artemis
çok güzel şeyler oluyor ve bir an için güzel şeylerin hâlâ mümkün olduğuna inanıyorsun. sonra aslında hiçbir şey olmadığını anlayıp başa dönmek istediğin o anda, işte o anda yürüdüğün yolun sonuna gelmiş olduğunu anlıyorsun. yolun başına dönemiyorsun da, ancak kaldırımın kenarına oturup ağlıyorsun.elinden o an hiç bir şey gelmiyor boş boş etrafına bakıp şu kalbini kimlerin kırdığını listeliyorsun kafanda.mesela içimizden geçen fay hatları var, gömdüğümüzü zannettiğimiz insanlar ya da olaylar o fay hatlarını oluşturuyor.bence o fay hatlarında bazen kırılmalar gerçekleşiyor, bizim bitirdiğimizi zannettiğimiz şeyler bir anda dirilip sarsılıyor, kırılıyor, bir şeyler oluyor.İçimizdeki fay hatları içine içine kırılıyor, ismini bilmediğimiz doğa olayları yaşanıyor, içimizde oluyor, şahit oluyoruz ama anlatamıyoruz.mesela yemek falan yerken birden bir sarsıntı yaşayıp elindekini masaya düşürüyorsun, kendini bir noktaya dakikalarca hareketsiz bakarken buluyorsun.bak yemek yerken diyorum.gözlerin doluyor yaşlar akıyor.o kadar kırılmışsın ki olur olmadık yerde kendini tutamayıp ağlıyorsun.alışveriş yaparken bile ya.bugün kahve içtiğim bardağı yıkarken telefonuma mesaj geldi ve ben hiçkimseyi bulaşık yıkarken mesajına cevap verecek kadar sevmediğimi fark ettim.tamamen silmişim herkesi kendi kabuğuma çekilmişim.İnsan değer verecek çok sevecek birini elbette ki istiyor.milyonuncu kez görse bile yine aynı heyecanla kalbinin milyonuncu kez atmasını istiyor.ona ev olmak istiyor.birine pek çok söz verebilirsiniz ama birine ev olmak.birine ev olmak hepsinden daha büyük bir sözdür, daha güzel ve daha sıcak bir hayaldir.ve çok üşüdüğümüz şu son iki ayda ısınacağımız bir sese sığınmak daha sıcak, daha güzel.göze almaya değiyor.öyle hissediyorsun.çünkü paylaşmaya değecek çok fazla şey var dünyada ve onları paylaşmak istediğin birini bulduğunda o anda ellerini değil kalbini ısıtması yetiyor.İnan yetiyor.

Yorumlar

stone
stone @stone
2 yıl
peki dünyada eşi benzeri olmayan güzellikler neden yanlız kalsın ki ? yok mu eş değer bi eş. senden bir tane daha yok artemis farkına var ve bi daha gelmiyicegini aklının bi köşesinde bulundur. ne yaparsan yap bilerek ve isteyerek yaptığını kabullen. not : çok büyük boşluk dasin buda iyi birsey değil kadınlar yaşadıkları boşluklarda hata yaparlar .
artemis
@Stone teşekkür ediyorum zamana bıraktım.yorgunum.
foreveralone
İçindekiler bir fay hattı degilde sönmüş bi volkan olduğunda aslında boşa yaşadığını ne olduğunu anlıyor insan üzülecek biseyin bile olmuyor. @stone dediği gibi senden bi tane daha yok peki ama bu kaç kişinin umrunda su an olsen ailen dışında kaç kişi seni ne kadar hatırlar arkandan ne kadar üzülür? fay varsa içinde umutta vardir hala kırılabilen bi kalbinde vardır. bende bu da yok tam bir robotum.
princepeacocks
duygularını gerçekten güzel dile getirmişsin. bir tiyatral olarak canlandırdım gözümde... buna şu anda yorum yaparak belkide üzüyorum seni özür dilerim....
artemis
evet çünkü bu yazıda bahsettiğim kişi artık yok.bu yorumuna cevap yazarken ağlıyorum şuan.sadece kalbimin kırık olmasına.kimseye ev olamamaya.sorun yok @princepeacocks :')
princepeacocks
@artemis insan geçmişine bakın güldüğü, acıdığı, iç geçirdiği, keşke dediği olaylar onu olgunlaştırıyor malesef geleceğe olumsuz bakmasına neden oluyor değil mi?