organikmuhendis
dün gece yaşananlara hayretler içerisinde şahit oldum. belki İstanbul ve ankara'da değildim ama orada yaşayan sevdiklerimden duyduklarım... tam bir savaş alanına dönmüştü malesef. darbe girişimi denildiği an cumhuriyet meydanı'na koştuk sabahladık. ben bu kadar birlik içerisinde olunacağını düşünmemiştim o kadar kalabalıktı. sanırım ilk defa tüm ideolojik ayrılıklara rağmen birlik olabiliyorduk. bugün de meydandayız yine orada olacağız. kötü emelli insanlar emellerine ulaşamayacaklar. bu arada milletimizin tek başkomutanı mustafa kemal atatürk'tür ve öyle kalacaktır bunu yazmazsam olmazdı.

Yorumlar

anonim
cahil misin nesin ya başkomutanlık anayasada yazıp cumhurbaşkanına verilmiş bir görevdir yetkidir ezberden konuşan insanlar.. azıcık araştırın ögrenin ya da sorun söyleyelim. ülke karışmış o siyasi cümle kuruyor tek başkomutan vs. anayasada o madde oldukça görevde olacak tüm cumhurbaşkanları başkomutandır ister kabullen ister kabullenme
foreveralone
demi anonim bayan görevde olan başkomutan halki kışkırtıyor kendi telefondan yayın yapıyor değil mi ?
organikmuhendis
bana bu yazıyı yazan insan mı çok eğitimli acaba tartışılır. bu benim düşüncem hiç kimseyi ilgilendirmez. seninle oturup da tartışamam daha önemli işlerim var.
anonim
senin düşüncen falan bizi ilgilendirmez özellikle yanlışsa. türkiye de başkomutan kimdir kime denir bunu anlatıyorum . İlkokuldakilrr biliyor sen üniversiteside bilmiyorsun. forever siyasi düşüncenle ilgilenmiyorum ben sadece başkomutanın ne oldugunu bilmeyen birine onu anlattım.
organikmuhendis
anayasada cumhurbaşkanının başkomutanlık görevini "temsili" olarak aldığını savaş gibi durumlarda başkomutanlığın genel kurmay başkanına verildiği yazar. böylece başkomutanlık görevi fiili olarak genel kurmay başkanı yürütür. başkomutanlık rütbesine herkes erişemez hak eden alır sadece bu ünvanı. ben henüz bu ünvanı mustafa kemal atatürk'ten başka hak eden birini görmedim nokta.
anonim
gitmiş araştırmışta yanlış araştırmış. İşte kapasite meselesi herkes anayasadan anlasa sorun kalmazdı. başkomutan cumhurbaşkanıdır. savaş halinde fiilen genelkurmay başkanı yönetir demişsin ama darbe savaş durumu değildir. darbeyi asker yapıyor zaten? işte bu kadar bilgisiz ve alakasız bize akıl veriyor. 2. olarak diyelimki darbe durumunu savaş kabul ettik genelkurmay başkanı rehin alındı dendi nasıl fiilen yönetecek? hadi o üstün hukukcu kimliğiyle bu durumda napılır bunu da açıkla. google yardım eder belki . herşeyi yanlış biliyor umarım adını dogru biliyordur. İstedigi kadar zoruna gitsin tek başkomutan yok bir sürü oldu.
organikmuhendis
bu kadar insan ölmüş her yer karışmış senin tek derdin burada siteye giriş bile yapmadan millete ahkam kesip herkesin yazısına bir eleştiri yapmak sanırım. hiç de üşenmiyorsun gerçi haklısın içinde bu kadar kin nefret varken ancak insanlara sataşırsın. çok iyi biliyorsan sen yaz mükemmel(!) yazını da okuyalım.ben bana söylenen şeylerin doğruluk payı var mı diye araştırırım her zaman ben hatalıysam kabul ederim. İstediğin kadar yaz cevap vermeyeceğim sana zihniyetini açıkça belli ettin zaten. at gözlüğü takmış dünyaya daracık pencereden bakanlarla işim olmaz benim.