yenilmeyenadam
meraba "m".. hayaline düşler biriktirdiğim, adını umut koyduğum.. okul öncesi güzelim.. kırmızıma beyazımmm..
solgun olacak belki yüzüm, ellerim tanınmayacak bir vaziyette olacaklar büyük ihtimalle sen bana geldiğinde, ben sana kavuştuğumda.. çünkü hasretinle, bekleyişinle oldukça yıpranmış olacağım.. belki hayal bile kurmaktan yoksun olur aklım, bilemiyorum. insan hiç hayal kurmaktan korkar mı? korkuyorsun işte.. gerçekleşmeyen her hayal senin hayal kurmanı engelliyo.. seni görünce umudum diye sesleniyorum içimden.. bir gün olurda bana gelirsen tamamen temizlenmiş olacak hayatım; aklım, kalbim, düşlerim.. sadece sen kokacak düşüncelerim ve sadece senin olacak günlerim.. ellerimi tuttuğunda, gözlerime baktığında kaybolmaya yüz tutmuş duyguların canlanışını hissedeceksin.
düşler biriktiriyorum sana. hayaller kuruyorum geleceğe dair ve özlüyorum seni. insan hiç tanımadığı birisini özler mi deme ve bu satırları okuduğunda gülme. özlüyorum işte.. içinde senin olduğun hayaller kuruyorum. sen yanımda olmasan bile sana kavuşacağım, sarılacağım, koklayacağım, öpeceğim günlerin planlarını yapıyorum şimdiden. işte bu hayaller neticesinde özlemiş oluyorum. sahi hayal kurmak özlemi körüklüyor mu ne? insan elinde olmayan şeylerin hayalini kuruyor ve bu sebeple ki gerçeğe döndüğünde özlüyor onu. sen yoksun, hayalsin ve ben seni özlüyorum..
bir otobüs yolculuğu düşlüyorum. yanyana iki koltukta, cam tarafında sen. omzumda uyuyorsun, bense saçlarını okşuyorum ve otobüs camına düşen yansımamızı seyrederek mutluluğun resmine bakarcasına huzur doluyorum..
23 senedir yaşadığım şu samsun da seni düşlüyorum. işte böyle tertemiz düşlerime süs yapıyorum seni, umudum.. tertemiz geleceğim güne hazırlıyorum kendimi. tüm kaybetmişliklerimi temizleyip, kalbimdeki tüm silgi izlerini atıp sana hazırlıyorum benliğimi. güzel olsun istiyorum herşey, mutluluk hayal ediyorum, huzur dileniyorum. belki de hayal kırıklığından korkuyorum.. ama yinede cesur hissediyorum kendimi. sana hazırlıyorum bu cesaretle kalbimi.
düşümdeki güzel kız, sen de bana ulaştığında benim gibi düşünmüş ol olur mu? bu satırları okuduğunda, gerçek olmuş olman dileğiyle..

Yorumlar