poseydon
bu aralar bir şeylerin yokluğu, eksikliği daha bir belli ediyor kendini. bir şeylerden kastım nasıl desem güzel bir insanla karşılaşmayalı, tanışmayalı o kadar uzun zaman oldu ki. İnsanlarla iletişim kurmakta o kadar zorlanıyorum ki. çoğu zaman istemiyorum o ayrı konu. simdi diyorum kendime öyle birisiyle tanışsam ki dinlediğim en güzel şarkı, okuduğum en iyi kitap, duyduğum en güzel şiir ,baktığım en muazzam manzara olsa beni benden alıp kendi yapsa ne güzel olur. bu kendimi soyutlamış bulunduğum insanların dünyasında beni somut bir varlık yapsa. ama herkes için değil sadece kendisi ve benim için . biraz bencilce biliyorum lakin bazı düşüncelerime engel olamıyorum. böyle bir insanin olduğu konusunda bile şüpheye düşüyorum bazen. sonra ümidimi kaybetmeyip umudumu koruyorum. İsteklerimiz, düşüncelerimiz ve hayallerimiz dışında neyimiz var ki. bu düşünceme değişmeyeceğim o kadar çok şey var ki. şöyle hep düşüneceğim benimseyeceğim bir insan bulmak bu kadar zor olmamalı. belki daha zamanı gelmemiştir. elbet birgün böyle birini bulacağıma inanıyorum. İnanç sevgili dostlarım bizi ayakta tutan yegane şey değil midir. böyle düşündüğüm zamanlar bazen alçak olduğumu düşünüyorum. bazen hayal dünyasında yasayan bir çocuk gibi.

Yorumlar

Gerekovic
hayal dünyasında yaşamıyorsun aslinda. sen de demissin daha zamani gelmemis büyük ihtimalle. umut degil midir insani ayakta tutan? her ne kadar insan oldugundan şüphe duysan da sen insansin.. düşünebilen, anlayabilen, sevebilen, hissedebilen, akli olan birisin..
poseydon
@oas eyvallah. güzel yorumun için de bazen diyorum hani ne zaman yaşayacağım bunları. zamanı ileri alip bi gelecekteki kendime bakayım diyorum da oyle bir imkanim oluo ta gitsem. kendimi bulamaktan korkuyorum. bu zaman ve mekan kavramı bile bazen uzebiliyor beni. ama kendimi gorememekten daha fazla korktugum şeyler de var. ailemi orada görememek. ve evet olabildiğim kadar insanım.
kirlibeyazkedi
senin sorunun ne biliyor musun senin çevrende bence senin seviyende yüzecek insan yok ve sen de sığ sularda çimmek istemiyorsun. sonuç ortada.
poseydon
@kirlibeyazkedi. ben aslında boğulmak istiyorum galiba. benimle beraber boğulabilecek birisine ihtiyacım var. beni kurtarsa da olur ama beraber bogulsak daha iyi gibi.
Gerekovic
gelecekte nasil biri olacagini az cok tahmin edebilirsin aslinda. ama ne kadar dogru olur bilemem. senin secimlerine bagli bu. gelecekte kendini bulup bulamamak secimlerine bagli. aldigin kararlar ne kadar yerinde olursa o kadar kendini bulabilirsin gelecekte. ailen mi? aileni bilmiyorum. bazen ben de korkarım gelecekte sevdiklerimi bulamamaktan. ama kendimi bulamamaktan korkmuyorum. umarim kendimi bulmam diyorum. hele su anki beni asla bulmak istemiyorum. sen su anki kendini bulmak istiyorsan gelecekte bu zor. insan zamanla ne kadar istemese de degisir çünkü.
suslukedii
böyle sevdiğin kişinin kokusundan öpmekk gibi
kirlibeyazkedi
seninle boğulana değil gemiye ihtiyacın var fırtınalarından seni koruyacak bir gemiye lakin o geminin kaptanı sen olmalısın dümeni kimseye kaptırma... bana sen kendi girdaplarında boğuluyorsun gibi geldi.
poseydon
@oas ben zaten şuanki halimden pek memnun değilim kendimi ilk çıkan bilgisayar gibi hissediyorum. @kirlibeyazkedi gemi kurtaramaz beni ama kayık olabilir böyle kürekli falan. @suslukedi öyle demeyeydin iyidi ya. tam dizi izleyerek bu düşüncelerimi biraz bastırmaya başlamıştım ama olmadı . diziyi falan bırakıp balkonuma geri dönüyorum..
poseydon
@kirlibeyazkedi girdaplar da bir karadelik misali alsın beni götürsün taa en derinlere ama çok sıcak olmasın biraz olabilir bir de deniz ve ıldızlar görünsün. bunlar yoksa ben ben olamam. korkarım. yazamam sanki. yazamadıktan sonra ne manası kalır benim için hayatın. .
