wasp
evlenilecek kızlar dediğimiz bu şanssız kurbanlar erkeklerin kötü huylarını anlayabilmelerine olanak sağlayabilecek bir eğitimden yoksundurlar ne yazıkki. keşke o zavallı kızlar evliliğin bağıyla birbirlerine bağlanmadan önce iki erkeğin arasında geçen hayatla, bilhassa kadınlarla ilgili konuşmalarını gizlice dinleyebilselerdi.

Yorumlar

free
free @free
2 yıl
casus mode on :)
artemis
biz biraz safız.erkeklerin kızlarla olan konuşmalarına değil erkeklerle olan konuşmalarına baksak belki daha doğru olur
artemis
biz biraz safız.erkeklerin kızlarla olan konuşmalarına değil erkeklerle olan konuşmalarına baksak belki daha doğru olur
wasp
wasp @wasp
2 yıl
hahahha yok yok mantıklı konuşunca da yaranılmıyor @free 😄 bir de böyle dene @artemis😊
princepeacocks
'' evlenilecek kızlar dediğimiz bu şanssız kurbanlar '' derken sanıyorum ki tanıdığın kişilerden bahsediyorsun. çünkü evliliğin ne demek olduğunu bilen insanlar veya sevginin ne anlama geldiğini idrak eden kişiler bu tür onursuzca işlere kalkışmazlar.
wasp
wasp @wasp
2 yıl
hooo biraz ağırlık hissetsem de bu da bir bakış açısıdır elbette. fakat bu genelleme bir yorum benim için ve aksini görmediğim sürece bu şekilde düşünmen olası ve en doğal şekildir. @princepeacocks
frances
anlatımın çok hoş geldi bana, sanki thomas hardy yazmış gibi. :) çok sevdim. evlenilecek kızlar diye ayırmayalım bence. neticede herkes mutluluğu hak eder. ama doğru insanı bulamadıktan sonra da insanın ayağına taş bağlayıp kendini denize atmasına gerek yok. sevmediğin biriyle sürdüreceğin evlilik intihardan farksızdır.
wasp
wasp @wasp
2 yıl
benim için fazla pozitif olmasına rağmen güzel düşünen biri benzetme için minnet duyuyorum.😊 yazı da charles baudelaire fanfarlo kitabından bizzat alıntıdır zaten ama benim düşüncelerimi yansıttığını düşünüyorum sayın @frances 😊