poseydon
ey ruhum. neredesin? terketme beni ya da kaybolma, ne bileyim çok uzaklaşma benden. her ne kadar yalnız olduğumu ileri sürsem de ben ve bir kaç ben ile birlikte sen olmayınca sanki hep yarım, hep eksiğiz biraz. ve nedense pek huzurlu olmuyor günler senin kaybolduğun saniyelerde. belki bir iki saniye gibi geliyor sana ama bende günlerin hesabı yitiyor. ne tuhaf değil mi? bazen diyorum yer mi degistirsek seninle. ben kopup gitsem ve sen bile aramasan beni. öyle kalakalsam ve kaybolsam gittiğim yerlerde. nereye gittiğimi bilsem ama nasıl gittiğimi ve hangi yoldan döneceğimi bilmesem veya unutmus olsam çabucak. belki bir şarkı söyleriz o zaman, ne dersin olur mu? neden olmasın ki zaten. sen, ben, bir de gölgemiz. olduk mu üç ruh sana. varlığımız kadar mı güçlüyüz yoksa yoklugumuz kadar mi varız ya da ne bileyim işte birlikte bir şeyler yaparız. otururuz mesela deniz kenarında bir akşam üstü. ben çay içerim, siz içmek istemezsiniz falan. öyle haftalarca otururuz orada. bazen yürürüm ben siz hareketsiz eşlik edersiniz bana. ya da ben otururum siz dolaşırsınız biraz. sırasıyla tek başına bırakırız birbirimizi. mümkün mü böyle bir şey. sonra sıkılmayız orada oturmaktan ama sıkılmış gibi yaparız hep birlikte hadi kalkalım deriz. İkimiz kalkarız seninle, gölge biraz daha oturur. sonra koşaraktan yetişir bize. tam o anda, denize dalarım ben yüzme biliyorum ama unuturum o an. siz beni kurtarmaya çalışırsınız ancak yapamazsınız. yardım istersiniz sonra ama kimse duymaz sizi görmediği gibi. tamam, belki gölgeyi görürler ama ona da anlam veremezler yaptığı hareketler neticesinde. üzülme, üzülme. hem huzur buluruz belki, o gözlerimizi kapamadan önce ki son anda. ya da ilk yuttugumuz deniz suyunda. sonra susarız, biraz su içmek isteriz. ama fazla içmeyiz. ben acıkırım mesela biraz. ne kadar sorunlusun ne kadar da derdin var dersiniz belki bana. tamam tamam, siz böyle şeyler söylemezsiniz. ne dersiniz o zaman. susacak mısınız yani öylece. tam kendimiz olmuşken ve bir araya gelmişken. peki susarım ben de o zaman. susar otururuz. ama denize bakarız değil mi hep beraber. belki biraz da gökyüzüne. sonra yıldızlara da bakar mıyız. bak olmadı şimdi ay yok bu akşam. sanırım dünde yoktu. ne! yarında mı yok. olsun, olsun. bu kadarı da yeter bana, size de yeter mi ruh? lütfen susma bari buna cevap ver. tamam ruh gidiyorum öyleyse. nereye mi? belki sizden cok uzağa belki sizin bile gelemeyeceginiz bir yere belki de hiçbir yere. ne önemi var ki zaten. gidiyorum işte. uzaklaştıkça sizin büyüyeceğiniz, benim kuculup kaybolacağım bir yere belki. tamam yeter bu kadar. bir toplanalım dedik neler oldu. bir daha da toplanmaz mıyız? peki öyle olsun. güle güle gidin. zaten bu halime ancak gülünür. başka bir şey yapmayın ama sadece gülün ve gidin hatta gülerken gidin ki daha iyi olsun. nasıl gittiğinizi görmüş, bilmiş ve duymuş olurum.

Yorumlar

karakeci
eline saglik :)
poseydon
@karakeci teşekkür ederim.
hayalikarakter
@poseydon ya ben özür dilemek istiyorum tüm samimiyetimle bugün kafam bayağı dağınıktı tramvayda son anda farkettim emin olamadım bir türlü hiç ummadığımdan aklıma gelmedi sen misin değil misin tam inerken farkettim inince de haliyle selam veremedim kusuruma bakma🖐🏻
poseydon
@hayalikarakter ben bugün tramvaya binmedim ki hiç
artemis
sen iyi misin?
hayalikarakter
@poseydon tamam o zaman karıştırmışım demek ki 👀
poseydon
@artemis pek iyi değilim ama bir şekilde yaşıyoruz işte
artemis
dikkat et kendine ve iyi ol *,*
poseydon
@artemis sanırım sorun da bu dikkat etme durumumdan kaynaklı. İyi olmaya çalışıyorum ama.
artemis
terslendim mi evet.akillandim ben.kimseye değer vermiceksin düşünmiceksin umursamıcaksın.o kızla buluştun terslemeden.sebep ne olursa olsun.ben iyilikle bir şey demiştim sana.öyle bi cevap beklemedim.neyse umarım terslemeyeceğin ve seni bunaltmayan dostluklar ve ilişki edinirsin.bu son yazımdı bundan sonra asla tek kelime etmem sana kusura bakma tekrar her şey için ama olamayan bir şey yıkıldı an itibariyle.allaha emanet ol.