@gbp kim uzdu seni baskanim söyle hemen indirelim 😬😬
yonderly.
@odin'in de söylediği gibi yaptığım her şeyde olduğu gibi bu da kendi tercihim.
Maviş 🐣
@odincan ve @palyaço hep sizle konuşurken bişeyleri kaçırmışım gibi hissediyorum :(
yonderly.
@casualman kimseyi indirmiyoruz. @odin benimkisi bir şey yapamıyor olmanın verdiği çaresizliğin getirdiği hüzün. sahip oldukların diyorsun, elimde var sıfır. kazandıklarıma bakıp kaybettiklerime gülecek durumda değilim.
yonderly.
kaderi değil insanları suçluyorum. kendi aptallığımdan ötürü değil, onların yaptıkları aptallıklardan ve sonuçlarına benim katlanıyor oluşumdan yakınıyorum. çok zaman kaybettim, parça parça ama kaybettiklerimin değeri yoktu. kaybedince üzüleceğim bir değerim yok. İnsanlığımdan başka. onu da bu gibi durumlarda elbette ki ellere yar etmiyorum.
yonderly.
@mavis bir şeyi kaçırmıyorsun. :)
yonderly.
bu süreç bir insan için olağan ve geçici, farkındayım. sahip olduğumu düşündüğün şeyler benim insanlığım. İnsanlar bu kavrama farklı anlamlar yüklüyor olabilir, bilemiyorum. düz yolda gittiğini düşünürken insan, adımlarından eminken ufacık bir tümsek seni düşürüp, umudunu kaybetmene sebep olabiliyor. ama uzun vadede başaracağımın ben de farkındayım.
Maviş 🐣
@palyaçom @odincan haklı. sorunun hakkında bir fikrim yok fakat hayat kaybettiklerine bakıp üzülmek için çok kısa. kaybettiğim tonca şey vardır. bunlara sebep olanlar da hep başka insanlardır onlara öfke duyarım beni bu hale getirdikleri için, bazen de yaşam enerjimi mutluluğumu aldıkları için fakat bazen mutsuz olmak gerekir. mutlu olmanın kıymetini anlamak için mutsuzlukta gerekir fakat bu mutsuzluk başka şeyleri kaybetmene sebep olmamalı buna izin vermemelisin.
donmedolap
sevgili odin, keşke söylediklerini yapmak o kadar kolay olsa, ama insan doğası işte kaybettikten sonra anlıyoruz, şimdi de biliyorum değerini desek de tam olarak bilemiyoruz. hayat bi darbe indirip 'bak! yine yanıldın.' dediğinde üzülüp kahroluyoruz. ama bence bunlar olması gereken şeyler. hayatta gülmek de var ağlamak da. ağlamadan gülmenin değerini bilemeyiz. hata yapmazsak doğrulara ulaşamayız. bizi büyüten şey sevnçlerden çok üzüntülerdir bence, beklentilerin gerçekleşmedikçe, beklemeyi, sabretmeyi öğrenmiyor mu insan?
yonderly.
kimsenin merhametine kalmadık, evet. onlardan merhamet dilendiğim de yok. varlıklarına ihtiyacım bile yok. yine de yok olmuyor oluşları sinirimi bozuyor. sorun gelecek değil." mutlu bir yuva" istediğim tam olarak bu değil. mutlu bir hayat istiyorum şu an için sadece. ama geçmişini silmeden bu mümkün değil ki bu da mutlu bir hayata giden yolun önüne barikatlar kuruyor. farkındalığım, direncim yerinde. gelecekte ne olmayacağımı ya da nasıl bir insan olmayacağımı biliyorum bu şimdilik yetiyor ama mutlu olmak için ne kadarına daha ihtiyacım var bilmiyorum. nankörlük de ediyor olabilirim. mutsuzluğum şu an için sadece enerjimi, bir şeylere karşı olan günlük hevesimi köreltiyor şu an için. bu da birkaç güne geçer gider diye umuyorum.
donmedolap
@odin çok doğru söylemişsin. ben de çok şey kaybettim ama kaybettikçe daha güçlendim ve artık eskisi gibi üzmüyor hiçbir şey beni. sadece insanlara güvenimi yitirdim. umuyorum ki iyi insanlar hala var ve bir gün bu düşüncem de değişecek. allah büyük. yaşadığımız acıları tek bilen biz değiliz. geçmiş değişmiyor haklısın. ama gelecek bizim elimizde ve ona umutla bakabilmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. umarım bir gün tanışma imkanımız olur:)
lacivert
tam da senin söylediğin gibi her seferinde tecrübeli bi palyaço oluşuyor ve yaşadığın her olay sana yeni şeyler katıyor sana üzülmemeyi öğretiyor. çünkü öyle de böyle de hayat devam ediyor. geçmişte yaşadıklarını sadece sana tecrübe katan birer anı olarak düşün ki geleceğini de üzülerek geçirmeyesin. tez zamanda tam bir palyaço olabilmen dileğimle. yeniden göğe bak ve mutlu ol :)
yonderly.
sen beni bile gömersin. @lacivert güzel temennilerin için teşekkür ederim. şu yaşıma kadar bu halde olabilmemi geçmişim sağladı. geçmişime inat çabaladım ve buraya geldim. daha ne kadar gidebilirdim bilmiyorum. İyi bir insan mıyım onu da bilmiyorum ama çoğu zaman vicdanım rahat uyuyorum.
yonderly.
sana karşı iyi bir insan değilim, farkındayım.
yonderly.
sorgulamıyorum.