kirlibeyazkedi
yazmaya kıyamadığım bir defterim var , dış kapağı gerçek bir yağlı boya tablodan olan. eğer çok güzel şeyler yaşarsam bu deftere yazacağım demiştim. ama hep sarı sayfalara not alınacak değerde gördüm yaşadıklarımı ve sonra üzülünce hepsini banyoda yaktım. çünkü çöpe bile güvenemedim , yaşadıklarım başkalarının bile okumasına değer cinsten değildi. yine çok uyumaya başladım , yalnızlığımın mutluluk getirmediğini yalnız olmama ihtimalinin güzelliğini tattığım zaman anladım. kısacık bir reklam arası aldım monoton hayat filmime sonra ara bitti, kuru kuruya izliyorum şimdi filmi inanın ne mısır patlatasım ne içecek alasım var. oysa ben sadece sahilde yürürken yalnız olmamak , birini görünce içimin her bir hücresini titretmek istemiştim , birini sararken kendimi sarmak. benim bir sorunum yoktu, ben sadece yüreğimi hissetmek istemiştim bunu çikolata yemek dışında bir yolla yapmak istemiştim. şimdi çok uyduğumu anladım ki ben mutsuzken çok uyurum. yalnız yürüyüşlerime devam edeceğim , havanın soğukluğuna aldırmadan ve yaşadıklarımı güzel defterlere yazmaya değer görmemeyi bırakarak...

Yorumlar

Barışçıl
bence, "yaşasın asil yalnızlığım!" diyerek tekrar ayağa kalkmalısın. bir kere geliyorsun hayata, üzüldüğün her gün büyük bir kayıp aslında. geri iadesi olmayan tek şey zaman şu dünyada.
kirlibeyazkedi
yalnızlığımdan şikayet hiç etmiyordum çünkü yalnızlığımı bozmaya değer kimse tanımamıştım. ama güzel insanlar tanıyınca ki ben bir tane tanıdı idim , şimdi iki kişilik bir kalabalığa özlem duyar oldum.
anonim
kızlar hep aynı her hücrenin titremesini istersin ama elinize geçince de erkekleri harcarsınız. aşk sevgi istersiniz olunca da sıkıldım boguyorsunuz dersiniz. zamanında sevgilim olmuştu daha yeni ayrıldım her türlü önemi verdim ve inanır mısın çok mutluydu yalnız değildi. hep ona iyi geldiğimi söylerdi. sonuç bırakıp gitti ortada bi sebep yokken. o yüzden kızlar mutsuz olmayı hakediyor. sözüm meclisten dışarı sadece içindekileri yazmak istedim. her insan ayridir ama genelleme bu.
anonymous
anonim bay olarak yorum yazan bendim. giriş yapmayı unutmusum :)
kirrmizi
herkeste farklı oranlarda kendini gösteren mutlu olduğunu farkedememe durumu vardır. büyüklerimiz anılarını anlatırken ne güzel günlerdi der. lise hayatını hatırla mesela... yaşarken farkında olmadığımız mutlu anlarımızı ancak fotoğraflarda ya da anılardan konuşurken hatırlarız. sen de herkes gibi bu sendromun pençesindesin anlaşılan. yapman gereken şey basit. anın tadını çıkar, fazla kafaya takma, filozoflar bile çok düşününce deliriyor. mutlu olmak için gereken tek şey mutlu olduğunu kendine kabul ettirmendir. ayrıca aşık olmak için bu kadar acele etme çünkü genelde otuzlu yaşlara yaklaşınca yaşanan bir olay yani bunda da yalnız değilsin. her şeyden bir eğlence çıkar ve sadece keyfine bak...
kirlibeyazkedi
@anonmymous diyecek bir şey bilmiyorum nankörlük de insanlığa dair sanırım. her hikaye bir gün biter önemli olan o zamana kadar geçen süreçte yaşanan güzel anlardır o kızın onu yalnız hissettirmediğin yıllara ve sana teşekkür etmesi gerek. ben nasıl olurdum sevilince bilmiyorum sadece kendime yeni kitaplar aldım eve gider gitmez iki gün telefonumu kapatacağım..
kirlibeyazkedi
yazdığın güzel yorum için teşekkür ederim çok pozitif ve anlamlı bir yazı olmuş. harikasın @kirrmizi. ben aşkın 30 unda değil gençlikte olduğuna inanıyorum aşk deliliktir ve ben 30 unda çılgınca aşk yaşayan görmedim.
anonymous
umarim teşekkür eder. beni her ne kadar bırakıp gitmiş olsa da hâlâ seviyorum ve de hâlâ teşekkür ediyorum hayata bana güzel anılar yaşattığı için. sonuçta bir zamanlar canım dediğimiz birisine güzel anılar yaşatan birisine kötü anılar bıraktı diyemeyiz. umarım en kisa zamanda sevilirsin seversin. karşına düzgün seni yürekten seven biri çıkar da mutlu olursun umarım. bu arada kitaplar candır insanlardan kat kat iyi bazı konularda :)
kirlibeyazkedi
kitap okumayı sürdürüyorum lakin telefonumu kapatamadım , anneciğimin beni merak etme faktörünü atlamışım :) kesinlikle sana katılıyorum birini gerçekten seven insan onu o hayatından çıktıktan sonra güzel anan insandır. birinin bizi ne kadar sevdiğini ayrılırken takındığı tutumdan anlarız ve gerçekten seven biri sevdiğine kırılır az da olsa. ben senin içindeki o burukluğu da gördüm. İlk yazdığın yorumda sitemin vardı. hayırlısı olsun hakkımızda. güzel dileklerin için teşekkür ederim , amin.
anonymous
ben de teşekkür ediyorum ve içten bir amiiiin diyorum :)