kafamihissetmiyorum
eşcinsellik bir azgınlık durumu değildir arkadaşlar bunu önce bi açıklığa kavuşturalım. kimi için bir tercih çoğu için bir yönelimdir. bu psikolojik , fizyolojik bir sürü sebepten gelişebilecek olası bir durumdur. hormonal bozukluk , buyume sekli , yasadgmz olaylar , daha da cogaltılabilir. bunu kabul etmeyebilir bundan hoslanmayabilirsiniz. ama saygı duymalısınz. gereklilik kipi ile konuşuyorum emir kipi ile konuşmamak için yoksa bu bir tavsiye değildir. olması gerekendir. hepimiz İnsanız. olaya biraz daha bütün bakmayı denersek insanlar için önyargılarımızı biraz daha frenlersek belki daha sağlıklı olur insanlar arasında ki ilişkilerimiz. eşcinsel olduğumu düşünebilirsiniz, bunu merak ediyor olabilirsiniz , burada anonim olmanın verdiği rahatlik ile konuşmuyorum, bu görüşümü kendi sosyal hayatımdada sonuna kadar savunurum. mevzunun da benim eşcinsel olup olmamam olduğunu düşünmüyorum , genel olarak hakim olan zihniyete karşı belirtmek istediğim bir tavırdı.

Yorumlar

anonim
yürü be qnq
lanarnanta
benim saygim kalmadi.teklifler aliyorum.escinseller surekli iliski halinde ve bu tamamen bi azginlik durumu.belki tam olarak bi genelleme yapilmamali ama benim dusuncem boyle.
ogretmenim07
bazı insanların elinde olmayan sebeplerden kaynaklanıyor evet, yazında çok haklisin ve bende biseyler eklemek istiyorum. eşcinsel arkadaşlar boyle durumda çevre baskısına illaki uğruyorlardır sadece insanların onlara bakışları bile etkiliyordur. bu yüzden varsa öyle bi durum tamamıyla cinsiyet değiştirip belli bi kimliği sahiplenmeleri bence en doğru olan, ikisinin arasında kalınca durum kötü bi hal alıyor
kafamihissetmiyorum
@lanarnanta bu takım durumlarla karşılaşan ve bu yüzden homofobik olduğunu söyleyen insanlar tanıdım malesef bir kesim bunu sapıklığa dökmüş bulunuyor. bunu asla savunmuyorum. evet böyle olmamalıydı. ama bu sapıklık mevzuu sadece eşcinsellern yaptığı bir durum değil. günde kadına tecavüz , taciz , bu yüzden islenen cinayet haberleri illa ki alıyoruz ki bu bizim bildiğimiz , bir bu kadar bilmedigimiz sapkınlıklar olup duruyor. dönüp baktığımızda erkeğe tecavüz eden kadın diye bir sey duymadım ben hiç. tecavüz olaylarını düşündüğümüz de (bir erkek bir kadına... ) bu durumda bütün erkekler sapıktır diyebilir miyiz ? bu yüzden bütün eşcinseller sapıktır, eşcinseller azgındır algısı da oluşmamalı. benden duymus olma ama escinseller sürekli ilişki halinde felan da değil... -,-
kafamihissetmiyorum
@ogretmenim07 evet öyle görünüyor ne yazık ki. fakat bu durum hiç kolay değil. eşcinsel kelimesini yeri geliyor yüksek sesle bile soyleyemiyorsun bir ortamda. müthiş bir toplum baskısı var. bunun dışında bunun kabullenmek ve kabullendirmek olayı da var. İnsanın önce bunu kendi içinde kabullenebilmesi zor bir olay. İnsanın bunu ailesine kabullendirebilmesi çok çok daha zor bir olay. (bu yüzden ailesinin reddettigi insanlar tanıyorum) bir de bunu topluma kabullendirme olayı var. şimdi. toplumu bi boşverelim. her seyi kabullendik diyelim. İnsanın cinsiyetini değiştirmesi yine hem pskolojik hemde fizyolojik açıdan aci verici bir durum. saç şeklini değiştirmiyorsun ki ha deyince olsun bitsin sonuç olarak bütün herseyini değiştiriyorsun. gireceğin tuvalet bile değişiyor. ameliyat sürecleri , iyileşme süreçleri , o an ki psikolojinin oluşturduğu durum. evet olsa ne güzel olur insan hissettiği bedene ait olsa ne güzel olur... herkes bunu kaldıramıyor işte. daha kimliğini gizleyen o kadar insan var ki...
sarisincocuk
sonuna kadar hak veriyorum sana @kafamihissetmiyorum yarın bir gün bu homofobik insanların çocuklarının başına da gelebilir.bu arada kalma ikilemi ise gerçekten çok kötü bir duygu.İster benim de öyle olduğunu düşünebilirsiniz umurumda da değil de bu azgınlık olayı heteroseksüeller için hiç de yabancı değil. @lanarnanta sen hiç 'offf şu kızın şurasına bak, şu hatuna bak taş' diye laf söylemeyen bir hetero gördün mü? çünkü ben azgın olmayan çok eşcinsel gördüm :)
kafamihissetmiyorum
@sarisincocuk teşekkür ederim , burada olduğun için mutluyum :))
azureus
eşcinsellik hormonel ya da psikolojik nedendir örneğin bir erkeğin östorojen hormonu normalinden fazla ise kendini kadın gibi hissetmesi gayet normal bir durumdur ya da bir erkek küçüklükten beri kızlarla takılmayan hep onlara ön yargı ile yaklaşan ve hep ezilmiş biri ise ona ilgi gösteren samimi duran erkeğe ilgi duyması gayet normal bir tutumdur hatta araştrmalara göre insanların ilk aşık oldukları ebeveyinleriymiş yani bir kız babasına bir erkek annesine aşık olurmuş ama aile ici durumlar ve toplum içindeki ezilme durumu kişi psikolojikmen başka şeylere yönlendirebilir bu yüzden eşcinsellik azgınlık durumu değildir bir rahatsızlıktır yanlış anlaşılmasın azgınlık farklı durumdur ;) ne yazdımmm beeeee :)
kafamihissetmiyorum
@azureus evet olayın bu boyutunu göz önünde bulundurmuyorlar ne yazık ki , güzel açıklamalarn için teşekkür ederim.. nerede olursa olsun bir yerden bir farkındalık yaratmak güzel.. :)