kayipgalaksi
bana göre antidepresan uyuşturucunun biraz hafifletilmiş bir formu. İkiside bağımlı yapıyor, uyuşturuyor, hissizleştiriyor, daha da dibe batırıyor, hatta bazı antidepresanlar kişiyi intihara bile sürüklüyor. ha antidepresan kullanmışsın ha uyuşturucu kullanmışsın bir farkı yok. kullanmayın demiyorum. ciddi bir rahatsızlığınız varsa kullanmalısınız. ama en ufak bir üzüntüde, acıda, çöküntüde bu haplara sığınmayın. bağımlı olmayın. gözlerinize perde indirmeyin. gerçeklerle, acılarla, korkularla, bu acımasız dünyayla ve kendimizle başa çıkmalıyız. o kimyasallar beyninizi aldatıyor. sizi sahte mutluluklara boğuyor. tamam, mutlu olmak güzel bir şeydir ama gerçekliğini hissedememek apayrı kötüdür. sırf kaçmak için hislerinizi kendinizden uzaklaştırıyorsunuz. acıyı da hissetmemiz lazım umudu da. bu bizim doğamızda olan bir şey. ama inadına "ben bu doğayı kabul etmiyorum." diyorsanız istediğiniz kadar kullanın. bıraktığınız zaman yine eskisi gibi olacaksınız. belki bir iki farklılık olabilir ama bu sonradan sizin acı çekmemenizi sağlamaz. ha bu arada ilacı birden bırakanlar varki onları ancak allah kurtarır. karanlığın içinde boğulurlar. çıkamazlar. ama, gerçekten kurtulmak isterlerse o karanlığın içindeki beyazı keşfedebilirler ve aydınlığa kavuşabilirler. her şey bizde bitiyor. yeter ki inanalım. size yarardan çok zararı olan insanları ve şeyleri hayatınızdan çıkarın. doğada veya sahilde uzun, güzel yürüyüşler yapın. beslenmenize dikkat edin. müzik dinleyin. ama öyle saykodelik müzikler değil. beyninizi dinlendirici müzikler dinleyin. bundan daha güzel ilaç var mı? başta söylediğim gibi bunlar "bana göre". özgüven artırıcı bir şarkıyla bitirelim. athena-ben böyleyim. bir an bile vazgeçmedim / kendi yolumdan

Yorumlar

anonim
en ufak bir rahatsizlikta doktorlar bu ilaclari hastalarina oneriyor bilincli olmayan bir insan bunu kullanmaya basladginda hayati kararabilir. dikkatli olmak , bilinclenmek gerek. birde herkeste ayni etkiyi gostermeyebilir bunuda dusunmek lazim
anonim
antidepresan patolojik bir durum olduğunda kullanılıyor. kullanmayın diyebileceğimiz kadar tıp bilgin var mı acaba
kayipgalaksi
ben yazımda dedim zaten bunlar benim düşüncelerim diye. katılıp katılmamak size kalmış. tabikide doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor ama ben bilinçsizce kullananları anlatmak istedim. ben kendim bir iki yıl önce doktora gittim ve bana antidepresan yazdı. sadece iki gün kullandım. sonra bıraktım. ki zaten etkisi bir iki hafta sonra ortaya çıkıyor ilacın. ben beklemeden bıraktım. çünkü ilaç olmadan da halledebileceğime karar verdim ve yaptım. İlaç kullanmaya karşı biriyim ben.
anonim
psikolojik temelli hastalıkların bir kısmı ilaçsız da halledilebilir ama bir bakteriyel enfeksiyonu ilaçsız halledemeyebilirsin. o yüzden ilaç kullanmaya karşıyım deme. ya da x durumlarında kullanmaya karşıyım de. kendini düzgün ifade edemediğin için eleştiriye açık hale geliyorsun.
kayipgalaksi
ciddi bir rahatsızlığım olmadığı sürece ilaç kullanmıyorum. yazımda zaten ben antidepresan kullanmayın demiyorum. eğer durum çok kotuyse tabikide ilaç kullanılmalı. ama ben olup olmadık şeylerde, hemen bir üzüntüyü depresyon diye düşünüp doktora giden ve ilaç kullananları anlatmak istedim. ve evet kendimi düzgün ifade edemediğimin farkındayım.