liseli
vaybe siteye ne kadar çok kayıt olanlar var, benden sonra gelenleri görünce kendimi gerçektende acayİp hissediyorum, vaybe yaşlandık görüyo musun, bizden sonra gelenler kayıt olanlar oluyor diyorum, kendimi bir an böyle ev sahibi hisseder gibi oluyor, kendimden sonra gelenleri misafir gibi görüyorum, sonra şöyle kafamı sallıyorum, ben ev sahibi bile değilim :d harbi ben neyim, üniversitelilerin arasında yazıp çizen, liselinin tekiyim :) gerçekten çok farklı bir his, anlatılmaz yaşanır denilen durumlardan bir tanesi.. neyse, bugün ki konumuz, en beğendiğimiz huyumuz :) aslında küçüklüğümden beri başıma bela olan, beni zora sokan bir huyumu, huy da değil aslında, elimde olmayan bir özellik diyelim, bu özelliğimi o kadar çok sevmeye başladım ki, kendime aşık oldum desem yeridir. bu özelliğim, yaşıtlarımla sağlıklı iletişim kuramamak, hiç bir şekilde kafa yapılarının uyuşmaması, ve bunun tam aksi kendinen 10-15 yaş büyüklerle aşırı derecede iyi anlaşmak, en sevdiğim özelliğim. başka bir forum sitesinde yazıp çiziyorum, arkadaş listeme baktım o forumda, 30 yaşından aşağıda 1 kişi bile yok, hepsiyle samimiyim, muhabbete başladık mı bayağı uzun sürüyor, hemen bitmiyor. bu huyuma oldukça ısınmaya başladım :) İnsanı elit bir havaya sokuyor, tüm ortamlarda senden küçük kimse olmuyor, yani tabiri caizse çoluk çocukla muhabbet etmemiş oluyorum.. neyse, "ee liseli, bu mesajından ne çıkarım yapmalıyız?" derseniz, hiç bir şey :) özel bir amacı yok aslında, yazdığım yazılara baktım da, üst üste 3-4 tane negatif enerjili, isyankar, agresif yazı yazdığımı farkettim ve bu hiç hoşuma gitmedi, negatif, soğuk, depresif ve agresif tavırları hiç sevmem, kendimi bu şekilde tanıtmak, kafalarda "stres küpü" imajıyla yer etmek en son isteyeceğim şeylerden birisi, bu yüzden gidişatı değiştirmek adına biraz daha pozitif, olumlu şeyler yazıp paylaşma gereği duydum :) hepiniz sağlıcakla, enerjik bir tavırla, ve en önemlisi de neşe ile kalın, her daim gülümseyin :)

Yorumlar

dislananmuhendis
eee liseli geliyomusun bu sene omuye😃 buyuk soru naptin lysde bakalım 😃
liseli
:d lys'de ne yaptığımı söylemem için, önce lys ye girmem lazım :) ygs-lys işi seneye, daha yeni son sınıfa geçtim :) ayrıca son sınıfa geçsem bile lys'ye girme gibi bir planım yok, spor bilimleri fakültesi istiyorum ben, sadece ygs ye girip çıkıcam :)
Gerekovic
@dislananmuhendis bizim liseli daha son sinifa gecti diye biliyorum ben :d seneye girecek o sinava benim bildigim:)
Gerekovic
ya @liseli bana demislerdi o fakülteyi. beden egitimi hocam "oas en olmadi besyoya git" diyordu. sirf sporla ilgiliyim diye. ah ah gideydim eyiydi.. İnşallah hayalin gercek olur :) ama sen yine de bir lys'ye de gir, kendini dene :)
liseli
tam bir hukukçu hafızası, tebrikler :) @onumarkamsobee
Gerekovic
teşekkür ederim @liseli :) kolay kolay unutmam çoğu seyi. bazen olaylarin bas kahramanlarını karıştırır oldum su siralar ama olsundu:d
liseli
@onumarkamsobee , benim hayattaki hedef felsefem inan oldukça farklı :) ben bir şeyi hedef olarak belirlemeden önce deliler gibi araştırırım, sonra tek bir hedef belirlerim, ve o hedefime sım sıkı bağlanıp başka alternatiflerin zihnime yer etmesine izin vermeyen bir tipim. liseye geçerken 8. sınıfta, sbs bitmişti ve tercih yapıyorduk, tercih listeme sadece 1 tane lise ismi yazmıştım, istediğim ve yıllardır hedefim olan liseydi, 1 tane lise ismi yazıp tercih kağıdını hocaya verdim, bu ne olum dedi bağırdı çağırdı bana, o zaman daha çok küçüktüm tabi, ağlayacak moda getirdi beni ve zorla 1-2 tane lise ismi daha yazdırdı, elimde olsa yazmazdım ama çok üstüme gelmişti direnemedim, ha ne oldu? o ilk sadece 1 tane yazmak istiyorum başka istemiyorum dediğim liseyi kazandım ve orada okuyorum