dimitri
dimitri
1 yıl
bugün içimde bulunan bütün sevinç şu ali ağaoğlu denen mahlukat yüzünden kaçtı gitti. bunlar nasıl insanlar, bu ülkede nasıl barınıyorlar çok merak ediyorum. sonradan görme insanlar neden bu kadar görgüsüz olabiliyor ben anlamıyorum. ne desem boş hiç bir işe yaramayacak. ama içimden ''ulan zengin iş adamı olmuşsun ama adam olamamışsın diyerek yüzüne tükürmek istiyorum''. açıklamadan haberi olmayan arkadaşlar için kısa bir bilgi aktarayım ''bu sonradan görme adam İstanbulda yaşanan patlama ile ilgili kendince açıklama yapıyor. ''benim ortanca hanımın doğum günüydü(artık kaç tane hanımı varsa)ona sözüm vardı boğaza yemeğe götürecektim. bir anda aklıma patlama olayı geldi aldım hamımla çocuğu istiklal caddesine gittik. uzun zamandır da gitmiyordum nostalji oldu. olayın olduğu yere gittim millet fakİr tabi karanfil atıyor ben gül attım.'' diyor ve çevresindeki yardakçıları ve dinleyenler de buna utanmadan gülüyor. geçen gün sağduyulu olmak gerekir diye bir mesaj yazmıştım ama şu adamın yaptığı harekete karşı sağduyulu yaklaşamayacağım. gerçekten çok yazık...

Yorumlar

Gerekovic
Gerekovic
1 yıl
allah belasını verir onunda. daha doğrusu cezasını verir. allah'a havale et kardeşim sen onu.. yazık yemin ediyorum. bu mu adam şimdi? bu adamsa, hakiki adam olanlar ne? bu mu zengin? paranın gözü kör olsun. ulan her şey para mı? İnsan olmayı öğren sen önce. bu mu zengin? bundan daha zenginleri var. en azından adamlıkları yerinde. bu bunun parasal zenginliğinden daha çok zengin yapar o insanları.
free
free
1 yıl
çok işçi istihdam ediyorum diye insanları söz deyimiyle köpek gibi çalıştıranlarda bunlar değil mi ?? biraz siyasete gireceğim ama bunlarında tasfiye edilmesi gerekiyor ülkeden diğer tarafın yandaşı olanlar tasfiye edildi. zamanı gelince bir başkası da bunları tasfiye edecektir...
dimitri
dimitri
1 yıl
allah'a havale etmek zaten en büyük erdemdir ama insan bir şey demeden de geçemiyor. her insan bir şeylerle sınava tabii tutulur ya. bence bu adamında sınavı para. ve görünen o ki bu adam bu sınavdan kalacak. bu insanların gözünde her şey para maalesef. adamlıktan daha çok prim yapıyor para. paran mı var biraz çıkarsın basının önüne önünü arkasını düşünmeden konuşursun insanlarla dalga geçersin,insanların acılarıyla dalga geçersin ama hiç kimse çıkıp bir şey diyemez. neden? para var çünkü. İnsan olmayı öğrenemiyorlar @oas. nasıl bir bataklığa girdiklerini göremiyorlar paranın gözü kör değil ama işte para onların gözünü kör etmiş.ağzıma bir sürü şey geliyor ama söyleyemiyorum. allah ıslah etsin.
Gerekovic
Gerekovic
1 yıl
allah ıslah etsin demekten başka bir şey demek, onlar için harcanan fazladan kelimelerdir dimitri. paradır insanları susturan. verir parayı susturur. adam parayı bulunca kendini bir şey sandı. ortanca hanımmış.. tövbe yarabbim. neyse dimitri, allah elbet onun hakkettiğini ona verecek.
dimitri
dimitri
1 yıl
@free kardeşim çok haklısın üç kuruş parayla insanları köle gibi çalıştırıyorlar. İtiraz eden olduğu zamanda beğenmiyorsan git deniliyor adamda ne yapsın mecbur çalışmaya devam ediyor. şu ülkede haksızlık yapan ve bu haksızlığa göz yuman kim varsa hepsinin tek tek ortaya çıkarılıp tasfiye edilmesi gerekiyor. ama bu sistem ile biraz zor görünüyor maalesef. bizim serbest bıraktığımız adamı abd de hemen tutukladılar bizim hukuk işleyemiyor maalesef. gerçi onlarda da kefalet ile işin içinden çıkacak gibi duruyor ama bakalım. çok doğru söylüyorsun @oas fazladan kelime harcamamak gerekiyor zaten allah en doğru olanı yapacak onlar için. onlar şimdi villalarında hayat sürsün eğlensinler halkla dalga geçsinler ama gün gelir hesap döner.
frances
frances
1 yıl
bu ülkede nasıl barınıyorlar diye bir şey yok ki zaten ülkenin genel profili bizzat kendisi. "sonradan eli para görmüş bir denyo"