sismanveofkeli
peki, içimi dökeyim..
bugüne kadar hep içine kapanık, utangaç ve de karamsar biri oldum. şişman olmanın getirdiği şeyler bunlar sanırım. bugüne kadar hiç sevgilim, sevenim olmadı. diğer insanlardan daha değersiz olduğumu düşünmeye başladım bir noktadan sonra. bırak seni tanımayanların dalga geçmesini, en yakınındakiler bile dalga geçer. neyse böyle işte. yıllar böyle gelip geçti. çevreme bakıyorum. herkes kendinden yana, vücudundan yana şikayetçi. herkesin bir derdi var. "ulan benim derdimin yanında seninki ne ki?" diyesim geliyor ama diyemiyorum. aklıma durumu benden kötü olanlar geliyor. susup kalıyorum öylece. şükretmek gerekiyor. benim derdimi yaşayanlar, bilenler beni iyi anlayacaklardır. yaşamayanlarsa gülüp geçeceklerdir. sadece "içini dök"ü görünce 3-5 bir şeyler yazmak istedim. rahatsız ettiysem kusura bakmayın.

Yorumlar

bayx
bayx
2 yıl
nedendir bilinmez güzel ve yakışıklı olanların genelinde empati, şükretme gibi şeyler yerine kıskançlık beğenilmeme korkusu ego gibi duygular daha ağır basıyor. saçmalığın da alası olan insanların egoist kişilerin arkasından gitmesi, onlara benzemeye çalışması. velhasıl büyük düşünmek gerekirse egoistlik bencillik hayatının büyük bit bölümü'nü kaplayacak olan evlilikte bir sürü problem çıkartırken empati evliliği daim yapıyor.
egoistpanda
egoistpanda
2 yıl
hocam seni cok iyi anliyorum ama emin ol saydiklarinla kilolu olman arasinda bir bag yok (sevgili konusu haric)eger sikayetciysen zaten o kilolari atarsin bosuna kendine yuk etme.hayata bak abi universitedesin gez toz takil en iyi yillarimizdayiz bu kadar basit birsey icin kendini uzmene gerek yok.
anonim
anonim
2 yıl
seni hiç a anlamıyorum ve kesinlikle katılmıyorum tabi bu kiloluluk hastalıkısa bu ayrı bir şey fakat değilse bundan rahatsız olman anlamsız istersen o rahatsız olduğun görüntünden kurtulursun kurtulan tanıdığım var kilodan dışarı çıkmak istemezdi şimdi allah var dalyan gibi çocuk oldu velhasıl kelam çirkinlik diye bir şey yok kardeşim insanlık ve bakım denen bir şey var gerisini tanımam çevrendekilerin o şekilde konuşmasına sen izin veriyorsun sen izin verme tepkini koy kimse bir şey diyemez her şey sende bitiyor !! :))
Gerekovic
Gerekovic
2 yıl
şişman olman bir şey değil. benim sisman arkadasimin da sevgilisi vardı. sen de istersen o kilolarini verirsin. İçine kapanıklığı da halledebilirsin. özgüvenin yok. ve senin özgüvenin de kilolarin yüzünden yok. o kadar takiyorsun, kilo vermeyi dene. insanlarin dalga gecmesi ise apayri bir sey. onlar insan degil gibi bir sey..
anonim
anonim
2 yıl
bunun kilolalarınla alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü aynı şeyi bende yaşadım 20 kilo verdim hala aynıyım hala sorunlarım var hala herşey berbat gibi bunun nedenin kilolu olman değil karakterin yani en azından ben öyleyim öyle olduğumu düşünüyorum
anonim
anonim
2 yıl
bana göre insanların fiziki değil her şeyden önce kalbi önemlidir , sen hiç dert etme böyle düşünmeyi de bir an önce bırak ,hayat mutlu olduğun zaman güzeldirr ,sevgili konusuna gelince senin nikahın zaten allah katında kıyılmıştır allah kısmetini mutlaka karşına çıkarır ...
kontaminasyon
kontaminasyon
2 yıl
bütün yaşadıgin herşeyde kilolarınla alakali bence. çünkü sen hep kiloluydun ve bu yüzden sende bunun altında pişip geldin günümüze. karakter bana göre dinamik bir şeydir. sürekli kendini yeniler fakat bazi durumda hep sabit kalır. sen zaten hep kendi dünyanda yani o dört duvar arasinda takılmışsin. o dört duvarin dışına cikana kadar sabitsin. ama o dört duvarin içinde kendinsin. bence kendin olmaya devam et. ben öyle yapiyorum. bir boka yaramiyor ama benden dolayi bana iyi geliyor. güzel kafalar yani.