anonim
anonim
1 yıl
halktan dayak yiyen askerleri "ama onlar emir kulu, hiçbir şeyden haberi yoktu" diye savunanlar bir dinleyin hele.
olayların tatbikat olmadığını anlamak için ilk 10 dk yeter. hadi asker biraz saf olsun 30 dk da anlaşılır. zaten ilk bir saat içinde bir çok asker silahlarını bırakıp teslim oldu. halk da bağrına bastı. hatta halka ateş emrini uygulamadığı için darbeciler tarafından vurulan asker bile var.
ancak olayların sonuna kadar darbecilerle omuz omuza durup, sonrasında hakettiğini bulanlara ise asla acımam.
havadan karadan bombalamalarla 161 kişiyi öldür, cumhurbaşkanının kaldığı evi tara, meclisi bombala, genelkurmay başkanını rehin al, helikopterlerle mit binasını tara ama dövülen bir asker konuşulsun öyle mi?
aklımızla dalga geçmeyin.
aklınızla dalga geçilmesine izin vermeyin.

Yorumlar

Ailenizin Gayriresmi Doctoru
bak beyni olmayan fikri olan kardeş. kafası kesilen asker silahını bırakıp teslim olan asker. taşlanan asker de polise teslim olmaya çalışırken taşlanan asker. yahu siz akpliler gerçekten gerizekalısınız bak bunu artık kabul ediyorum. beyin yok fikir var sizde
liseli
liseli
1 yıl
şöyle bir durumda var, yalnız belirteyim evde oturup sokağa çıkanlara aptal gözüyle bakanlardan değilim, dediklerim yanlış anlaşılmasın diye il baştan belirtmek istedim.. ben de sokağa çıktım, ama niye? darbeye direnmek, boyun eğmemek, hainlik eden olursa da dövmek için değil, yakalayıp polise teslim etmek için, demokrasi ve hukuk için indim ben. herkes demokrasi için hukuk için indik diyor, suçlu veya suçsuz askerleri dövüp linç ediyorlar, nerde kaldı hukuk? vatan haini dahi olsa sen hukuka karşı gelmeyeceksin, onun cezasını kesecek ve uygulayacak olan merci sen değilsin. yargılanır ve suçu ne ise cezasını çeker. tekrar belirtiyorum, 2 gece boyunca bende meydanlardaydım, demokrasi için, verilen oylara sahip çıkmak için, ülkeye sahip çıkmak için..
anonim
anonim
1 yıl
seni zeki şey askerler emirleri sorgulamadan yerine getirmek zorundalar. sorgulamak gibi bir hakları yok. emir yerine getirilir ancak ondan sonra şikayetçi olunabilir. bunu bir kız olarak ben biliyorum. aklınla dalga geçtirme!