poseydon
kapatın tüm ışıkları kimse bir şey görmesin geceleri. gündüzleri gördükleriyle yetinsinler. hep gündüzleri düşünerek yaşamaya çalışsınlar.ya da bıraksınlar kendilerini karanlığa. nasıl anlatsam böyle bakınca geceleri hep karanlık olsun ki değerini bilelim o aydınlık, güneşin olduğu, gündüz diye adlandırdığımız vaktin değerini bilelim. anlayalım gecenin nasıl hissettiğini. karanlık olmanın ne demek olduğunu nasıl bir şey olduğunu iyice anlayalım. ama ışığında kıymetini bilmeye devam edelim. birisi olmadan diğerinin anlamı kalmaz çünkü. ya kapatın tüm sokak lambalarını ya da sonuna kadar açın. bize böyle ara ara karanlık yerler vermeyin. ya tamamen verin karanlığı ya da tamamen alin elimizden. gecenin de bir anlamı var onu böyle yapmacık sokak lambalarıyla aydınlattığınızı mi sanıyorsunuz.

Yorumlar

kirlibeyazkedi
hava aydınlanınca en çok bozuk sokak lambası sevinirmiş, hiçbir işe yaramamanın nasıl hissettirdiğini bilemezsin diye bir söz vardı bence yanlış hatırlıyorum ama buna yakın bir söz. yazını okuyunca anlamları farklı olsa bile aklıma bu geldi. çok fazla sokak lambası geçince. ben büyük bir şehirden geliyorum evimden dışarı bakınca yıldız göremiyorum çoğu gece ya da 3 tane falan görüyorum. o kadar aydınlık ki her yer .. samsun'a gelince gördüm yıldızları.. büyük gelişmeler bizi mutlu edecek küçük gelişmelerin önüne kurulan set gibiler şikayet etmekte haklısın sokak lambalarından. ve gene enfes bir yazı olmuş kimsenin görmediğini görüyorsun.
database
ruh halimi anlatan bir yazı gördüğüm için psikolojimi yazmak yerine '' ilişki'' sorunsalımı yazdım harika bir yazı olmuş teşekkür ediyorum
poseydon
@kirlibeyazkedi sani boyle bizim gormemiz gereknleri bizden saklamak icin yapılıyor. sanat ve guzellik anlaminda bahsediyorum.
kayipgalaksi
İlk cümleyi okuduğumda açlık kitabındaki karakter aklıma geldi. o da buna benzer bir şey diyordu. şimdi o bölümü bulmaya çalışıyorum :) bu arada yine çok güzel yazmışsın :)
poseydon
@kayipgalaksi bulda yaz buraya merak ettim şimdi.
kayipgalaksi
bulamadım :( iki kere baktım ama bulamadım. belki başka kitap olabilir ama buna benzer bir şey okuduğuma eminim :/
poseydon
@kayipgalaksi olsun artik bulunca atarsin.