Дан БилзЭрхан ✔️
hiç tanımadığın birine aşık olmak... sizce de çok ilginç değil mi? bir benzeri de ilk görüşte aşk. aşk nedir sizce? bir insanın fiziksel güzelliği mi? hiç sanmıyorum... bence bazı duyguları karıştırıyor insanoğlu. kabul ediyorum dış görünüş hayattaki en önemli unsurlardan birisi. neden diye soracak olursanız cevabı çok açık; öncelik dış görüşü iyi olandadır. ona fırsat verilir çünkü o dikkati çeker aurasıyla. akabinde de karakter analizi başlar. olgun bir insan, karakterini de beğenirse ve uyumlu görürse aşık olur. yaşanmışlıklar da bunu tetikleyen sebeplerdendir. bazı insanlar ise duygusal konularda eksiklik hisseder. beğendiği bir bedene kendi arzuladığı karakteri koyar. ciddi anlamda eksiklik hisseden insan asla o kişinin karakterini görmez. hep kendi hayal ettiği kişiliği görür ve bunun dışına çıkamaz. özellikle bayan arkadaşlarda olur bu. sebebi de aşırı derecede duygusal olmalarıdır. gizemli erkekleri severler çünkü ne olduğunu bilmediği için kendi istediği şekilde canlandırır aşık olduğu insanı. tanımak istemez çünkü gerçekler onu korkutur. İnsanoğlu genelde kendi için zor olan insanlara aşık olur. kolay olan şeylerin pek de kıymeti yoktur. kimse var olan birşeyi istemez değil mi? olmayanı ister her zaman. İşte duygusal konularda da bu geçerlidir. bir an için olsun istersin ama olmaz. olmadığı için daha çok istersin ve kaptırırsın kendini. konu çok farklı yerlere geldi değil mi? çünkü birden fazla konuya değinmek istedim ve yazı çok uzun olmasın diye birkaç cümle ile özetlemeye çalıştım. çoğu insan "ben aşık olmadım" gibisinden zırvalar lakin ben gerçekten de ciddi ciddi aşık olmadım hiç. yaptığım yorumları da yaşadıklarımdan dolayı değil gözlemlediklerimden dolayı yaptım. velhasılkelam maddesel takılmanın hiçbir anlamı yok. bence karşıdaki insanda kendinizden birşeyler bulmaya çalışmak lazım. alakasız olacak ama sevdiğim bir klişe sözle bitirmek istiyorum; "kadınlar aşık olduğu erkeğin sevdikleri özelliklerini ondan almaya çalışırlar...". cinsiyetçilik yapmıyorum, erkek olduğum için yazma gereği duydum. haydi selametle...

Yorumlar

Дан БилзЭрхан ✔️
halbuki henüz tanımadan kendi kendine bir karakter oluşturup daha sonradan uydurduğu karakterle varolanın aynı olmadığını görünce hayal kırıklığına uğramak yerine tanıyıp hayalindeki karaktere uygun biriyle ilişki denemek daha mantıklı geliyor.
free
free @free
2 yıl
olduğu gibi kabullenmek lazım... olduğu gibi sevmiyorsan boşuna degistirmeyle ugrasmayacaksin yonttum adam ettim felan der bayanlar hikayedir kendini kandirir sonra tekmeyi yiyince sonu depresyon oluyor :))
ajumma
bişi sorcam arşivde bi kızdan bahsetmişsin noldu o kıza 😏
Дан БилзЭрхан ✔️
o bir ironiydi. tarif edip çizenlere sitemdi lakin anlamadılar 😂 @unni
ajumma
hı anladım 👌👍