poseydon
İnsanlar hep onları güldürdüğüm için komik olduğumu. düşünürler. ben de yadırgamam. cevap vermem genelde. ben sadece benim işte. ben böyleyim. bazen de kendimi palyaço gibi hissediyorum. herkesi güldüren ama onu güldürecek kimsesi olmayan. sonra en güzel hikayelerimi, en iyi esprilerimi, en komik yanımı kendime sakladım. ha diyeceksiniz ki peki ya diğer insanlar, çevrendekiler. onları da unutmadım tabi. benden kalanları onlara veriyorum. çünkü farkettim ki henüz bende benden öte olan yok. ve hiçbirinin umrunda değil benim hikayelerim. sadece onları güldürdüğüm için varım. mesela kimse benle paylaşmaz mutluluğunu. kimse güldüremez beni benim kadar. ya da düşünmez benim kim olduğumu nasıl bir insan olduğumu. İnsanlık demişken biraz oralara da girmek istiyorum. mesela bana göre herkes insandır. ama bazıları vardır ki diğerlerinden daha bir insandır. daha bir farkındadır insanlığın, insan olmanın. misal kitap okuyan birisi, şiir okuyan veya dinleyen birisi, insanlara iyi davranan birisi. ama bu iyi davranışları hiç bir çıkarı olmadan yapan birisi. sonra mesela sokakta yürürken gülümseyen birisi, işi ile uğraşan insanlara selam veren veya hal hatır soran birisi. sonra sigara içen ama bunu rahatsız olurlar diye toplumun içinde yapmayan birisi. yağmurda ıslanarak yürüyen birisi, insanları yardımlaşmaya teşvik eden birisi, insanlara acımayan ama onlara her şartta saygı gösterebilen birisi. bir insanın farklı olması bu tamamen söylemdir bana göre. herkes insandir. peki mesela ben dün ne kadar insandım, bugün ne kadar insanım, yarın ne kadar insan olacağım. bu arada sokak hayvanlara yemek ve su veren insanları unutmadım. ya da evinde hayvan besleyenleri. ağaçlara vurmayanları. doğayı sevenleri. İnsanlıktan bahsediyorduk devam edelim. (burada biraz insan doğup insan olamayanları düşünüp üzüldüm.). neyse daha fazla yazmayacağım şuanda. ben biraz daha düşüneyim ne kadar insanım. hesaplayayım, karar vereyim insanlığıma. sonrası yıldızlar, gökyüzü, çayım ve müziğimle devam edeyim geceme. bu arada geceler daha bir uzadı. daha fazla zaman kaldı bana tek başıma düşünmek için. düşünmek iyidir de fazla kaçınca insan yazmak istiyor. sonra ne yazacağını düşünüyor. hadi iyi geceler.

Yorumlar

syntaxerror
İnsanları dinlemeyi severim. bir arada olduğumuzda anlatsınlar diyorum içimden. anlatsınlar ki ben de dinleyeyim. neden? ben de bilmiyorum. yalnızca içimde sürekli "sen dinlemelisin" diyen birisi var. neden susuyorsun knk konuşsana biraz diyorlar. ne diyim kanka diyorum. bazen bir şeyleri anlatmak istiyorum. sözüm kesiliyor, araya giriliyor falan. diyorum ki içimden bu kadar insanları dinliyorsun da insanlar seni dinliyor mu bak. sonra diyorum ki olsun sen sana kal. anlatmasan da olur. bilmeseler de olur. sen yine dinle, seni dinlemeseler de sen dinle. saygısızlık etme, yanlışını da vurma suratına. bırak kendi farkına varsın. belki kalbi kırılır ya da canı sıkılır. mesela böyle anlarda insan olmanın/olabilmenin idrakine varıyorum. İnsan olabilmek zor iş vesselam. konuyla ne kadar alakalı bilemedim ama böyle de bir şey yazdım işte.
foreveralone
İnsanları güldürmekte iyi değil kardeşim. bunun dozunu ayarlayamazsan basit çocuk gibi olarak görünüyorsun böyle olmayım diyip frenliyorsun biraz bu sefer soğuksun deniyor. benim tanıştığım kızlarda filan çok soğuksun tarzı yorumlara çok geldim. ben o yüzden insanlara da bişeylerimi anlatmam. ben onların hakkında iyi kötü bişeyler bilirim ama onlar benim hakkımda çok önemsiz şeyler dışında bişeyler bilmez. bence alışıp böyle yapmalısın. daha az zarar görürsün.
poseydon
bu sözü kesilme olayını ben de çok yaşıyorum. dedim ya insanlar istemiyorlar uzun hikayelerimi. ama bilmiyorlar o hikayelerin o kelimerden oluşan esprilerden daha komik olduğunu daha ayrıntılı olduğunu. sonra anlıyorum insanlar bana sadece gülmek istiyorlar. beni dinlemek istemiyorlar. @syntaxerror bu arada yorumun da konuyla yeterince alakalı. olmazsa da olurdu. İçinden geleni yaz yeter.
poseydon
@foreveralone zaten bende bayağıdır dediğin gibi yapıyorum. bugün aklıma geldi yazayım dedim
yonderly.
şunları yazmış olman bile ne kadar insan olduğunu gösterir. saygılar!