poseydon
poseydon
1 yıl
bir ağacın gölgesi bir başka ağacın gölgesiyle buluşuyor soluk ışığın etkisiyle. aralarına biraz başka karaltılar ekleniyor. bu cümbüş rüzgarın etkisiyle bir dans gösterisine dönüşüyor tamamen karanlıktan ibaret bir gösteri loş ışıkta ve zeminde sürdürüyor hareketlerini. ben başka bir gölgenin içinde kendi gölgemi ararken gözlerim bu gösteriye takılıyor. bu cümbüşün içinde kendini belli eden bir şey var ve bulunduğu yere ait gibi gözükmeyen bir şey bu. bir ateş böceği ya da diger adıyla ağustos böceği. yeşil ışığı ile sanki bir geceyi aydinlatabilirmis gibi bir hisse kapılıyorum gölgelerin içinde. biraz duruyor birkaç merdiven iniyor sonra tekrar duruyor ve bu kez birkaç merdiven çıkıyorum. basamaklarla oynadığım basit bir oyun gibi geliyor başta dış benliğime ancak düşüncelerim karşı çıkıyor bu oyun düşüncesine. neden diyor neden sadece görünene bakıyor ve aldaniyorsun ona. sonra, nedenler çoğalıyor sanki hiç olmamışçasına. ben yine duruyorum öyle. başımı kaldırıp gökyüzüne ve öbek öbek dizilmiş yıldızlara bakıyorum tatlı esintinin etkisiyle biraz gülümsüyor çalmakta olan şarkının etkisiyle biraz daha duruyorum. ama bu defa her şeyim ile duruyorum. hışırtıları ve böceklerin seslerini dinliyor, yıldızlara bakıyor, rüzgarı hissediyor ve bilmediğim yerlere yolculuk yapıyorum, tam öyle durduk yerde ve durup dururken. sonra tüm sesler duyulmaz, yıldızlar görülmez, rüzgar esmez oluyor. ben zaten hiç yolculuğa çıkmadığımdan az şaşırıyorum bu duruma. biraz daha durup yere bakıyorum gölgelerini birak ağaçların kendisi bile yok, dans bitmiş, gösteri sona ermis, cümbüş kargaşaya dönüşmüş hiçbir şeyden hiçliğe gidemeyen o yolda hepsi, herkes ve her şey anlamını yitirken kendini arayanlar elleri boş dönüyor ve yeniden kayıp ilanlari vermeye basliyorlardi. kim bilecek ki senin, benim ya da onun kim olduğunu ve bizim hepimizin ayri ayri kendimizi arayıp bulamadığımızı onlar görebilecek mi acaba. bize bizden daha yakın olan bir canlı yok iken ve bizi bizden daha iyi tanıyan bir insan ya da evladı yokken gerçekten bu çaba diye adlandırdığımız şeyin bir sonucunu almayı umuyor muyuz? tabiki hayır sadece -mış gibi gözükmek istiyoruz. peki neden?

Yorumlar

zappingdegilsapping
biz insanlar o kadar saçma sapan şeyler yapıyoruz ki; taklitler, özentilikler, yalanlar vs . aslında bu kadar kötü davranışı sevilmek için yapıyoruz çok ilginç değil mi sevgi çok güzel temiz bir şey ama biz onu elde etmek için her türlü kötü şeyi yapıyoruz . bu mış gibi yapmalarımiz da bundan işte sevilmek istiyoruz modaya neden uyuyoruz ki çünkü beğenilmek istiyoruz sevdiğimiz kişi daha çok sever diye düşünüyoruz , çoğu kişi başarılı ama neden takdir edilmek için ailemiz , yakinlarimiz çok sevsin diye . artık her şeyi bi koşula bağlar olduk , karşılıksız hiç bi şey kalmadı galiba ...
nar
nar
1 yıl
çok manidar şeyler yazdığına emin olduğum halde okumaya üşendim.. @poseydon
zorakimuhendis
ağustos böceği yeşil ışıklı mıydı derken vikipedide pulptan çıkış gifini gördüm.en son karıncanın beyninden büyüyen mantarda bu kadar iğrenmiştim...
ancak yanlış bilmiyorsam ateş böceği ile ağustos böceği aynı şey değil.biri cır cır öterken diğeri ışıklı olan oluyor .sanırım karıştırmışsın :)
poseydon
poseydon
1 yıl
@zappingdegilsapping ve nedense bütün bunlar öz güvenimizi ego seviyesine çıkarıyor gibi bir şey oluyor bazen. kendimiz olabilmek için kendimizden taviz veriyoruz ve bunun hiç farkında olmuyoruz.
zappingdegilsapping
ben hep şunu derim ve şuna inanırım aslında her insan birbirinden bambaşka ve harika yaratılışa sahip varlıklar ama koşullar bizi öyle değiştiriyor ki ve dünyadaki oyunlar sürü faaliyeti her şey hepimiz aynı olalım istiyolar . özel günler bile öyle hepimiz o gün bişiler alalım hepimiz sevdiğimiz insanları o gün sevelim . herkes aynı rengi giysin herkes herkes herkes .. bu yüzden de kimsenin fikrine saygı gösteremiyoruz çünkü artık aynı olmaya alıştık farklılıklar yanlış gelir oldu
poseydon
poseydon
1 yıl
@zorakimuhendis şimdi baktım da harbiden farklılarmış. ben bugüne kadar onlari hep ayni sanıyordum. eyvallah yeni bir sey öğrenmeme yardımcı olduğun için.
poseydon
poseydon
1 yıl
@zappingdegilsapping bu konuda haklısın ancak bunu önce kendimizden başlayarak degistirmekte bizim elimizde değil mi? önce insan olabilmeli insan ve bununla birlikte de kendi olabilmeli, başkası gibi değil.
zappingdegilsapping
evet kesinlikle öyle ✋👍
zorakimuhendis
ne demek efendim bir faydamız olduysa ne mutlu...
anonimtes
anonimtes
1 yıl
@zappingdegilsapping sevilmek için bunca şeyi yapıyoruz madem neden etrafta kalbi kırık bunca insan var? taklitler ya da özentilikler sevilmek için değil kıskançlıktan. başarı ailemiz çok sevsin diye değil egomuzdan. yaptığımız tüm kötü şeyler yaşadıklarımızdan. ve evet karşılıksız hiçbir şey kalmadı bencilliğimizden.
poseydon
poseydon
1 yıl
@donantes evet öyle. üstteki yorumumu oku zaten her şey acikliga kavuşmuş olacak