acidiltatlisoyler
cümleten selamunaleyküm. buraya nerelerden geldiğimi anlatmaya kalksam, inanın sabaha bitiremem:) ''velhasılıkelam'' geldik, kaydolduk, yazıyoruz. biraz aşağı indim ''ilahiyatçı'' arkadaşımızın yazısını ve altındaki yorumları okudum, düşündüm. ve aklıma şunlar geldi: abicim, ablacım, kardeşim gerçekten senin acın o seni bırakıp gitti diye mi? mutluluğun sana sürpriz yaptı, hediye aldı veya elini tuttu diye mi? aklın neden sürekli onda ya da gidişinde? aklın neden sadece sizin şu aşk dediğiniz şeyde? görücü usulüymüş, uzun ilişkiymiş hangisi daha güzel evlilikmiş bunlar mı sorular? derdin senin nedir allah aşkına? görmüyor musun asıl derdi olanları? görmüyor musun kardeşim sigarasını rujunu değilde yığınlar altında kalmış ölü babasına seslenen küçücük çocukların feryadını? maşallah bazı kardeşlerim satırlarca müthiş duygusal yazılar da yazmış. o cümleleri kurmak mı size haz veriyor yoksa acınızı mı hafifletiyor? daha doğrusu neye yarıyor? bana şunu söyleyin kardeşim de susturun beni: ne için geldiniz-geldik bu dünyaya? ölüm ölmüyor kardeşim. bir maganda misali kurşununun nereye çarpacağı da hiç belli değil. o kurşun seni bulmadan yaptığın tek hazırlık ''aşk'' acısı mı bi' sor kendine. sesim duymak isteyene gitmiştir umarım, allah'a emanet olun.

Yorumlar

ucuncunesilsaglikci
hakli soylemissin,ama herkes icin gecerli degil bu :) birine asik oldugu kadar vatanina da asik olan,aski veya askinin acisi disinda baska seylere kafa yoran insanlar da var
Yabadabadu 🔥
aleyküm selam. düşüncem buraya ilk girdiğimde benimde bu yöndeydi. fakat düşününce, anaonimsin burada ailevi, çevresel veya yaşadığın kötü olaylarını anlatsan ne kadar faydaları dokunabilirki buradaki milletin. birşeyler paylaşmak için giriyorlar ve akıllarına aşk acısından başka birşey gelmiyor. çünkü herkes illaki aşk acısını tadmış ya da tadmak üzere oluyor. diğer türlü birimiz açken, diğerimiz tok. ya da birimiz yetimken diğerimiz hem yetim hem öksüz. kimimiz ise bu acıları hiç tadmamış. allah'ta taddırmasın. ama bu dertleri burada yazsalar ne faydası olacak? ya da biz buradaki insanları ne kadar tanıyoruz. kimse kimin ne yaşadığını bilemez. ve hiç kimse bir başkasının nasıl bir hayat sürdüğünüde bilemez. özünde dindar olup buraya yaptığı ibadetleri mi yazsın isterdin? ya da yaşadıkları acıları mı? veya bir yetim çektiği sıkıntıları mı anlatsın isterdin? aşk acılarını yazıyorlar çünkü insanların en çok bilgili ve tecrübeli oldukları tek konu bu. herkesin başına gelmesi muhtemel ve kesin olan tek konu. ne demek istediğimi anlamışsındır umarım sende allah'a emanetsin.