kirlibeyazkedi
demin mola yerinde sakız alayım dedim neyse girdim bir büfeye terminalde. sakızların fiyatını sordum adam "yeni fiyatı 2,5 tl ama sen 2 ver ." dedi. ben de cüzdandan 5 lira çıkarınca "2,5 alabilirsiniz." . adam "maaşlısın herhalde sen." ben : "yok öğrenciyim ama hak geçmesin." adam "nerede? " ben: "ne önemi var? " (iç ses sakızı verse de gitsem.) baktım sakızı vermiyor para üstünü de . "samsun'da okuyorum." dedim. adam: "bölümün iyidir inşallah." ben "tıp" (iç ses: hadi ama artık. ) adam: " ciddi misin , gerçekten mi ya benim oğlum da trabzon'da tıp okuyor? kaçsın bakayım sen?" ben "iki " ( iç sesim bunaldı artık konuşmuyor. " adam" benim oğlan trabzonda üçüncü sınıf arkadaşı da samsunda tıp okuyor o da üçüncü sınıf. senin memleket nere , nereden geldin? " sohbet böyle gitti kapıda insanlar bekledi büfe küçük idi çünkü ya bir sakız aldım sanki nüfus müdürlüğünde işlem yaptırdım. hiç de sevmem böyle kendimi anlatmayı ama adam sakızı iki lira almış , sağ ol öğrencinin halinden anlayan oğlu trabzon'da tıp okuyan amca. otobüsü kaçırıyordum az kalsın geldiğimde şoför binmişti.

Yorumlar

Gerekovic
adam bence seni potansiyel gelin listesine eklemis o arada
kirlibeyazkedi
öyle mi diyorsun oas :d bir oğlunu bir oğlunun arkadaşını anlattı bilemedim o yüzden :d insanlar da kapıda beklesin dursun
anonim
bugünde tıp okuduğumuzu söylemiş olduk çok şükür.
Gerekovic
oyle oyle. ikisine de dusunmus seni:d
kirlibeyazkedi
benim öyle bir derdim yok çok şükür. çünkü tek özelliğim bu değil ve herkes kendine okuyor inan bana millete demek için o kadar sıkıntı çekilmiyor.