jackintumoru
hadi kitap önerelim birbirimize :
*sabahattin ali -İçimizdeki şeytan ( sabahattin ali'yi bilmeyen yoktur. aydın geçinenlerin karanlığına değinmiş.)
*charles bukowski- factotum ( bukowski'yi de bilmeyen yoktur, yeraltı edebiyatının en önemli ismi. hayatını bilmek istiyorsanız okumanız gereken kitap bu.)
*albert camus -düşüş (varoluşçu edebiyatın önemli sembollerinden camus, düşüş de burjuva ahlak anlayışını zekice alaya aldığı başarılı bir roman.)
*ruth m. underhill-papago kadını (İnceleme severlere. kesinlikle sıkıcı olmayıp, dili samimi kullanmış yazarımız. 3 yıl boyunca papago yerlileriyle yaşayıp incelemeler yapan bir etnoloğun günlüğü, yaşam öyküsü.)
*virginia woolf - kendine ait bir oda (virginia woolf'u bilen bilir. kadınların sesi, feminizmin güçlü bir savunucusu. kadınların yazmasının yasak olduğu dönemde mahlas kullanarak sesini duyuran bir kadın. bu kitap 1928 yılında kadınlara kapısını yeni yeni açan cambridge üniversitesi'ndeki kız öğrencilere hitaben yaptığı konuşma üzerine şekillenmiştir

Yorumlar

jackintumoru
eevert harika kitap @ikizler okumamıştım konusu ilgimi cekti alacaklar listemde o halde. rica ederim 😊
poseydon
bu aralar tarihi romanlara gömülmüş olsam da birkaç tavsiye debenden gelsin o vakit. murat menteş - dublörün dilemması( sıradan bir aşkın sıradışı anlatımı, okurken öğreten, öğretirken güldüren ve güldürüken ağlatan cinsten :) )