berelideli
İyi akşamlar dedikoducular. yazmaya başlamadan önce hepinizi saygıyla selamlıyorum. hadi başlayalım. İnsanların ruhu aynı anda yaratılır ama sıra ile dünyaya gönderilirmiş. ruh dediğimiz de bedenlere sıkışıp kalmış tutsaklardan başka bişey değil bence. bizi biz yapan şey seçimler ve seçilmemiş olanlar. bunu da düşünceler ve duygular belirler falan filan. ama sonuçta hepsi ruh kaynaklıdır. esir bir şeyden bahsediyorum size. İtiraz edebilirsiniz ama düşüncem bu. ve bir gerçek var ki. biz hiç bir zaman özgür olamayacağız. ruhumuz kendi dört duvarı içinde ve çıkış yok. biz neden gizhebi olmayalım bu durumda. gizhebi de sizin benim gibi tiplere denir. türkçe tabiri ile delİ. yaşasın tam bağımsız ruh hastaları der. sizlerin karşısında olmayan şapkamı saygı ile çıkartıp. kaçarım... hadi bana eyvallah

Yorumlar

database
ruhlar aynı anda yaratılır ama sıra ile ... okurken aklıma ruh ikizim yada bi yerden sana çok yakın hissettiğin sanki tanıdık simaların sebebinin burdan gelebileceğini düşündüm devamında ek olarak ruhlar evet birlikte yaratılır lakin allah kuran'ında diyor ki ''ben her an yaratmaya devam ediyorum '' hatta 18 bin alemin olduğu ve uzayında sürekli büyüyor.buda her ruhun aynı anda yaratılıp yaratılmadığına dair soru işareti ruhun bedende bedeninde dünyada tutsak senin fikrine göre.... garip bir yaklaşım olmuş ama bakış açını sevdim lakin savunduğun düşünce bana biraz gereksiz karamsar geldi ruh'un ne kadar olursa olsun beynin kontrol gücünün de bedene sahip çıktığını düşünüyorum ve yine ek olarak beynin %100'ünü kullanabilicek kapasitede olsan hala ruhunun tutsak olduğunu mu düşünürsün ?
berelideli
gereksiz karamsarlık mı realistlik mi, ikisinin arasında ki ince çizgide bir yerde bence. çünkü olumsuz gibi gözükse de gerçeklik payı var. ruhumuzu kontrol edebilir miyiz acaba ? düşüncelerimizi ve duygularımızı bile kontrol ettiğimizi düşünürken, aksini yaşayabiliyoruz çünkü. bir toplam olan ruhu kontrol etmek daha zor değil mi ? beynimizin %100 ünü kullandığımızı düşünelim. ne olup ne olmayacağını bilemeyiz. sadece tahminlerden yola çıkarak konuşabiliriz bence. ama soruyu benim düşüncemi almak için kurduğundan bana göre olan cevabı vereyim. şayet beynimizin tamamını kullanabiliyor olsak, ruhumuzu kontrol edebiliriz sanırım. bu bizim ruhumuzu yönetmemize olanak sağlar. ruhumuz aynı yerde kalabilir veya bedenden ayrılabilir. ama ne olursa olsun bir tutsaklık söz konusu olur. elbette bu benim görüşüm. ama yaklaşımın çok hoşuma gitti. en azından "garip" gelen bir düşünceye saygı ile yaklaşabiliyorsun. bu da sana olan saygımı ortaya çıkartıyor. İyi geceler.
database
gerçekten çok farklı bakıyorsun konuya ve bunun sebebini de çok iyi açıklamışsın kesinlikle üst düzey bir yaklaşım bana göre , seninde dediğin gibi hep varsayılan şeyler üstüne konuşuyoruz ve mesajın başlangıcı bile bilgi birikiminin olduğunu gösterdi. gerçekçilik net olmak ve beğendim gerçekten ☺ ve ve ve parapsikoloji düşkünü olabileceğini düşünüyorum şuan da 😂
berelideli
çok az desem inandırıcı olmaz dimi :d
database
bilemem tabii tam olarak da ruh muhabbetine takılmışsan kesinlikle ilgilenmiş olman gerekiyor ayrıca ruh beden ayrı takılsın kafasıda var biraz bence az değildir o :d gnoxis 'e takılmanı öneriyorum bu konuda çok mükemmel konular var forum sisteminde gördüğüm en aktif parapsikoloji maji sitesi :))
berelideli
tamamdır bakarım en kısa zamanda :d usta ben azıcık deliyim. bak ondan olabilir. gerçi herşeyi de deliliğe yıkmaya başladım bu aralar.