poseydon
sürekli her şeyden sıkıldığım halde beni sıkmayan birkaç şey de var. bunlar dinlediğim ve okuduğum şiirler ve sürekli farklı biçimlerde kendini bize tanıtan,gösteren hava durumu. azalıp artan, şiddetlenip sakinleşen yağmur ve rüzgar. havanın soğuk olmasını da seviyorum. verdiğimiz her nefesi görebiliyor ve içtiğimiz çayın sıcaklığını daha bir hissediyoruz. yağmur tıkırtıları eşliğinde çatımda oturmuş şiirlerimi okumaya ara vermiş çayımı yudumlarken arkadan bir şiir okuyor selçuk yöntem. ümit yaşar oğuzcan ın bir gün anlarsın şiiri de eslik ediyor bana. bu şiirler diyorum nasıl bu kadar güzel olup sürekli bizi bize ve bizi insanlara bu kadar uzun süre anlatmayı nasıl mükemmel bir şekilde başarıyorlar. hepinize hayırlı geceler diliyorum. her ruh halimizde her halimizde bir hayır olduğu için.

Yorumlar

duende
madem eser gökay 'ı seviyorsun şükrü erbaş ' ın ömür hanımla güz konuşmaları ve ahmet erhan ' ın gülşiir ' ini dinle ondan. selçuk yöntem ' den ne dinliyorsun bilmiyorum
kayipgalaksi
o şiir benim en sevdiğim şiirlerden biri. şimdi hatırlayınca o şiiri nedense bir hüzün çöktü üstüme :/ "uzanır gökyüzüne ellerin ama çaresiz ama yorgun ama bitkin"
duende
haydar ergülen ' in sis şiirini müthiş okuyor. arkada da vedat sakman 'dan bir fon var enfes.
hayalikarakter
nadir anlar var evet insanın kendini boşluktan kurtarabildiği,peki ya sonra?seni bilmem ama kendime baktığımda o çöken sıkıntı hiçbir zaman dağılmıyor,sadece sinsi bir pusuda inzivaya çekiliyor kimi zaman hepsi bu.
poseydon
@duendeşiiri seslendiren selçuk yöntem
duende
anladım anladım :) yazıyı kesik yolladım yanlışlıkla. selçuk yöntem' in yorumuyla haydar ergülen - sis ' i dinle. bu arada bütün yazdıklarını okudum bir solukta. bazılarında ağladım. sanki kafamın içinde yaşıyorsun da ordan yazıyorsun gibi hissettim. benim gibi düşünen, yaşayan birilerini görmek çok mutlu ediyor beni. yalnızlık duygusunu azaltıyor sanki. belki sen de öyle hissedersin diye söyleyeyim dedim . şiirle kal.