poseydon
poseydon
1 yıl
İnsan uyandığında neden uyandığını sorguluyorsa bir şeyler olmuştur, bu kesin. ama bazen ne olduğunu kendisi de bilmez. sadece bir şeyler olmuştur işte. durup uzun uzun düşünür yatakta, öyle, kalkmadan yataktan ve sadece gözleri açık, diğer tüm duyuları kapalı dünyaya, dünyasına, hayatına. böyle anlarda uyanmadigini da düşünebilir ve hatta bazen uyumadığını bile düşünebilir. ne yaptığını bilmediği gibi, bildiği tek bir şey vardır. bugünün gecesinde kendinden birini daha kaybetmiştir. bir kere daha ölmüştür. ve nasılsa maddi varlığı yaşamakta ısrarcıdır, bütün ölümlere, kaybedişlere, yitirilişlere rağmen. sorar bazen kendi kendine, neden yaşıyorum diye. buna cevap veremediği gibi bulamaz ve anlam da veremez. zaten her şeyin bir anlamı olması gerekmiyor sanırım. yoksa gerekiyor muydu ve ben hatayı burada mı yaptım diyerek ekler hemen. ne saçma bir güne uyanmışım kendi adıma. İleri alalım, geri saralım ama bir şekilde bitirelim bugünü. bu kadar saçmalık ve kaybediş herkese fazla galiba. İnsan anlatmak istiyor bazen ne anlatacağını bilmeden, öylece konuşmak istiyor, ağzına geleni söylemek istediği gibi kafasından geçenleri de dökmek istiyor ortaya. ne var ne yok hepsinden kurtarmak istiyor kendisini. bunun olmayacağını bile bile gün geçirmelerine ve umut etmelerine de devam ediyor. İnanmak istiyor bir şeylere, bir kimselere. İnanmak. kendine bile inanmadığı halde inanmak istiyor. ne yapsa olmuyor, asla kaldırılmaktan öteye geçemiyor. acılar sürekli büyüyor da diğer kendini iyi hissettiren durumlar öyle olmuyor ya da oluyordur belki, hiç olmadığından veya çok az olduğundan bu durumlara bir istatistik tutturamamış olabilirim. güzel günler dilerim hepinize.

Yorumlar

artemis
artemis
1 yıl
bu yazı şu günlerde hissettiklerimin aynası gibi.mutlu olduğum zamanları hatırlamıyorum.mutsuz olduğum zamanlar ise o kadar net aklımda ki.İçimi dökmek her şeyi anlatmak istiyorum.ama olmuyor.buraya döküyorum bazen.onun da pek bir etkisi olmuyor gibi.bu yazıda poseydon yerine artemis yazsaydı eminim ki yanlış olmazdı.hissettiklerim tamamen böyle.neyse mutlu geceler *,*
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis insanlar ne kadar farklı hayatlar yaşarsalar yaşasınlar hisleri ne kadar da ortak. sanırım insanların bir araya geldiği yegane şeyler hisler.
artemis
artemis
1 yıl
bence de.sonuna kadar haklısın.bazen hislerde ortak noktaya varamasak da çoğu kez,genelde mutsuzken aynı hisleri hissedebiliyoruz.İnsanlık iste.
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis son iki kelimeni çok beğendim. " İnsanlık işte."
artemis
artemis
1 yıl
gesi bağları piano version dinledim az önce.ama senden şunu istiyorum.thurisaz-endless dinler misin.lütfen.ama ciddi anlamda hissederek dinle ve bana hissettiğin duyguları yaz.bekliyorum
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis içimden ölüler kalktı sanki. tüm ölmüş olan benliklerim önüme geldi ve bir durdu bir an. sonra kayboldular yavaşça ve sırayla. ardından sanki bir yerlerde benim gibi olan ve beni ben gibi anlayacak olan birisi varmış gibi hissettim. konuşmadan anlatıyor her şeyi. ama bazen konuşmak gerektiğini de söylüyor ve hiç susmuyoruz. dilimiz sussa ruhumuz devam ediyor ediyor. duygulanmadım ve dalıp gitmedim desem yalan olur. gözlerimden gelen yaşlara hiç girmiyorum.
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis hypnogaja - her comes to rain again. sen de bunu bir dinle
artemis
artemis
1 yıl
o şarkı benim senelerdir vazgeçilmezim zaten *,*
artemis
artemis
1 yıl
oha cidden böyle mi hissettin.sana kocaman sarılmak istiyorum.ben de öyle hissetmiştim...
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis ne diyorduk hisler insanlarin ortak yeri 😉. şuan olmaz. suan sarilamazsin.😉👍
artemis
artemis
1 yıl
neden anltsna brz .s.s.s o bir ani sevgi belirtisi şaşırdım ya hani yoksa şuan elbette sarılamam
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis hahahaha bir de açıklama yapıyor ya. gerek yok böyle açıklamalara biliyorum neden oyle dediğini😀😉
artemis
artemis
1 yıl
kırıldım bbbbbbbb.......
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis bu ağır oldu bunu beklemiyordum. sorry. hadi barışalım✌🙏😉
artemis
artemis
1 yıl
ben de senden beklemiyordum kırdın beni god damn it.çok kırdın.bayağı kırdın.fazlaca kırdın.very much kırdın.zaten kırgınım.hıh küss -,-
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis ben ne saçma bir insan mışım bir kez daha fark ettim. öncelikle özür dilerim ve beni affetmen için ne yapmam gerekir? bir de zaten kırgınım derken onun da sebebi ben miyim onu da sorayim?
artemis
artemis
1 yıl
yorum yok şarkı falan dinle kitap oku sen -,-
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis neden kendimi yalnız bıraktığımı hatırladım tekrardan. ben insanlarla konuşmayı bilmem, hemen kirarim onlari ondan. her sey için teşekkürler ve iyi geceler.
artemis
artemis
1 yıl
yalnız olma hüzünlenme diye sana bunları yapıyorum sende kendimi görüyorum çünkü benim söyleyemediklerimi söylüyorsun şarkılar hele aynı resmen.bi nebze iyi gelmeye çalışayım diyorum yok : @ anlamıyosun pis odunn dikkat et kendine iyi geceler "barıştım *,* "
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis seninle konuşurken ben de iyi hissediyorum ve barismamiza da sevindim. odunluk konusuna gelince dde sanırım körelen algılarım ve hislerim var.
artemis
artemis
1 yıl
körelmesi güzel mi bilmiyorum ama pek değil sanırım.İyi hissetmene çok sevindim amacım bu *,*
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis sen nasılsın daha iyi misin?
artemis
artemis
1 yıl
önce ben sordum :) pek iyi sayılmaz ama hayatımı düzenlemeye başladım en azından sahilde sabahlamıyorum.yaz gelsin belki devam ederim uyku düzenim berbat.sen iyi misin?
poseydon
poseydon
1 yıl
@artemis ben öncekini pek soru gibi anlamadim ondan cevap vermedim. körelmesi tabiki iyi değil ama zamanla düzelir diye umuyor ve biraz da gayret ediyorum. ben standartımın altındayım ama iyi gibiyim sanırım. kötü olmadığıma gore iyiyim sanırım. bu arada kitabi okudun mu?
artemis
artemis
1 yıl
kitap bitti evet gayet de güzeldi.ben beğendim bayağı.ben de düzelmesini umuyorum