liseli
liseli
1 yıl
gün geçtikçe ailemden uzaklaşıyorum, sonumuz artık hayrola.. böyle bir uyumsuzluk, çatışma emin olun başka bir ailede yoktur.. tartışmalar artık iyice büyümeye, ailemden nefret ettirmeye başladı.. ve ben sürekli laf yemekten de bıktım. ha yanlış anlaşılmasın, şuna benzer bir şey dediğinizi duyar gibiyim; " liseli, senin yaşındayken bizde hiç ailemizle anlaşamıyorduk, yeri geliyor ailemizden nefret ediyor, yeri geliyor ailemizden utanıyorduk.. hepsi ergence tavırlardı, ama artık işler değişti aksine ailemizin değerini daha iyi anlıyoruz, sende geçiyorsun bu evrelerden" .. ancak olay tam olarak böyle değil, asla. ailemi küçümsemek veya nefret etmem liseli olmamla kaynaklı değil, yani yaşımın gereği öyle ufak tefek aileden nefret etme ve bıkma gibi durum değil, değil diyorum çünkü ortada öyle bir şey yok :) aksine asla annem gibi bir eş bulamam, anneme hayranım, maşallahı var her işe eli yakışıyor, oldukça titiz, temiz, pratik ve her yaptığı işte hızlı, babama hayranım, emrimde milyarlarca özel eğitimli asker olsa bile babam kadar gözü kara ve cesur olamam, onun kadar sayılan ve itibar gören biri olamam, yani aileme bayılıyorum normalde ancak fikirler çok çok aşırı derecede zıt noktalarda abi.. bu denli büyük fikir ayrılıkları varken bizim bir arada bulunabilmemiz, düzenli olarak konuşabilmemiz, aynı yerde yaşayabilmemiz mümkün değil.. size olacak olanı söyleyeyim, liseden mezun olduğumda hiç bir şekilde bayramlar seyranlar düğünler ve cenazeler dışında telefon dahi açıp konuşmayacağız.. ailemle son senem, belki çok bağırıp çağırıp kızıyorlar bana hiç anlaşamıyoruz ama, malesef son senemi onlarla yaşayıp lise bittiğinde daha hiç görüşebileceğimizi sanmıyorum, şu an bile üniversiteye git de kurtulalım senden modundalar, kaldı ki bende öyleyim.. bu durum beni çok üzüyor, onlarla daha iyi anlaşabilmeyi isterdim ama iki tarafın da kafa yapısı, dünya görüşü, insanlara olan yaklaşımı müthiş derecede farklı..

Yorumlar

Maviş 🐣
Maviş 🐣
1 yıl
nice böyle aileler gördüm üniversite sonrası görüşmeyeceğini sanan sonra noldu biliyo musun günün her saatinde aradılar sordular birbirlerini yani cidden bu liseli oluşundan @liseli. İnsanların iğrençliklerini gördükçe canım ailem diye sarılıyorsun sıkıca..
