poseydon
ben insanlarla pek anlaşamıyorum sanırım. ya da böyle hissediyorum. ve nedense tercih de etmiyorum. arkadaş mı olmak istiyorlar olurum elbet. ancak benden daha fazlasını beklemeyin. dinlemeyi severim. dertlerinize, sorunlarınıza ortak da olurum ve kendi sorununmuş gibi çözüm de arar sıkıntıya da düşerim. ama daha fazlasını beklemeyin. ben pek bir beklentiye ve ön yargıya varmayı da sevmem ve tercih de etmem. beklentiler ne kadar yüksek olursa hayal kırıklıkları da o kadar büyük olur. o kadar yüksekten düşeriz ve çakılır kalırız. pek bir şey anlatmam, ama yazarım fazlasıyla. hatta gerekli gereksiz, gizli saklı ve bazen de göz önünde yazarım. İnsanları kırmak istemem. İsteklerini elimden geldiğince de karşılamaya çalışırım belirli sınırlar içinde. ben boyle bir insanım ve nedense ben böyle iyiyim. İyi olmamak için bir sebep göremiyorum bunda. bu yazımı mum ışığında defterime yazdım, fazlası rahatsız ediyor ışığın. İçinde en çok "ben" geçen yazımda bu oldu sanırım. dikkat edin kendinize ve insanlardan beklentinizi fazla yüksek tutmayın. ya da tutun bu size kalmış. İyi geceler.

Yorumlar

artemis
insanlardan gereksiz bir beklenti içine giriyoruz.gereksiz yere.sonra beklentilerimize tam uymayınca karşıdakini suçluyoruz.buna hakkımız yok ama anlamıyoruz kırılıyoruz işte
anonim
beklentiler ne kadar yüksek olursa hayal kırıklığı da o kadar yüksek olur... kendimi anlatırken arkadaşlarıma söylediğim cümleyi kelimesi kelimesine burada görmemle nabzımı hızlandırdın,gülümsettin beni poseydon...iyi geceler.
poseydon
@artemis bence anlamak istemiyoruz yoksa anlaşılmayacak bir şey değil ve ne olursa olsun bu konularda karşıdakini suçlama hakkımız yok diye düşünüyorum.
artemis
@poseydon elbette suçlamaya hakkımız yok.çevremde buna çok şahit oldum.bu yüzden dedim.ama mesela beklentiye uymadığında o an bir kırılma noktası oluyor üzülünce insan karşıdakine laf saydırıyor.o an farkında olmuyorsun işte bu insan böyle ben neden beklenti içine girdim diyemiyorsun da istediğin gibi olmasını bekliyorsun.bunu bir kere yaptım o an baya üzülmüştüm sonra suçsuz olduğumu anladım.neyse evet beklentiler üzer :)