suslukedii
k.bakma @poseydon içimden geçeni söylemek istemiştimmm
Gerekovic
ovv sen biraz sey olmussun.. biraz yenilenmen mi lazim acaba?
kayipgalaksi
gecenin içinde mi boğulmak istersin yoksa mavide mi? ya da günbatımında mı?
poseydon
@kayipgalaksiMavi iyidir. zaten mitolojik yanim okyanusta yasiyor. @oas galiba biraz farkli seylerle ugrasmam lazim. veya ne bileyim farkli bir yerde gune merhaba demem lazim . ama bu hafta sonu mezarliga ugramayi düşünüyorum. @suslukedi o kadar takma kafana iyi oldu böyle bir dusunceyi ne kadar bastirabilirdimki zaten. biraz yuzleselim bakalım ne cikiyor ortaya
suslukedii
bastirdikca daha da gün yüzüne çıkabiliyor bunlar yüzleş bakalimm :) maviye gelince o bi ayricaliktirrr bence
Gerekovic
mezarlık iyi geliyor. oturup anlat biraz. rahatlatıyor insanı.. çıkarken çıkmak istemiyorsun aslında ama olsun.. başın sağ olsun.. farklı şeylerle meşgul olman lazım bence de.. kitaplardan uzak kalma. ama kafanı meşgul edecek, başka şeyler düşündürtecek bir şeyler lazım..
poseydon
sanki biraz uzaklasmam gerekiyor. yarını da bir atlatayim artik birseyler dusunmem lazim .
poseydon
@suslukedi zaten maviye cok ilgiliyim. mavi ayakkabim mavi esofmanim mavi montum ve mavi tişört um var.
kayipgalaksi
oas adam bir şey eksik diyor yani o eksik tamamlansa kafası hep onunla meşgul olacak ama eksik işte. aşka inanmayan ben bile bazen böyle hissediyorum. duşun artık :/
Gerekovic
galaksi eksikliği aşk. ona değer verecek, onu sevecek biri eksik. tabi onun da sevebileceği. bunu anlıyorum.. ama bunu bulamamış daha. o yüzden nasıl desem derviş gibi dolanıyor.. ama işte bu eksiklikler yüzünden de böyle olmaması lazım :/
kayipgalaksi
bence mavi sende takıntı olmuş poseydon :)
Gerekovic
galaksi ama mavi sevilmeyecek bir şey değil ki.. görmüyor musun sen tonlarını :))
suslukedii
mavii huzur mavi askk mavi deniz mavi gökyüzü mavi gözlerim herşey mavii haa :)) @poseydon
poseydon
@kayipgalaksi. @oas bu his arada bir oyle bir bastiriyor ki yalnızlığa bu kadar alışmış bu kadar yalnızlığı seven ben kendime küfrediyorum o derece. bazen diyorum kendime bunlar hep asosyallikten diye. insanlarla tanisacak konusacak cesaretim pek yok maalesef
kayipgalaksi
görüyorum oas görmez olur muyum hiç :) her sabah uyandığımda direkt camı açar gökyüzüne bakarım. İçim umutla dolar.
Gerekovic
poseydon niye cesaretin yok insanlarla tanışmaya? galaksi çok güzel oluyor gökyüzü.. ben onun denizle arasında kalan tonunu seviyorum daha çok :)
kayipgalaksi
@poseydon insan yalnızlığa alışınca onu bir yaşam şekli olarak benimsemeye başlıyor. kendine ait bir dünya kuruyor ve bu dünyanın düzenini de sağlayınca hayatına kolay kolay kimseyi alamıyor. düzeninin bozulacağından korkuyor çünkü.
poseydon
iste onu bilmiyorum . @oas korkuyorum belki ama tam sebebini bilmiyorum. belki hayatima yeni birilerini almaktan cekiniyorumdur. bilmiyorum ne desem boş
kayipgalaksi
oas ya çok kötüsün şimdi sen öyle dedin ya gözümün önünde o manzara belirdi birden. nedense çok heyecanlandım :d
Gerekovic
poseydon hayatina yeni birilerini al.almaktan cekinmen normal. bunu az biraz asmaya calismalisin. yalnizlik guzeldir. biliyorum. ben de seviyordum. hala severim. ama sen dr soyledin. birinin eksikligini duyuyor insan.. galaksi kötü insan oldugumu biliyodum ama sag ol. yarin gorursun o tonu:))
poseydon
@oas denemeye calisirim da ne kadar basarili olurum bilmiyorum
Gerekovic
elinden geleni yap. senden yüzde 99 basarili olman beklenmiyor ki. sen elinden geleni yapacak misin o deneme surecinde?
poseydon
@oas yapmaya calisacagim. zor olacak benim icin ama deneyecegim bakalim
artemis
ya o benim ama evden çıkmıyorum işte yoksa hani biliyosun ajshsjks ya bütün duygusal yazılarına espri yapiim de sen gör !