poseydon
yine oturdum balkona, aldım çayımı, açtım müziğimi. ama bugün daha bir farklıyım diğer günlerden. daha bir mutlu. daha bir umursamaz bazı şeyleri. daha huzurlu. İçimde bir şeyleri başardım galiba artık. belki de sadece havadandır. hava da ne güzeldi bugün. ama havadan olmadığını anladım şuan. buna nasıl mı karar verdim. bilmiyorum. ama karar karardır. böyle çıktı içimdeki mahkemeden sonuç. razı geldim. çabucak. vazgeçmeden içimin mahkemesi. sırıtarak çıktım hemen salondan. galiba dedim galiba bu sefer oldu. sonra döndüm baktım arkama olmuş gerçekten de. daha bir mutlu oldum. dünden bugüne bir anda nasıl böyle oldu. bilmiyorum. ama iyi oldu. bazıları gibi keşke ben de görsem birini bağlasam kalbimi ona . düşüncelerimi bağlasam. ama öyle böyle değil. sonra tanısam onu, daha bir hayran kalsam. gülüşüyle kalksam hasta yatağımdan. silkelensem gelsem kendime. sadece elini tutunca ya da saçlarını koklayınca huzur kaplasa bütün vücudumu. dur desem o anda sakın kıpırdama. bir ömür kalamaz mıyız böyle diye sorsam bir anda bir deniz kıyısında. sonra sen olmaz desen. böyle kalırsak kaçıracağımız çok şey olur desen. sonra ben hiç düşünmeden biz olma şansını kaçırmayacağımızı söylesem. sonra birden dönsek birbirimize sırtımızı 10 a kadar saysak. bir anda dönsek yine birbirimize ve koşmaya başlasak.tam 1 adım kala dursak aniden bizi izleyenlere inat . sonra sarılsam boynuna. çeksem kokunu içime. denize doğru el ele koşup atlasak bir anda . çıksak denizden sırılsıklam. gece olduğunun farkına varsak bir anda. otursak ayazda. islak üstümüzle bir ateşin başında gökyüzünü izlesek. sonra başlasak beraber şiir okumaya. ama kendi mısralarımızla. birden saati fark etsem bıraksam seni evinin önüne kadar. sonra ölsem de gam yemem herhalde.
nasıl, ne ara buralara kadar geldim bilmiyorum. hal bu ki biraz komik ve umut dolu bir yazı yazmayı düşünmüştüm. herkese mutlu, huzurlu, bol hayalli aksamlar.

Yorumlar

poseydon
@gogebakanpalyaco. zaten aceleci biri degilimdir bu konuda. 1 kez olsun tam olsun adam gibi olsun hayirlisiolsun diye dusunuyorum.