yonderly.
basit bir insan olmak isteseydim kendimi, özelliklerini hiç bilmediğim milyarlık bir telefon alarak, sosyal medyada türlü hesaplar açıp beğeni peşinde koşarak, bugün kendimi şuna beğendireyim de şunu giyeyim diyerek, yüksek topuklu ayakkabılar giyip kendimi dünyadan biraz daha uzaklaştırarak, yüzümü boya ile sıvayıp kendimi ve çevremdekileri kandırarak, eğlence anlayışımı kafe kafe dolaşıp "check in" yapma ismi altında değiştirerek, karşıma çıkan ve bilmediğim bir şeyi sorgulamadan bir adım daha ileri gitmeye çalışarak, insanları ön yargılarımla sığ denizlerde boğarak, olan merhametimin üzerine sünger çekip bir fanusa girerek, kitapları raflarda dekor olarak tanımlayarak ve bilmem, öğrenmem gereken çok şey olduğunu fark etmeyerek avuturdum. not: bu yazıda bir gariplik seziyorum ama sanırım vermek istediğim mesaj açık. İyi akşamlar!

Yorumlar

poseydon
yazar bu yazısında herkesin bildiği şeyleri büyük bir ustalıkla yazarak ve seçtiği kelimeleri dahice bir araya getirerek insan olmamın ne olmadığını gözler önüne sermistir. kendisini tebrik ve takdir ediyor. kitabının 1 milyondan fazla satmasını diliyoruz.
yonderly.
teşekkür ederim @poseydon.
anonim
çok haklisin gerçekten ne güzel yazdin ..
yonderly.
teşekkür ederim, anonim_bayan. :)
anonim
demek oyle palyacocuk
Gerekovic
bence mesaj verilmek istenilen yerine ulaşmış. gayet de güzel açıklamışsın ve haklısın palyaco:))
yonderly.
teşekkür ederim, oas. :)
lacivert
böyle bir yazıya gelip "haksızsın" yazan olacağını düşünmüyorum.genel olarak herkesin dile getirdiği şeyler fakat daha önce bu kadar güzel ifade edeni de tam olarak bu şekilde yaşayanı da görmemiştim :d harikasın 👍🏻;)
yonderly.
teşekkür ederim, lavicert. :)
bayx
bayx @bayx
2 yıl
genellikle kimse bunları yapmayı sevmiyor herkes böyle mütevazi mütevazi takılıyor ama herkes bunlardan 2-3 tanesini yapıyor. herkes herkese aynı dertten dert yanıyor ama kimse huyundan vaz geçmiyor :)
yonderly.
@bayx ben ne olduğumu veya olmadığımı biliyorum. saygılar! :)
foreveralone
şahsen mutlu olacaksam basit bi insan olmayı kabul edebilirdim.
yonderly.
tercih meselesi elbette ki ama fikrimce bu şekilde basit bir insan olmak dayanılası değil.
pasacayi
mesaj net, basit, doğru hatta mükemmel. respect!