Barışçıl
İnsanların başarılarını kıskanıyorum. lanet olsun, olmam gereken yerde değilim. ağlıyorum her düşündükçe.

Yorumlar

Barışçıl
ne olacak bu halim omü dedikodu :(
Barışçıl
@oas ne olacak bu halım :(((
Gerekovic
olmam gereken yerde olmamanin en büyük sebebi sensin. daha dogrusu su anki halinde olmanim mimari sensin bariscil. bu durumda kendine soracaksin "ben bunu nasil duzeltebilirim?" diye. bu halin bence duzeltilebilir. su anki halinin en iyi sekline varmaya calismak mantikli olan. tabi senin aklin olman gereken yerde ise her seye bastan baslamalisin
Barışçıl
@oas sorun aklımda zaten. toplayamıyorum bi türlü :/
Barışçıl
@oas üşengecim. İçimde istek kalmadı. motivasyon sahibi hiç olmamışım. bir arkadaşım öyle söyledi. kitap bile okumak istemiyorum artık. biraz da okb var bende. tekrar ilaçlara döneceğim sanırım. onun dışında çabuk pes etme de var bende. annem babam sağolsun. hiç iyi yetiştiremediler beni. bunu onları suçlamak için söylemiyorum ama herkes anne baba olmamalı bence. hele ki çocuğuna birşeyler katamıyorsa. sorunum motivasyon. bu saatten sonra sadece hayatta kalabilmek için yapacağım ne yapacaksam. böyle düşünüyorum artık.
Barışçıl
@oas bir de aşk hayatımın olmayışı ve bunu kafaya takmış olmam da sebeplerden biri. aslında bundan dolayı zevk alamıyorum.
Gerekovic
e bir iliskin olursa mi motive olacaksin sen? anne baba ornek olmali ama bazi cocuklarin da ornekleri farklidir. illa anne baba olmak zorunda degildi ornegin. sana bir sey katan illa annen baban olmak zorunda degil. sen kendine bir sey kat.
Barışçıl
@oas insan daha özel şeylerini paylaşacak birini arıyor. ben konserve kutusu muyum da, ömür boyu birinin denk gelmesini bekleyeceğim? birşeylere erken doymuş olmak, yaşıtlarının ilerisinde olmak kötü şey.
Barışçıl
@oas ayrıca ben anne baba yı örnek vermemin nedeni aslında bu sorunlarımın çook küçüklükten beri var olması. çocukken bir yabancıya yüzümü kaldırıp bakamazdım ben. o kadar özgüvensizdim. eğitim sistemine, okula hiç girmiyorum zaten.
Barışçıl
@oas uyanacakta, bana cevap yazacak :(
Gerekovic
sen hala özguvensizsin yanlis bilmiyorsam. en son özgüvenini kazanmaya çalışıyordun. beklemeyip ne yapacaksın? deneme yanilma yoluna mi gideceksin?
Barışçıl
@oas kazanmaya çalışmıyordum yeni birşeylere katılmaya çalışıyordum. ufak tefek şeyler yapıyorum haftada bir işte. tiyatroya gitme, kulüp toplantısı, bisiklet turu falan onlar da.
Barışçıl
@oas asıl sorunum kendimde tekrar çalışıp birşeyler yapabilecek motivasyonu bulamıyor olmam. motivasyonum yok, sorunum bu.
Gerekovic
motivasyon icin de hayatinda bir kiza ihtiyac yok. kendin icin yapacaksin çünkü ne yaparsan. bunu düşün. bir seyler basarip, kiskandigin kisileri kiskanan degil de kiskanilan olacagini düşün.
Barışçıl
@oas öyleydim zaten. kıskanılandım, kıskanan oldum. o kitabı raftan alıp okumak zor geliyor bana :/
Gerekovic
ee ama sen de var ya! zor geliyor deyip birakma. kalk ne yapman gerekiyorsa yap! zor geliyor falan yok. eger zor geliyorsa oturup kiskanmaya devam etmeye mahkumsun! kusura bakma ama bu böyle.
Gerekovic
agir olduysa tekrar kusura bakma.
Barışçıl
@oas ağır değil gerçekçi oldu. içimdeki virüs bu adeta. artık kolay yoldan birşeyler kazanmaya kafayı takmış durumdayım. beni yeterince zorladılar çünkü.
Gerekovic
kolay yoldan kazanilan seyin kiymeti bilinmez. ayrica kaybi da kolay olur. kolay yoldan kazanmayi aklindan cikar da cabalamaya tekrar basla. zorlansan da ugras ve devam et istedigini alana kadar. yoksa daha kendine daha cok acırsın. su anda kendine acıyor gibisin sen.
Barışçıl
@oas galiba, kimbilir :) kendimi suçluyormuşum sürekli, öyle diyenler var.
Gerekovic
kendini niye sucluyorsun peki?
Barışçıl
herhalde tüm bunların sorumlusu ben olduğumu biliyor beynim :)
Gerekovic
hepsinde degilsindir. tek başına yapamazsin. karsilastiklarina göre hareket etmissindir.
Barışçıl
karşılaştıklarıma göre derken?
Gerekovic
insan hayatta bir sürü sey ile karsilasir. satranc gibi dusun. ya da tavla veya dama. rakip nasil hamle yaparsa sen de ona gore strateji belirlersin. hayatta da nelerle karsilasirsan onlara göre hareket edersin
Gerekovic
evet. üzülmeni istemezdim.