manfredvonrichthofen
bugün itibariyle annemi, kız ve erkek kardeşimi görmeyeli tam 94 gün oldu. akşamları annem ile izlediğimiz belgesel ya da programlar üzerine sohbet etmeyi, bu esnada kız kardeşimin bize çay ikram etmesini ve bilgisayar başından kalkıp bize eşlik etmediği için annemden azar işiten erkek kardeşimi sahiden çok özledim. tüm bu özlemlerin içinde babamı anmamak olmaz tabi. tabutunu omuzlayıp seni defnedeli 132 gün olmuş baba. 22 yaşımda olmama rağmen nispeten yaşıtlarıma göre artan ak saçlarım arkadaşlarımın dikkatini çektiği zaman o gün geliyor aklıma hani şu kavurucu ağustos günü. İşte o günden sonra kırılan kanadımdan ötürü olacak ki saçlarımda aklar baş göstermeye başladı. aslına bakarsanız ben de yağan kar sonrası kartopu oynamayı ya da yaklaşan yılbaşı için plan yapmak isterdim ama içimden gelmiyor bir türlü. ancak güzel şeylerde olmuyor değil samsun gerçekten bana huzur veriyor ve gün geçtikçe daha iyiye gidiyorum hele bir de finaller iyi geçer de bir an önce İstanbul'a gidersem değmeyin keyfime. eve gittiğimde annemin yaptığı böreği yiyip çayımı yudumlarken de yaşadığım mutluluğu sizlere anlatmaya çalışacağım dostlar, şimdilik esen kalın.

Yorumlar

frances
frances
1 yıl
ne kadar güzel bir evlat yetiştirmiş. huzur içinde yatsın.
asivemavi
asivemavi
1 yıl
bende tam 104 gündür evden uzağım bilirim o duyguyu yani bi an gelir gözlerin kapanmış annen düşer aklına olsada sıkı sıkı sarılsam dersin sonra bir bu eksikmiş gibi kokusu gelir burnuna derin bi soluk çekersin içine açılır istemeden gözlerin bi bakarsın annen yok yanında tek başınasın bakarsın yapcak bişey yok takarsın kulaklığını açarsın müziğini sonrası malum kendi kabuğuna çekilirsin... ben bu aralar ben yoruldum hayat şarkısına takılmış vaziyetteyim sana da öneririm babana gelince işte orda kelimelerim tükendi ama şunu diyebilirim allah büyük
artemis
artemis
1 yıl
yemin ederim bendeki dertse sendeki ne ya.allah sabır versin mekanı cennet olsun.
manfredvonrichthofen
@frances bana layık gördüğün güzel sıfat için teşekkür ederim, amin.
manfredvonrichthofen
@asivemavi şu an için bizi bizden başka kimse anlayamaz sanırım. ben şimdiden eve gittiğimde yapacağım şeylerin hayalini kuruyorum. kapıyı kız kardeşim açarsa belinden sarılıp, kaldırıp onsuz geçen günlerin acısını çıkaracağım eğer annem açarsa direk cennet kokulu boynuna gömüleceğim yahut erkek kardeşim açarsa başını okşayıp dünyanın en sıkı sarılmasını yapacağım. az kaldı biraz daha dayanalım.
manfredvonrichthofen
@artemis ne diyor şarkıda "herkesin bir derdi var, durur içerisinde" dünyada dertsiz kul yok ve eskiler der ki "allah dağına göre kar yağdırır" uzun boyumdan iri cüssemden midir nedir bilmem benim dağlarda mevsimler çetin geçiyor. kışı dondurur, yazı kavurur. ancak dediğim gibi okul,bölüm ve şehir değiştirmek bana iyi geldi umarım daha da iyi gelecek. İyi dileklerin için teşekkürler, amin.