artemis
artemis
2 yıl
ben burda hep üzgün kırgın ve bitkin olduğumu dile getiriyordum.çoğu zaman sahilde sabahlayıp bazen sarhoş olup sorguladığım zamanlar oldu.ama şimdiye kadar hastalıklarımı işin içine katmadım.hep insanlara üzüldüm kendime değer vermedim kendimi önemsemedim.bu hafta rutin hastane işlemlerimi gerçekleştirdim.ya ben saçma salak şeylere üzülüp kendimi ne kadar ihmal etmişim bunu anladım.gereksiz şeylere kafa yorup sağlığın ne kadar önemli olduğunu unutmuşum.düzelmeye karar verdiğimden beri çok mutluyum.üzülmüyorum.böyle polyanna gibi sebepsiz bir mutluluk var içimde.çünkü ciddi anlamda hayatımı düzeltmeye karar verdim ve başarıyorum şükürler olsun.mesela bugün odama sokak köpeklerini aldım bi kaç tane.ama tabi annem farkedince köpeklerimi sokağa geri bıraktı of grçktn insanlk ölmş anneğ .s.s.s şuan bir parçam benden gitmis gibi üzülüyorum.ya it sen de sevinince neden şekil şukul hareketler yapıyosun yüzümü yalaman yetiyo zaten.gerçekten ben köpeklere aşığım.neyse son olarak şunu söylemek istiyorum.arkadaşlar farkında değilmişim gibi yapıyorum ama her şeyin farkındayım.başkalarının ne düşündüğünün,ben onlara 'başkaları' dediğim sürece de bir önemi yok.konuşmaya devam edebilirsiniz :)

Yorumlar

kupakizi
kupakizi
2 yıl
hiç kimse senden daha değerli ya da önemli değil ve senden bir tane daha yok bunu aklından çıkarmamalısın.
casualman
casualman
2 yıl
birazda olsa başkalarını cevrendekileri umursamayi tamamen başarabildi mi ? yaptiysan nasıl yaptın banada anlatsana
artemis
artemis
2 yıl
@kupakızı çok haklısın canısı.ben bunu yeni farkettim. @Casualman gerçekten bunu başardım.bu tamamen kalpten istemekle ve biraz çabayla cidden olabilen bir şey.ben asla yapamam diyordum.umursamamayı başaramıyorum çok kafama takıyorum diyordum.ama şuan çok mutluyum ya.çünkü önemsemiyorum basit şeyleri.kendime değer veriyorum ve güveniyorum.şükürler olsun artık başarabiliyorum.
kupakizi
kupakizi
2 yıl
başarabildim, sağlığımla sınanmıştım ciddi derecede
Barışçıl
Barışçıl
2 yıl
keşke bende böyle kısa sürede kendime gelebilsem. yıllardır kendimde değilim ben be. hala birşeyleri arıyorum ama bulamıyorum. takmışım kafayı. zeki müren yalnızlığından beter birşey benimkisi. İçime öylesine sıkıştım ki...
artemis
artemis
2 yıl
@bariscil.bence arkadaşların bile yardımcı olabilir.benim arkadaşım bike yoktu.kalpten istedim çabaladım.mantığımı da kullandım.İnşallah kısa sürede sen de yaparsın.uzun sürse bile pes etme.ben senden beter haldeydim inan bana.asla kurtulamam diyordum.ama ben bile yaptıysam sen de yapabilirsin.
Gerekovic
Gerekovic
2 yıl
artemiis ama sen niye kendini düşünmüyorsun? a canım baskalari senden değerli degil. bak demis kupakizi da bunu sana. ama unutma. baskalarini umursarken kendini unutma. hic baskasini umursama diyemem sana ama arada bir kendine de bakarsan iyi olur :) herkes birilerini kandirdigini düşünür ama sen ve senin gibiler kanmaz. kanmis gibi yapar. sonra oturur onlarin kandirdiklarini düşünüp de mutlu olmalarını izler. bu bile onlari dusunmek aslinda. onlarin mutlu olmalarini sagladik:d
Barışçıl
Barışçıl
2 yıl
@artemis iyi dileklerin için teşekkürler. arkadaşlarım var ama kendi içimdeki çatışmaya bir türlü son veremiyorum. dengesiz değilim ama kendime de güvenemiyorum. kendime bebeklikten beri aşırı güvensizim ben. üstüne bir de bu yaşımda çok büyük hedefler koyunca akademik yönden de çökmüş durumdayım. lise hayatım bomboş geçti. şimdi yaşayamadığım şeyleri yaşamanın derdindeyim. kimse yanlış anlamasın.