poseydon
şuan uzun zamandır balkonda oturup göğe bakmadığımı fark ettim. belki istemedim bunu belki durumum el vermedi belki istedim ama yapmadım. ne önemi vardı ki bahanelerin sonuçta bakmamışım uzun zamandır balkonda oturup gökyüzüne. bu gece hava iyi üstümde bir hırka ile çıktım dışarı birazdan kulaklığımı da alacağım ve oturacağım balkona. bugün akşam üstü bir tepeden geçtim arabayla ve bakakaldım öylece şehrin ışıklarına ve gecenin karanlığına. ne kadar parlak da olsa o ışıklar gecenin karanlığı karşısında bir hüsrana uğramış gibi asla var olmamış gibi öylece sadece belirli yerleri aydınlatmaya çalışıyorlar tüm eziklikleri ardında. bırakıyorum o ışıkları ardımda ve bakmaya devam ediyorum gecenin karanlığına. biraz daha yukarılara doğru kaldırdıkça başımı yıldızları görüyorum gökte asılı olan ve çok uzaklarda olduğunu bildiğim halde bana çok yakın gelen ve kendime çok yakın hissettiğim yıldızlara. ve nedense pek seçmiyorum yıldızları hepsine bir bakıyorum. bazen gözüm bir tanesine takılı kalıyor sonra başka bir tanesine bakıyorum. nasılsa insanlar olarak kendimize ve birbirimize bu kadar uzak olduğumuz halde hep bir araya geliyoruz bu yıldızlarda. ben hiç yıldızlara bakmamış bir insan bilmiyorum. sen biliyor musun. galiba hiç birimiz bilmiyor. ama nedense orada bir olduğumuzun, bur yıldızda bir araya geldiğimizin farkına varamıyoruz çoğu zaman. zaten hepimiz ayni gezegende farklı dünyalar da yaşamıyor muyuz. ve bu nasıl bir çeşitliliktir. bu kadar çok dünya olabilir miydi gerçekten. olabilirdi elbet ve var. ben buna inanıyorum. biraz konuşunca ya da izleyince çevremizdekileri bunu anlamakta o kadar da zorlanmıyoruz zaten. gökyüzü bu gece pek bir açık, galiba bu gece yıldızlarda toplanma, bur araya gelme gecesi. hangisi olduğunun bir önemi yok elbet bir yıldızda geliriz bir araya. vücutlarımız olmasa bile ruhlarımız elbet gelir. sanırım kulaklığı alma vaktim geldi evden. hepinizle yıldızlarda görüşmek dileği ile. İyi geceler.

Yorumlar

kayipgalaksi
yazılarının arasında en beğendiğim bu oldu. çok güzel yazmışsın, eline ve yüreğine sağlık. özellikle şunu çok beğendim "hangisi olduğunun bir önemi yok elbet bir yıldızda geliriz bir araya. vücutlarımız olmasa bile ruhlarımız elbet gelir." sana da bol yıldızlı iyi geceler..
silentdeath
kulaklığımı taktım çıktım terasa.uzerimde de hırkam.çektim sandalyeyi oturdum.kafamı kaldırdım önce her gece dertleştiğim aya baktım sonrada beni yalnız bırakmayan yıldızlara.varlıklarına şükrettim.gökyüzü benim dert ortağım.
poseydon
@slientdeath gökyüzü bizim ruh ortağımız ya da onlardan biri ve ne okursa olsun hep orada.