poseydon
bazen varlığımı sorguluyorum. neden ve ne kadar var olduğumu ve ben her insanın bir amaç uğruna dünya ya geldiğini düşünen bir insanım. saçma gelebilir bu düşüncem size. ancak ben böyle düşünmekten kendimi alamıyorum ve alamadım da bugüne kadar. bazen tereddüte düştüğüm oluyor bu konuda ancak nedense vaz geçemiyorum bu düşüncemden. karanlıkta oturup uzun uzun düşünüyorum bunu. ve en çokta ben neden geldim bu hayata daha doğrusu benim hayata gelmemde ki amacım ne diye düşünüyorum. artık yalnızlığımı kafama takmıyorum mesela. bir şey olacaksa zaten olur diyorum. elbet doğru insanı zamanı geldiğinde karşıma çıkacak ve ben onu beklerken hayatımı kirletmek, zedelemek istemiyorum. okuduğum kitaptan bir alıntıyla fazla uzatmadan bitiriyorum yazımı. bir zamanlar aşk tehlikenin kendisiydi, şimdi aşk için bir tehlike yok, çünkü artık kısa ömürlü. demiş yazar. ve ben o tehlikeyi bekliyorum. bir korkuyu ve kendimi ve benliğimi dışarı vurabileceğim o tehlikeyi bekliyorum. hepinize iyi geceler. bu gece yine uzun bir gece olacak gibi.

Yorumlar

foreveralone
bu düşüncede bana saçma gelir neden bu dünyaya gelme sebebimiz olsun ki. annemiz babamıza bu gece olmaz deseydi biz diye bişey olmayacaktı ya da farklı bi bireyde olabilirdik belki görüntümüz faklı olurdu ama sonuçta anlık ve çokta önemi olan insanlar değiliz hiçbir insan değil. tarihe yön vermiş insanlar bile aslında baktığında çokta önemli değil.
dislananmuhendis
İçinden cikilmayan bir soru bu. ben çok düşünmüştüm bunu ve gelecekte mutlu olabilmek istiyorum ailemle yani. amacım da gelecekte beni ne bekliyor kaderim yani bunu merak ediyorum. ben bu sonuca ulasmistim hala da sorgulamiyor değilim.
poseydon
@foreveralone ben önemli olmamızdan ya da önemli olmamamizdan söz etmedim. bir amaç uğruna geldiğimizi düşünüyorum. belki henüz bu amacı kendimiz de bilmiyoruz ya da farkına varmadık ama bana göre böyle bir sey var. @dislanamuhendis amacın gelecekte senin neyi beklediği mi yoksa gelecekte nasıl bir insan olacağın ve nerede olacağın olabilir mi?
foreveralone
bi amaç için geldiysek o zaman önemli birisi olmamız gerekir. ya da kendimizi çok boş hissetmemek için anlamlar yüklüyor da olabiliriz. sokaktaki kediye her gece benim mahallemde bağıra bağıra şarkı söyleyen sarhoş mu değil mi belli olmayan abiye her canlıya baktığımda sonuçta ölecek olmaktan başka anlam gelmiyor bana.
dislananmuhendis
nasıl bir insan olmak değil yani geleceğimi merak ediyorum gelecekte beni ne bekliyor bilmek istiyorum o yüzden hayata tutunup gidiyorum. foreveralone çok da önemli insanlar değiliz önemli de değiliz ama bizim bi yaşamımız var baş rolün bizde olduğu yaşam bizim gibi milyonlarca insan var dünyada ama benim için yaşamım önemli ben önemli olmasam da. ve belki dediklerin kader yani böyle olması gerektiği için böyle. o gece olmamız gerekiyordu ve olduk. benim düşüncem de bu yönde (iki kere ama demişim ama olsun :d)
poseydon
@foreveralone peki o sarhoş ve bağıra bağıra şarkı söyleyen adam hakkında ne biliyorsun
foreveralone
ne önemi var ki adam çok haklı veya çok haksız iyi veya kötü bi insan ne önemi var kaç insan bizim hakkımızda gerçeği biliyor ki.
poseydon
@dislananmuhendis belki de bir geleceğimiz yok bilemeyiz. ama yaşayıp göreceğiz yaşadığımız kadar. bakalım neler görecek ve neler yaşayacağız. geleceğe neler aktarabileceğiz.
poseydon
@foreveralone işte bu da bir bilmece bu kadar bilmediğimiz şey varken sadece düşüncelerimiz, inançlarımız ve düşlerimiz ile ne kadar şey yapabilirsek onlarla uğraşıyoruz. ve bekliyoruz hayat bize neler gösterecek diye.
artemis
poseydon doğru insanı bulamayacaksın çünkü bu aralar pek evden çikmiyorum:d:d şaka bir yana kendini olumsuz düşüncelerle başbaşa bırakma ve karanlıkta oturma ya.bir de bu yazdığın sözü baya beğendim.hayırlı geceler
poseydon
@artemis hahahaha . doğrusu ben de evden pek çıkmıyorum. kitap fuarı olmasa şu iki gün de çıkmazdım ama iyi oldu. bir sürü kitap aldım. İki söyleşi ye katıldım ve gayet güzeldi.
artemis
karanlığı sevmek yerine bunları yapabilirsin bak yavaş yavaş oluyor *,* ben de gidemedim kitap fuarına yarın son galiba.biraz içimde ukde kaldı ama olsundu.....artemis hep alışkındı....he bu arada evden çık !
poseydon
@artemis olsun artık bi daha ki sefer gidersin. evden çıkmak istemediğimden değil pek bu aralar çıkınca yapacak bir şey bulamamktan ve balkonda oturmaya başladım yine ve yarın da yürüyüşe çıkmayı düşünüyorum. İnşallah fikrim değişmez. hep de alışkın olma :)
josefin
elbet o çıkacak karşımıza ve planlar tutkular ruhlar birleşecek anlam kazanacak ancak hayatın anlamının yaşama amacının bir insana bağlanması gerektigini düşünmüyorum. kisinin yalnızlığıni takmamak yerine kendine bir amaç bulmasi gerekmez mi
poseydon
@josefin yazımda biraz konudan konuya atlamış oldum. yoksa hayatımın amacını tabi ki de bir insana bağlayacak değilim. bu arada kendime de bir amaç bulmaya çalışıyorum. yorumun icin de teşekkürler.