şu an.. üniversite de öyle, hedefim tek bölüm, spor bilimleri fakültesi, ve tek üniversite, 19 mayıs üniversitesi.. bir çoğu 6-7 tane üniversitenin yetenek sınavına giricek, ben ise sadece 19 mayıs'ın yetenek sınavına girip çıkıcam, başka denemek yok, istemiyorum.. yani bu yüzden sence lys ye girer miyim bir tahmin et :) ha yaptığım iş, akıl karı mı? asla değil, oldukça çılgınca.. e ama bende akıllı biri olduğumu pek öne sürmedim zaten :d anormal biri olduğumu kabul ediyorum. böyle yaşamak çok zevkli, insana müthiş bir kararlılık katıyor, ve bu kararlılık hissini yaşamayan bilemez, sadece tek bir hedefin var ve bunun için çılgınlar gibi çalışıyorsun, durmadan yılmadan, muazzam bir motivasyon ve kararlılık ile.. ve en son olarak sonuçları bekliyorsun, tek bir hedefim var, ve bu iş olmazsa geberip gideyim havasındayımdır her zaman.. hedefimi belirlerken kılı kırk yararım, haftalarca aylarca araştırırım, ve kanaatimi belirledikten sonra diğer seçenekleri eler, tek bir odak üzerine yoğunlaşırım, yani az çok neyi kastettiğimi anlamışsındır :) benim yapım bu, ve oldukça zevkli, sana da tavsiye ederim :d İnsan mükemmel hissediyor, oldukça riskli ve de çılgınca, iyi de; işin zevki zaten o riski yaşamak, o stresi tatmak :)
Gerekovic
şu a da yengem is buldu. ben isi halledip yazacagim liseli. bu arada kisacabence dogrusunu yapiyorsun :)
Gerekovic
tek noktaya odaklanan insanlardan biri de benim. fakat ben lise tercihimde direkt olarak "anadolu lisesi" üzerine odaklandim ve annemle kavgalar etmemize ragmen baska yere gitmedim. universite tercihinde ise "hukuk' bolumune odaklandim ve neresi olduğuna bakmadım. bu sefer hocamla tartistim ve izmir'e gitmedim. yani benim odağım genel oluyor genelde. bir konuda karar vermissem dönmem. seni de anliyorum az çok. hic kimse bir insani %100 anlayamaz. :) kumar oynuyorsun ve cok riskli bir kumar. fakat insani en iyi yine kendisi tanir. kazanacağına inanmasan parani tek bir yere yatırmazsın. yine de tedbir alabilirsin. sakata gelmemek lazim. tabi illa ondokuz mayıs üniversitesi istiyorsan, seneye kalsam da orasi olsun diyorsan, tek tercihte kalabilirsin de bu lys'ye girip kendini denemene engel mi? zevkine gibi düşün. bu arada türkçe'yi iyi kullanmaya dikkat et :d bazi kelimeleri telefon klavyesi azizligi dışında da hatalı yazıyorsun. ygs'de yazim hatalarini affetmezler. yanlışını kodlarsin böyle devam edersen beynine. normal hayatında da dikkat edersen, alışkanlık olur artik ve senin yararina olur bu. ayrıca kitap okumayi seviyor musun sen? bir seyleri araştırıp da kendi hedeflerini olusturman en doğru sey. ben arastirmadan gittim ama pişman degilim:d
liseli
@onumarkamsobee anladım sen biraz daha, hukuk olsun da önemli değil havasındasın, yani dediğin gibi daha genel bir hedef, tam olarak nokta atışı değil.. omü yü düşünürken elbette farklı alternatifler de düşündüm, manisa celal bayar düşündüm mesela, belki orayı deneyebilirim, yani ama yine de aklıma başka seçenekler sokmak istemiyorum, neyse duruma göre bakıcaz artık :) şu an çok şaşkınım :d hayatımda ilk defa birisi bana türkçe'yi düzgün kullanmaya dikkat et dedi, normalde hep ben dikkat ederim, özellikle gıcık kaparım öyle çat pat yazan, noktalama işaretlerini düzgün kullanmadığı için ne dediği anlaşılmayan tiplere.. nerde yanlış yazmışım? bir gösterir misin lütfen? :d kitap işi de, hayır kitap okumayalı yıllar oldu, ancak sürekli makale okuyorum, o kitap okumaya girer mi? :) kitap okumayı sevmem, çünkü ilgimi çeken türde kitap yok, üniversitede bulabilirsem okuyabilirim, çevremde spor üzerine, sağlık veya tıp üzerine kitap yok, o yüzden okuyasım da gelmiyor diğer kitapları.. hala nerde yazım yanlışı yaptım diye bakıyorum ve bulamadım :d nerde yanlışım var?
