dislananmuhendis
ankara patlaması olduğunda yazmıştım. omuz omuza demiştim. omuz omuzaydik bu gece sabaha kadar. ben ülkemi hiç böyle görmedim. tam olması gereken zamanda böyle olduk. sokağa çıkma yasağı dendiğinde annemin yüzündeki ifadeyi unutamıyorum. senaryo diyorlar. tamam senaryo olsun hani bu 37 tane yüksek rütbeli adam var ya bunların kazancı ne olcak bu olaydan. neyin senaryosu bu. evlerinden çıkmayan insanlar çıkanları cahil olarak gördü. gezi parkında sokaklarda olanları cahil gördüğü gibi. olması gereken zamanda birlikte olmalıyız beraber olmak cahillik değildir ben de o çoğu insanla aynı fikirde değilim ne olursa olsun sessiz kalamam. bir de 700 asker ardından sela okunmadi şimdi okunuyor diyorlar. okunan selalari da duymamislar. ulkemiz hakkında hayırlısı olsun beraber olalım birlik olalım. ve evet idam gelsin.

Yorumlar

anonim
çok güzel bir şekilde hakaret etmeden bu yazıyı yazdığın için fikrimi söylemek istiyorum. ben şimdiye kadar cumalar dışında hocanın camiiden müftülükten vs gelen bir bildiriyi okuduğunu duymadım. eskiden evdekilere cahil diyorlardı diyorsunuz ama evdekiler de eskiden sokağa dökülenlere polisi yaralayanlara vatan haini diyordu. polis vatanımızın evladı da asker değil mi? senin benim akranımız çocuklar niye sonucu bile bile böyle işe girişsin. niye dün askeri darbeye karşı sokağa anında dökülen halkımız terörist mitingleri olduğunda bunu yapmadı da şimdi askerin kafası kesiliyor. videoları görmüyor musun ölen askerin bedenini tekmeliyorlar. bu hangi dinde yazar? hangi vicdana sığar? polisimiz askerimiz hepsi bu vatanın evlatları. vatanımız için tehlikeli kişileri meclise sokmalarına bir şey demiyoruz ama askerin kafasını kesmekle vatanı kurtardık sanıyoruz. azıcık tarih bilgisi olan kişi bilir ki darbe böyle olmaz. değil sokakalara dökülmek ruhumuz duymazdı bildiri okunana kadar. saat 9da darbe yapıldığı nerede görülmüş. atatürk ve demokrasi kelimeleri içeren bildirileriyle darbe yaptığını duyuran bi konsey niye demokratikliğin simgesi meclisi bombalasın? sence halkın sokağa dökülmesiyle sonlanacak kadar güçsüzse bu darbeyi yapanlar niye bu işe giriştiler? bizim çok çok dışımızda gelişen olaylar için bi tarafa hak vermek yerine objektif düşünmeye çalışmalıyız. türkiye yalnız bi ülkedir. gezi zamanı kahraman polise tayyip'in polisi dememiz ne kadar hainlikse şimdi de küçücük askerleri bu işin suçlusu görüp öldürmek o kadar hainliktir vicdansızlıkltır. allah sonumuzu hayır eylesin ne diyeyim.
anonim
anonim bayan sosyal medyadan almış yapıştırmış. darbenin saati mi olur arkadaş? hangi kitapta yazıyor darbe kuralları, saatleri, usulu? söyleyinde bir daha yaparken okusunlar. darbe değil, darbe girişimi. girişim sonuçlansa darbe olacaktı sen de simdi aç susuz evinde oturuyor olcaktın.
dislananmuhendis
tek bi darbeye göre darbe bu saatte böyle su şekilde olur demek de doğru değil.askerlerle ilgili hiç bişey yazmadım zaten. söyleyemem de 37 kişi dedim. askerler de bizim kolumuz kanadimiz. sadece verilen emri uygulayan askerlere bişey diyemem o linç edenler öldürenler kafasını kesenler dovenlerle aynı düşüncede değilim. kimin çocuklarını dovuyoruz. doğuda bizim için canını verenler de onlar değil mi? meclisteki tehlikeli kişilere gelince söylemek istediğim şu var malum partinin mecliste hiç olmaması lazım. ha bak bi de şöyle bi gerçek var o partiye oy verenler de şimdi darbeye hayır diye dolanıyor ortalıkta. pkk ile yapılacak çok şey var bitirilir ama nedense o süreç çok yavaş işliyor.ben taraflı değilim cumhurbaskanci değilim. elimden geldiğince objektif olmaya çalışıyorum hainlerde apaçık ortada. aynen öyle allah sonumuzu hayır etsin.
anonim
dislananmuhendis seninle aynı fikirdeyim. sadece farklı bi bakış açısıyla yorumladım. dediklerinde haklısın. teşekkürler cevabın için. anonimbayan2'ye ise şunu demek istiyorum. sosyal medyadan bi şey alıp yapıştırmadım. bu denilenler mantıklı geldi benim fikrim bu şekilde ben de bunu belirtiyorum. tabii ki darbenin bi kuralı kitabı yok. ama en kalabalık saatlerde mi yapılır sence darbe? eğer gerçek bi darbe girişimiyse çeşitli örgütler tarafından yapılıyorsa daha gizli olmaz mıydı sence? bir şey için mantık yürütüyorsan onu bi yerden okuman gerekmez. allah akıl vermiş düşünelim diye. sen öğrendiğin her şeyi okuyup mu öğrendin? tecrübelerinden ve mantık yolundan öğrendiğin bişi olmadı mı? darbeyi savunmuyorum. başarılı olsalardı hepimiz evimizde aç susuz oturuyor olacaktık dediğin gibi. demokrasiyi cumhuriyeti laikliği savunduğum bence gayet açık. o yüzden gereksiz yorum yapma darbe değil darbe girişimiymiş. darbe yapılmaya çalışıldı diyorum. ne diyeyim daha darbe girişmi denenmeye çalışıldı mı? "öss sınavı" gibi anlamsız bir laf olurdu :)
wasp
wasp @wasp
1 yıl
sen dışarı çıkılması gereken olayları karıştırmışsın kardeşim sanırım, daha dikkatli ol.
dislananmuhendis
kötü niyetle çıkmadım dışarı düşüncen için tesekkur ederim @matricariachamomilla