poseydon
poseydon
2 yıl
bir gün. koskoca bir gün. 24 saat, 1440 dakika, 86400 saniye. peki biz ne kadar yaşıyoruz bir günde. gerçekten ne kadarını yaşıyoruz saatlerin,dakikaların, saniyelerin ne kadarını yaşıyoruz. tamamını yaşadığını düşünen ,iddia eden var mı gerçekten. ben mesela her gün birkaç dakika bazen birkaç saniye yaşıyorum. öyle fazla yaşamıyorum her gün. her yaşadığım gün biraz yaşıyorum. saatlerce yaşadığım günler oldu mu hiç. onu da hatırlamıyorum. hem hatırlasam ne olacak ki. sahiden hatırlasam ne olacak. düşündüm biraz insan bir gün saatlerce yaşayacak ve bunu unutma lüksüne girebilecek . mümkün müydü gerçekten o saatleri unutmak. yaşadığım dakikalar ve saniyelerden bahis ediyordum. evet az gelebilir belki ama hepsi bu kadar. gerçi neydi yaşamak, sahiden yaşamak neydi. herkes bir günü daha geçirdiğini söyler. bir günün daha azaldığını ömründen. ama kimse , hiç kimse söylemez, dile getirmez ne kadar yaşadığını. tıpkı neler yaşadığını söylemediği,söyleyemediği gibi. peki neden söylemiyoruz neden dile getiremiyoruz yaşadıklarımızı. bu kadar mi zor. zor değil belki ama kimse anlatmıyor ben de anlatmıyorum. bazen anlatmak istemiyorum bazen anlatamıyorum. bazen , bazen sadece susuyorum. bize böyle söylediler çünkü böyle anlattılar bize. en büyük erdem en büyük özellik olduğunu söylediler,tembihlediler bize. belirli bir zaman sonra biz alıştıktan sonra susmaya bir anda evet evet bir anda anlat dediler. sanki şaşkınlığımızı görmek istercesine anlat dediler. gerçekten anlatacağımızı düşünerek dedikleri de oluyordu da. alışmıştık biz bir kere susmaya. hep sadece kendimize anlatmaya. hatta o kadar alışanlarımız oldu ki susmaya kendisine bile anlatmamış hiçbir şeyi. kendisine bile susuyorlardı artık. ee ne oldu şimdi herkes bir köşede , köşesinde susuyor. kimisi ayakta ,kimisi oturarak,kimisi yatarak susuyor. ama hepsinin ortak özelliği susmaları. sahi neden susuyoruz hala. cevap yok. bak gördün mü cevap yok. sadece sessizlik. sadece sessizliği duymak için susturdular bizi. sonra sıkılınca da konuş,anlat,söyle dediler. hangimiz konuştu,anlattı,söyledi. ses yok. hiçbirimiz. en son ne zaman anlattın kendine bir şeyler. hadi kendine bir şekilde anlattın da peki bir başkasına. sana anlat diyen kaç kişiye anlattın. artık sadece yazıyorum,yazıyoruz. peki biz kimiz. biz konuşmak yerine yazmayı tercih etmek zorunda kalmışlarız. zorunlu seçmeli ders gibiyiz. seçmek istedik ama seçeneğimiz yoktu. biz de sadece yazdık. bazılarını paylaştık bizim gibi yazanlarla. bazılarını kendimizden bile sakladık.

Yorumlar

bayx
bayx
2 yıl
durduk yere içimi hüzün kapladı arkadaş. ne dertliymişsin.
yonderly.
yonderly.
2 yıl
haha! zorunlu seçmeli ders benzetmesini sevdim. bunun yanında aile içinden ben de doğrudan veya dolaylı olarak sürekli olarak susturuldum ve sözüm kesildi. sonrasında da benim konuşmaya hevesim kalmadı. bunu takiben sıkıcı, suskun bir insan oldum kimilerinin gözünde. ne konuşacaksın o kadar sustukların içinde dağ olmuşken. birikenleri atamıyor insan. konuş dendiğinde de o birikenler geliyor aklına. yazmayı tercih etmek zorunda bırakılangillerdenim ben de. böylesi daha iyi. kalem kağıt seni susturmuyor.
poseydon
poseydon
2 yıl
@bayx hangimzin derdi yok ki . ve gercekten hüznünün sebebi bu yazdiklarim mi yoksa sadece var olan hüznünü ortaya mi cikardi.
poseydon
poseydon
2 yıl
kalem kağıt klavye artık her neyle yaziyorsak en azından oyle bir çabaya girmiyorlar. daimi ortağımız.
yonderly.
yonderly.
2 yıl
blog tutuyor musun?
poseydon
poseydon
2 yıl
@gogebakan yazdigim herseyi kaydediyorum . evet. deftere yazdiklarimi da fotograflarini cekip kaydediyorum.
yonderly.
yonderly.
2 yıl
thumblr veya blogger üzerinden var mı bir şeyler? yoksa yazdıklarının hepsi burada oluyor mu?
bayx
bayx
2 yıl
@poseydon iyi yerden vurdun. :)
2. seçenek tabi ki :)
ben aileme bakıyorum öyle baskıcı ç, sen ne bilirsin tipinde kişiler değiller hiç te öyle değillerdi bazı yerler hariç tabi ki. :)
kendime bakıyorum bir ortamdayım ve ortamdakilerden 2 3 kişiyi tanımıyorsam benim için soru sormadıkları müddetçe gece sonuna kadar sukunet başlamıştır. bunun üstinden gelmeye çalışıyorum ama sanırım hitabet dersi gibi bir ders almadan bu çok zor. :)
poseydon
poseydon
2 yıl
@gogebakan oralari kullanmiyorum . dusndum bir ara ama karar veremedim.oyle kaldi.
poseydon
poseydon
2 yıl
@bayx ders alsan bile artik bu senin kisiligine karakterine oturmus yerleşmiş birşey olduğu için bayağı zor. istiyorsan ve oyle birsey varsa yine de dene belki faydasini görürsün.
bayx
bayx
2 yıl
evet kolay olacağını sanmıyorum ama hayırlısı bakalım belki hiç olmaz. belki de olur inşallah olur.
winniethepoo
winniethepoo
2 yıl
kalemin çok kuvvetli. insallah ilerde bu nickle yazılı kitabını okurum .
poseydon
poseydon
2 yıl
@winniethepoo tesekkurler. kitap yazmayi düşünüyorum. sadece biraz daha birkimim olmasını bekliyorum.