Gerekovic
bazı kelimeleri, birleşik yazilmalari gerekmelerine rağmen, ayrı yaziyorsun. ya da ayri yazilmasi gerekenleri birlesik yaziyorsun. mesela "hiç bir" yazmissin ama aslinda "hiçbir" olacak. ben de gıcık kaparim ama pek uyarmam. gözüme carpan bir iki kelime olur öyle. bazilarini da klavye carpiyor, o yüzden tam yazamiyorlar. o yüzden pek söylemem. :) benim de yanlışlarım oluyor. önceden daha çok dikkat ederdim. biraz da takıntı yapmıştım :d bazi kelimelerin yazılışını hala karıştırırım mesela ya da eklerin. tercih dönemi sonuna kadar kararin netlessin:)
Gerekovic
ayrıca "nerde" değil de "nerede" yazılması gerekiyor aslında. ama ona çok da takilmamak gerekir :)
liseli
aa evet, neden acaba hiçbir şeyi hiç bir şey olarak ayrı yazmışım ki, hiç farketmedim. ve evet bazılarını da bilinçli olarak yanlış yazıyorum, dediğin gibi nerede değil nerde yazmışım, bu bilinçliydi, yapacağım demek yerine yapıcam yazıyorum, gideceğim yazmak yerine gidicem yazıyorum, bazılarını bilinçli olarak yanlış yazıyorum çünkü aksi takdirde, kendimi bir sohbet içerisinde değil, resmi bir belge yazıyomuş gibi hissediyorum :d çok samimiyetsiz ve ruhsuz bir ortam oluşuyor o zaman.. ama dediğin gibi dikkat ederim, teşekkürler :d ayrıca, kafanda netleşsin demişsin, bak bunu da çok yaparım ve oldukça öneririm, en iyi plan, hiç plan yapmamaktır. bu da oldukça heyecanlıdır ha, çok müthiş. birden çevrende oluşan olayların içerisinde bulursun kendini ve senin hiç bir planın yoktur, kargaşa, heyecan, vuu müthiş bir zevk :d akışına bırakıp doğaçlama yaşamak çok güzel oluyor yeri geldiğinde, bu yüzden düşünmüyorum alternatif üniversite denesem mi denemesem mi diye, zamanı gelince doğaçlama bir şekilde karar veririz, hayatı ne kadarda yaşamayı çok seviyorum değil mi? :) bütün duyguları yaşamayı seviyorum, planlı programlı bir ajan gibi hareket etmeyi, bir savaşçı gibi hedefin için savaşmayı, şaşkın ördek edasıyla, uyandığında etrafında ne olmuş ve bitmiş hiçbir şeyden haberinin olmayıp, ne yapacağını bilmeyip plansız bir şekilde hareket etmeyi.. ve bir çok şeyi seviyorum :) hayat çok güzel herşeye rağmen, bütün duyguları, bütün yaşanabilecek hisleri hissetmeliyiz, tavsiye ederim. babamdan az önce dayak yiyecek kadar azar işitip de gelip burda hayat herşeye rağmen güzel demem de ayrı bir ironi :d olsun, öyle yada böyle ömür geçiyor, anı yaşayıp, kasmamak lazım :)
dislananmuhendis
ay kusura bakmayın dikkat etmemisim ben @onumarkamsobee
Gerekovic
burhan çeçen-liseli şarkısı var, bilir misin @liseli? nickini her gördüğümde aklima geliyor ve söylüyorum. :d ben de her kelimeye dikkat etmem. belli basli kelimeler vardır. "her şey, hiçbir" gibi. diğerleri pek gözüme ilismez:) haklısın. ne olursa olsun yaşama enerjini kaybetme. sohbet etmeyi seven bir insansin sen. bu belli oluyor. ayrica alternatif fikirler de uretiyorsun. bir olaya birçok bakış açısından bakabiliyorsun. bak bunlar çok güzel seyler. bunlari sakin kaybetme:) babanla neden kavga ettiniz ki? :/
Gerekovic
