anonim
neden en kaypak adamlar doğu karadenizden çıkar? en delikanlı kızlarda doğu karadenizli olabilir ama adamları çok kaypak. kim nederse desin ayrıca güneydoğunun gençleri bile ruhsuz insanlar. ulan insan bu kadar mı duygusuz olur dediklerimin alayı güneydoğulu.

Yorumlar

imhotep
abisi her yerden yiğitte çıkar yezidde. İki bölgeyle de alakası olmayıp duygusal yaklasmayan biri olarak bunu söyluyorum. her yerde söyleme böle cok fena bozarlar senı sonra benden sana tavsıye
anonim
vatandaşlarımızı bölge bölge ayırıp çirkin yakıştırmalar yapanların örgüt militanından bi farkı yoktur benim için çünkü ikiside aynı amaç pesinde bölücülük yapmak şuan senin yaptıgında aynı şey
hipokratinyegeni
kime göre neye göre? sen kimsin de böyle bir genellemede bulunabiliyorsun
hepcicegi
sence hangi tarafın adamı var?
erkegimsiodun
hayırdır sen nerelisin kutsanmış bölgeden sizin bölge de yok mi kaypak ruhsuz özel bölge mi
mhmt53
hayirdir kardes karadenizli birimi sıkıştırdı seni derdin ne
benbirnotayim
ülkeye disaridan genc mi ithal edelim? ha ne dersin? damizlik genc mi getirelim? ya biyke soyleyecegine tut bi ipin ucundan. bir bismillah de. surda ki su gencler icin de ben de sunu yaparim de. aaa yok demezsin. niye? cunku burnun yere filan duserde onlara benzersin.
minikcik
kusura bakma kardes güneydoğu'nun erkeklerin e laf yok sahipleyici guvenilir olurlar onlara laf yok
berelideli
bireyin hareketlerini neden bölgeye bağlıyorsun ki. neler yaşattılar sana da kuyruk acınla dolaşıyorsun ortalıkta.
poseydon
insanları kişisel olarak eleştirmek bu kadar mı zor?
anonim
kusura bakma kardeşim facebooktaki bildirim üzerine bu text'i okumaya vakıf oldum, bizim insanımız neden bilmiyorum bu tür genellemelere tüme varimlara kolay gelir kolay genelleme yapar oldu.insanların parmak izleri gibi huyları da eşsiz, hiçbirimiz birbirimize ile tamamen genetik olarak bile aynı değilken senin "memleket' adı altında bi kısım kitleyi hedef alman bi kere o insanlara karşı tek tek haksizliktir.bi insanla problemin olabilir.bi insana kızgın yada dargın yada küskün olabilirsin, ne bileyim incinmiş kizmissindir.ama hiçbiri sana o kişi yada o kişinin bulunduğu topluluk,memleket, ırk yada dini kötüleme hakkını vermez.sebebinde ustte belirttiğim nedenn yani " hepimiz ta yaradılıştan farklıyız". umarım bidaha böyle kötü bi genelleme yapmazsın. ve umarım kimsenin kalbi de böyle genellemeler yüzünden kırılmamış olur.
(not, bu sözlerim.bu yazıyı yazan arkadaşı kınama yada onu kırma amacıyla yazılmamıştır, bilakis yanlış olan bi alışkanlığı düzeltme ve güzelleştirme amacıyla yazılmıştır)
(dipnot: biraz uzun yazdım okurken yorulduysaniz helal edin hakkınızı ,güzel geceler)