anonim
"birisi size 10 lira verebilir birisi de 20 lira. siz 20 lira verenin sizi daha çok önemsediğini düşüneceksiniz. ama iş başında 20 lira verenin 200 lirası, 10 lira verenin ise sadece 10 lirası olduğunu göremiyorsanız, işte bu yüzden hep kaybediceksiniz" şeklinde bir yazı okudum ne kadar da iyi.

Yorumlar

ejderiyaci
bende yazının sonuna gelmeden "10 lirası olanın 10 lirası 20 lirası olanın 100 lirası olabilir" gibi bir şey yazacaktım ki yazılmış.güzel yazı gerçekten.
kimimben
bu yazı hayat felsefesi değiştirtir.😃
manfredvonrichthofen
berber çırağı hikayesine benzettim. bir berber müşterisini tıraş ederken adama der ki: "bakın şimdi çırağımın size ne kadar salak olduğunu ıspatlayacağım." çocuğa vermek üzere bir 10 lira çıkarır bir de 1 lira. der ki "hangisini istiyorsun ? "çocuk 1 lirayı alır. "bak gördün mü " der müşterisine 10 lirayı almak yerine 1 lirayı alıyor. berber havlu almak için dışarı çıktığı sırada müşteri çırak çocuğa sorar "evlat neden 10 lira yerine 1 lirayı aldın ?" çocuk cevap verir "o 10 lirayı aldığım gün bu oyun biter." yani o anda 10 lira yerine 1 lirayı alarak çocuk kim bilir kaç 10 lira kazandı. bu da böyle bir hikaye işte.
anonim
arkadaşlar üniversitemizin düzgün bir itiraf ve eğlence sayfasının olmadığını gördüğümüz için bu eğlenceli ve zevkli geçeck olan sayfamızı açtık sizlerde itiraflarınzı bizimle paylaşabilirsiniz tamamen gizlilik çerçevesi altında olacaktır şimdiden eğlenceli yıllar geçirmeniz dileğiyle :)