olsun be @dislananmuhendis mühendisim. sorun olmaz:d taaa ilk geldigi zamanlae söylemişti bizim liseli. o zaman da sen yoktun sanırsam buralarda :)
Gerekovic
ve noktalama isaretlerinden virgülü de çok seviyor gibisin :d
liseli
@onumarkamsobee hukukçu olduğun belli oluyor :d :d İyi gözlem yapıyorsun, evet biliyorum o şarkıyı.. ayrıca virgülü neden sevmeyeyim ya, virgül sevilmez mi :d virgül kullanmayanlara acayip gıcık kapıyorum, tıkır tıkır yazıyor arada hiç virgül yok nokta yok bişi yok, 100 tane anlama geliyor, bende o yüzden bir nefes alma, yani yazıyı okuyanın tıpkı benim ses tonumdan dinliyormuş gibi hissetmesi için bol virgül kullanıyorum :) bu olaya bir çok farklı açıdan bakabilme işi dediğin kadar avantajlı bir iş olamayabiliyor her zaman, çünkü bazen "lan benim bakış açım hangisi??" deyip işin içinden çıkamayıp, karar veremediğin ve harekete geçemediğim zamanlar çok fazla oluyor. bir olayı 10 farklı bakış açısından dediğin gibi değerlendirebiliyorum, ancak işin sonunda, acaba benim bakış açım hangisi, hangi pencereden bakmalıyım? deyip, işin içinden çıkamadığım zamanlar oluyor, aşırı derecede olaya farklı açılardan bakmak insanın benliğini kaybettirebiliyor, tehlikeli bir özellik. evet iyi hatırlıyorsun, taaa ilk geldiğimde demiştim, kendimi tanıtmıştım galiba :) hatta birileriyle tartışmaya bile girmiştim çok iyi hatırlıyorum :d hatta yanılmıyorsam, beni tehdit bile etmişti o tartıştığım kişi, seni okulda görürsem dövücem mi demişti öyle bir şeyler hatırlıyorum sanki ama :d kaldırmışlar o yazıları büyük ihtimalle, bulamadım çünkü.
Gerekovic
la liseli ben sayisal çıkışlıyım:d sözel agirligi son iki yilda geldi iste ama sag olasin. benim arkadasa göre sinsiyim ben:d caktirmadan izler ama belli etmem :d :d yahu farkli bakis acilardan bakmak demek, illa bir bakis acisinda sabit kalman demek degil ki. yani bir sürü bakış acisindan degerlendirirsin ve isin sonunda mantigina yatani secensin. cogu insan tek bakis acisiyla bakar ce yargilar. bu yanlıştır. sevmem ben öyle:d ayrıca "birçok" kelimesini de mi bilerek ayri yaziyorsun sen? :d veee nokta olmasi gereken yere de virgul koymasan da olur hani :d diger noktalama isaretleri de olmasi gerektigi yerde bulunsunlar:d bizim ykc dedigimiz yani yemekhanedekikaslicocuk ile tartistigini hatirliyorum ben ama yanlis da hatirliyor olabilirim :d tartisma konunuz ise su spor muhabbeti idi yine galiba. yanlis miyim? size sormadan kaldirmazlar sanırım. :)
liseli
@onumarkamsobee yok ya gerçekten farkında değilim, türkçem bozuldu burda. evet oydu, doğru hatırlıyosun ama ben yanlış hatırlamışım, soru cevap kısmında tartışmıştık, ve evet spor muhabettiydi :d kaldırmamışlardır da soru cevap kısmında tartıştığımız için şimdi arayıp da bulmaya eriniyorum. hukuk okuyup bi yere kapak atamazsan tdk'da işin hazır haberin olsun :)
Gerekovic
türkçeni kendin bozuyorsun, hiç buraya suc atma simdi:d kisaltmalar sonundaki harfin okunusunda göre ek alirlar. tdk'de işim hazirdir belki ama hukuktan mezun olup bir yere kapak atamayan olarak tarihe gectikten sonra :d