tilki
merhaba dostlar..
öncelikle bu yazdıklarım başucunda acı rakısı kalbinde derin acısı olanlara bunu belirteyim. yüksek doz alkolle intahar etmeyi bilenlere. her gece ölüp ölüp doğan her güneşle yeniden dirilenlere. birbirimizi tanıyoruz aslında. ayrı şehirlerde aynı rakıda buluşur farklı acıları meze yaparız. mezelerimiz acıdır rakı içeriz ağzımız tatlansın diye. en dibine düşeriz de acıların, dibine giremeyiz bir türlü kara toprağın. gökyüzüne bakarız. bekleriz. her gece bekleriz. ama gelmez gelmeyecektir beklediğimiz. her hayalimiz bir dumandır, son bir kez ciğerimize çektiğimiz sigarayla bizi terkedişini izleriz.ruhun bedenden gidişi gibi hayallerimiz terkeder bizi.
her kadeh ilk kadeh gibidir bize.her kadeh aynı sebebin şerefinedir. son kadeh farklıdır sadece.son kadeh vedadır. son kez gidirirsin sevdiğine sanki gelinliği.ve o gider sen kaybedersin.

Yorumlar

tilki
tilki @tilki
2 yıl
şarap yalnızlıktır @artemis. dert tasa neşe farketmez gelir konar masana. bi kadehte hiçkimsenin yaşatamayacağı duyguları yaşatır şarap insana. ama rakı başka. soyut duygularının hislerinin buram buram kokusu vardır onda. bazen neşe bazen hüzün ama çoğunlukla aşk kokar.