poseydon
poseydon
2 yıl
hiç kendinizi alçak hissettiğiniz oldu mu. duygularınızdan ,davranışlarınızdan ,söylediğiniz kelimelerden pişman olduğunuz. düşüncelerinizden utandığınız oldu mu . öyle düşünceler ki bunlar. bunları düşünenin gerçekten siz olduğunuza kendiniz olduğunuza inanamadığınız zamanlardaki düşüncelerinizden bahsediyorum. ve bunları düşündüğünüzü fark ettiğiniz gerçeğiyle yüzleştiğiniz o andan. bazen düşündüğümüz şeylerden kendi kendimize kendimiz adına utanır, kendimizi tanıyamaz hale geliriz. böyle zamanlar utanmanın yanına eklenen öyle duygular vardır ki izah etmekte dahi güçlük çekiyorum. bazen düşündüğümüz şeylerden utanırız bazen bu düşündüklerimizi asla gerçekleştiremeyeceğimiz gerçeğinden. bazen sadece düşündüğümüz için bazen düşünmediğimiz düşünemediğimiz için. bazen o kadar çok düşünürüz ki sanki beynimiz patlayacakmış gibi gelir. o kadar çok düşünürüz ki kafamızın büyüdüğü tarzında hislere düşüncelere kapılırız. sonra bunu düşünmeye başlarız ve mükemmel bir bas ağrısı. sanki uyusak geçecekmiş gibi ama bizi uyutmayan o mükemmel bas ağrısından bahsediyorum. en çok bizi ne üzüyor biliyor musunuz? tabiki biliyorsunuz. bunları düşünmekten vazgeçemediğimiz kendimize engel olamadığımız gerçeği. o zaman hep birlikte düşünelim. düşünceli tabiri kimler için kullanılmıştır. gerçekten tek derdi düşünmek ve bazı konulardan bahsetmek olan filozoflar için mi ? hayır. peki kimdir,kimlerdir bu düşünceli kişiler. nasıl düşünceli olmayı başarmışlar ve düşünceli olarak anılmayı haketmişlerdir. bunları izaha gerek yok. gördünüz kendi için düşündü, kendisini başkasının yerine koyup düşündü ve o başkası diye adlandırdığımız kişilere en doğru ve güzel şekilde düşünceli olduğunu göstererek davrandı. sahi ben en son ne düşünüyordum. sen en son ne düşünüyordun. peki ya biz , biz en son ne düşündük ,ne zaman düşündük.

Yorumlar

kayipgalaksi
kayipgalaksi
2 yıl
peki sen hayalinde kendini öldürdün diye benliğinden/varlığından nefret ettiğin oldu mu hiç?
frances
frances
2 yıl
kimse o kadar düşünmüyor poseydon. düşünsek böyle olmazdık. ama dediğin gibi hissettiğim oldu benim. hatta 3-4 gündür bayağı yoğun bir şekilde kötü kalpli olduğumu düşünüyorum.
poseydon
poseydon
2 yıl
@kayipgalaksi ben varmıyım mi varlığımdan nefret edeyim. @frances bir çoğumuz bazen hiç düşünmüyor. ama biraz düşününce bunları dusunmuyor oluşumuz da sacma degil mi
kayipgalaksi
kayipgalaksi
2 yıl
varsın @poseydon yaşıyorsun. daha ne olsun. hayallerinde ölü olan ama gerçekte yaşayan birinin çektiği acılar kolay şeyler değildir. ben bunu çok iyi biliyorum. fazla duşunmenin sonucu genelde bu oluyor. kendinden nefret ediyorsun, düşüncelerinden nefret ediyorsun ama o hayalini kurduğun şeyden zevk alıyorsun. bu anlattığın durumu yaşadım. şuan eskisi kadar olmasada ara ara yine yaşıyorum. bunu yine yaşamamak için beynimi okuduğum kitaplarla meşgul ediyorum. bunu sende yapabilirsin. kendini çok fazla dinleme. biraz serbest bırak kendini. sen daha bir hafta öncesine kadar gökyüzünden, yıldızlardan, mavide boğulmak istediğinden bahsediyordun ama bu bir haftada resmen karanlıkta boğuluyorsun. o karanlıktan çıkabileceğini sende biliyorsun. yeterki sen iste.
poseydon
poseydon
2 yıl
@kayipgalaksi zaten kitaplarimda olmasa neye tutunurum bilmiyorum. bazen kitap okurken bile boyle nasil desem sanki kafatasimin icinde bir fare varda kemiriyor beynimi, yikiyor hayallerimi. sonrasini bilmiyorum ben de asla gitmiyorum olay mahaline. ve evet bulunduğum karanliktan çıkabileceğimi biraz da olsa biliyorum. lakin bu aralar hic cikmak istemiyorum. çıktığım zaman veya aydinlattigim zaman o karanlıkları belli edecek zaten kendini benliğim.
kayipgalaksi
kayipgalaksi
2 yıl
sen kendi benliğinden mi korkuyorsun? eğer öyleyse korkma! yüzleş onunla! hep böyle kaçarsan ondan daha da boğulursun. ondan kaçmayacaksın ki kendini tanıyabilesin. yanlışlarını, hatalarını görürsün ve duzeltebilirsin. kitap okurken kendini o duşuncelerden uzaklaştırmalısın. evet zor ama yapabilirsin sen. bunu başarırsan daha da iyi hissedeceksin kendini.
poseydon
poseydon
2 yıl
@kayipgalaksidemek istedigim. o karanliktan çıktığım zaman benliğimin kendini belli edecek olmasi. kendi benligimden korkuyor muyum hayır. ama geri kalan herseyden korkuyorum bu aralar. bir de kendi ölümümden korkmuyorum. hepsi bu kadar korkmadigim ne de az sey varmış. ve yanlışlarımı hatalrimi gorum de duzeltmek istemiyorum . duzeltirsem artık hatirlamam diye korkuyorum . ve sana yorumlarin icin tesekkur ediyorum.