database
bugün sabah okula giderken tramvayda yazdığın bir yazıyı paylaşıcam ( telefon kullanmıyorum o yüzden ancak paylaşabiliyorum).... arkası kırık kalemim,replik defterim ve ben yine bir tramvay yolcuğunda takım oyunuyla yazıyoruz bunları.yeni hikayeler yazmak için yeni şeyler yaşamayı bekliyor ; onlardan ders çıkarıp sorunları ortadan kaldırmak istiyoruz.tramvaylarda hepiniz görmüşsünüzdür.bugün 3 aralık dünya engelliler günü. çevrenizde doğuştan yada kaza vb. olaylarda vücudun da engeller olan insanları ve bir günde olsa öyle olsaydınız gün içinde karşılaştığınız sorunları düşünmenizi istiyorum. rampaların önüne park edilmiş arabalar,yüksek merdivenler, duyarsız ve vurdumduymaz insanlar.bugün neler yaşayabilirsiniz düşündünüz mü ? vücutlarında ki engeller dolayısıyla zaten eksik olan insanlara diğer insanların nasıl eziyet ettiğini düşünmenizi istiyorum. İnsanlar kibirli, insanlar sorumsuz, insanlar düşüncesiz.hayatınıza ve elinizdekilere şükredin.belki sizin beğenmediğiniz hikayeniz bir insanın en büyük hayali.

Yorumlar

Gerekovic
yerinde bir yazi yazmissin yine. haklisin. engelli insanlarimiza yardimimizi esirgememeliyiz elimizden geldigince. ama telefon kullanmadan nasil oluyor? ailen merak etmiyor mu?
database
ailem annem kardeşim onlarda her daim yanımdalar @onumarkamsobee
Gerekovic
a o zaman tamam database. bosver telefonu. ben atamiyorum sen at:)
database
zarar telefon zarar :d müzik eksikliği var onuda tramvayda yazı yazarak atıyorum skor eşitleniyor :d
Gerekovic
zarar biliyorum ama onsuz da müzik yok. muzik olmayinca da ben yapamiyorum. uyuyamiyorum bile muziksiz. muziksiz ders de calisamiyorum. yazmak demisken. oturur yazarim. ama onu da muzikle yaparim. muziksiz yazdigim da oldu. zaten dinlerken yaziyorsam, muzigi duymuyorum bile bazen. bir yeri dikkatimi cekiyor arada.. yani anlayacagin skor hic de esitlenmiyor :)
database
telefon elimdeyken çoğu şeye konsantre olamıyorum malesef hayatım çok karışık biraz fazla stresliyim ve kontrol manyağı bir haldeydim bir yerden başlamam gerekiyordu ve insanları aramayı aranmayı bıraktım :) müzik herşey ya ben artık kendi ritmimi yaşıyorum metronom olayı var ya beynimde sürekli şarkılar dönüyor '' bin sevmek bin defaağağağaaa ölmek demeek miş , bir ihtimal daha vaaar oda ölmek mi dersiiiiğin söyle canım ne dersin '' gibi gibi :d kafalar benziyor yaşantımız benzemesin :d
Gerekovic
beynimde dönen sarkilar ayri bak ama ya:d bazen birden gelirler. bir de bakmisim ben bunu herkesin icinde söylüyorum:d yazilarini okuyorum sonuna kadar. karmasik oldugu belli. baban yokmus. o yuzden karmasik. kontrol manyagi olman belki de buradan ileri gelmis olabilir.. benim de babam yok. yani aslinda öz babam yok. ama üvey babam var. uvey babam da oz babam yerinde. o yuzden son mesajina girmemistim. diyecek bir şeyim vardi da anlatamazdim. ki zaten ne desem bos olurdu.. al iste bak bu mesajin altinda öbürünün konusunu girdim, yine anlatamadim:/
database
boşver ya hayat zaten her haliyle karmaşık sen de kendini anlatmaya çalışırken karışıyosun pek bi sıkıntı yok :)
Gerekovic
tamam o zaman anlatmiyorum. anlayacak olan bakinca anlasin:d
database
bakınca anlayacak biri çıkarsa direk evlen bence :d