liseli
liseli
1 yıl
yanlış anlaşılmamak için yukarıda belirttim, ailemi seviyorum ve onlar gibi asla olamayacağımı bildiğimi söyledim, yani öyle ailemin değerini bilmem için insanların iğrençliklerini görmeme gerek yok, ailem oldukça değerli zaten.. fikirler ve dünya görüşü çok farklı derken tam anlaşılmadım galiba.. üzerine düşsem çatır çatır birbirimize dalıcak derecede kavga çıkar.. şimdi burdaki kimse kim olduğumu ismimi cismimi bilmediği için açık konuşabilirim, ne gibi fikir ayrılıkları var mesela söyleyeyim.. ben vücut geliştirme yapıyorum belki 1-2 yere yazmışımdır, güncel olayları da takip ediyorum camiamla ilgili, nisan ayında yarışma oldu mesela fitness yarışması diyebilirim kısaca, ben gidemedim malesef fotoğraflara bakmakla yetindim, babam gördü ve bence böyle şeylerin yasaklanması lazım bizim ülkemize yakışmıyor dedi, şu lgbt olayına benim bakış açım, herkes istediği gibi yaşar isteyen istediğini yapar, bu özelliğe sahip oldukları için dışlanamazlar aşağılanamazlar, onlardan hepimiz gibi bir insan ve hepimiz eşitiz, bırakalım ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar diyorum, ama bizimkilerin lgbt ye bakış açısı benim tam tersim.. yani şimdi daha da çok şey yazmak isterim ama, her ne kadar burda ismim cismim belli olmasa da doyasıya yazabilme hakkım olsa da ailem hakkında daha fazla şey yazmak istiyorum, fikirler ile alakalı 1-2 örnek oluşturabilecek şeyi yazdım, gerisini, hangi konularda tartıştıklarımızı az çok tahmin edebilirsiniz.. aynı evin içinde sanki farklı dünyaların insanları ve farklı kültür bilinçleri var.. durum bundan ibaret. ve bu fikir ayrılıkları basit ayrılıklar değil gördüğün üzere, daha bir çok şey var ancak herşeyi yazmak ve anlatmak istemiyorum.. dur içimde kalmasın, hazır yazıyorken paylaşabileceğim bir şeyi daha yazmak isterim, sevgilimi bizimkilere gösterdiğimde bile evde kıyamet koptu, biz açık saçık kız istemeyiz böyle giyim kuşam istemiyoruz dediler ve ev savaş alanına döndü.. yani umarım daha çok şey yazmak zorunda kalmam, yeterince anlaşılabilir şeyler yazdığımı umuyorum @mavis :)
anonim
anonim
1 yıl
herkes ailesiyle aynı görüşte de bi sen farklı değilsin ki. normal şeyler bunlar. hepsini çok severim ama evdeki tek bireyle anlaşam ki bunlara aramızda çok yaş farkı olmayan kardeşlerim de dahil. allahın her günü tartışırız çünkü çok farklıyız hiç birinin olmak istemediği kadar özgür bi karakterim var. o yüzden ben de evden uzaklaşmak istedim vee samsuna gittim. İhtiyacım olduğunda eve dönebilecek kadar yakın, ailemin boş zamanın var eve gel diyemiyceği kadar uzak bi şehir :d yorgunluğumu atmak için uyuduğum tüm günle beraber 3 gün sürdü şehre alışmam. ailem beni aramadan aramadım onları. ablalarım gibi ilk aydan eve de gitmedim. hatta sanırım küsen sevgilimi barıştırmak için finallerden bi hafta önceye kadar gitmedim. neyse çok uzattım. harika arkadaşlıklarım oldu, güzel zaman geçirdim. okul bitti, şimdi evdeyim. İnanır mısın halen gram anlaşamayız :d ne onun için eve döndüğüm sevgili ne de başka bi şey kaldı ama halen o anlaşamadığım ailem var artık kişiliğimi daha çok kabulleniyolar. evden tekrar ayrılmayı planlıyorum ama bu sefer onlara katlanamadığım için değil hedeflerim olduğu için. bir nevi mecburiyetten yani. seni çok depresif gördüm bu nedenle yorum yapmak istedim. kendini ailenden uzaklaştırmaya çalışma sadece olduğun gibi kabullenmeleri için çaba göster. dilerim her şey istediğin gibi olur kendini de daha fazla üzme lütfen :) bak seni üzgün gördüm diye siteye en uzun yazımı yazdım içimdeki tatlış ablaçlık dhshajajsh
Maviş 🐣
Maviş 🐣
1 yıl
@liseli anonim bayan benm senin yorumuna karşı vereceğim cevabı yazmış aslında. görüşlerin ne kdr farklı olursa olsun çevredeki insanları gördükçe bunu önemsemiyorsun. bende bazen ailemle aybı görüşlerim olsa da farklı görüşlere sahibim çünkü farklı zamanlarda büyüdük ailemizle. o yüzden yapman gereken tek şey onları öyle kabullenip "ki zaten kabullenmişsin" ve kendini öyle kabul ettirmen. çok sıkı şeyler paylaşmak zorunda değilsin.