poseydon
piyanonun çalan notalarına kaptırmış iken düşüncelerimi, düşlerimi ve ruhumu bir şimşeğin gökyüzünde flaş gibi beyazlatması ile kendime geldim. kitabım önümde duruyor, birazdan ışığı kapatıp bir mum da yakarım ve kendi yalnızlığıma bir sigara ve bir bardak çay. bu aralar kötü değilim ancak iyi de değilim. demek ki iyi olabilmek için kötü bir durumda olmamak yetmiyormuş. yaşayarak öğreniyoruz her şeyi. yaşadıkça, ömrümüzden günler azalırken hızla kim bilir daha neler öğreneceğiz ve neleri öğrenemeden bitecek bu sonu olan yolculuk. bazı yolculukların sonu olmasa da mutlak suretle sonu olan bir yolculuk bizimkisi. sakinleşmek, huzur bulmak için dinlediğim bu şaheser müzikte kendimi kaybedeli bir hayli olmuş. otuz dakikalık bir müzik ve sürekli tekrarlıyor kendini. kendimi bulmaya çalışmak gibi bir zahmete girmeye fırsat bırakmadan anılardan anılara bir yolculuk yaptırıyor bana. uzun yolculukları hiç sevmeyen anılarıma. bu son iki cümle okuduğum bir şiirden alıntı. şiirler de olmasa zaten. akşamüstü mavi gökyüzündeki lacivert ve biraz mor renge dönük olan bulutlara baktım. biraz konuştum onlarla düşüncelerimde. kimse duymasın diye o kadar kısık sesle konuştum ki bazı yerleri ben bile duymadım. sanırım, bu konuşmadan da bu yüzden bu kadar büyük bir haz duydum. büyük sevinçlerimi omzuma atayım dedim, bilirsiniz ağır şeyler omuzda taşınır, gerek kalmadı. o kadar da ağır değilmiş demek ki. selam. bunu iç sesim söyledi. uzun bir aradan sonra söylediği ilk kelime. kalksan artık oturmak için geldiğin ve kurulduğun bu mindere iyice yatmışsın, dedi. biraz daha dedim, biraz daha.

Yorumlar

kayipgalaksi
gitme kararı ne oldu? gidecek misin?
poseydon
@kayipgalaksi evet gideceğim. birkaç gün kaldı.
kayipgalaksi
neden böyle bir karar alma gereği duydun ki? anlayamadığım için soruyorum. İstersen cevap vermeyebilirsin.
poseydon
@kayipgalaksi bildiğin okulum bitti ve uzun bir süredir böyle bir fırsat bekliyordum ve bir de açıkçası biraz sıkıldım. bir süre tek başıma kalıp kafamı dinlemeye ihtiyacım var. tama olarak ne kadar bilmiyorum ancak kendimi biraz daha iyi hissetmeye ihtiyacım var.
kayipgalaksi
seni sadece yazılarından tanıyorum ve sanki son zamanlarda biraz iyi görünüyor gibiydin. çünkü senin önceden daha karanlık, depresif yazılarını da okumuştum. yani o zamanlara göre son zamanlarda daha olumlu, güzel şeyler yazıyordun, yani ben oyle hissediyordum. sevinmiştim senin adına. ancak halen çözemediğin sorunlar var galiba. İnşallah her şey yoluna girer ve mutlu olursun 😊
poseydon
@kayipgalaksi kendimi kandırmışım iyi olduğumu düşünerek. gerçekten hissettiğim şeyleri halının altına süpürmüş ve yok olmasını ummuşum ancak gerçekler bir bir ortaya çıkmaya başlayınca yeniden kendimi nasıl bu kadar kandırdığımı ya da kandırmaya çalıştığı gördüğümde yine karanlığımda boğulmaya devam ediyorum. halbuki hiç böyle bir çabada bulunmamış olsaydım bir bütün olarak devam edebilirdik karanlığım ile birlikte.
kayipgalaksi
İşte asıl sorun bu. İnsanların gerçeklerden, yaptığı hataların, yanlışların arkasındaki gizli doğruyu görmeyip kaçması ve bunlardan kurtuldum diyerek kendisini kandırması. halının altına bunları süpürdükçe orada birikiyor ve bir zaman sonra sığamıyor, bir bir de değil bütün hepsi önüne yığılıyor aniden ve batıyorsun. bence eğer bunları yapmayıp karanlığınla yüzleşseydin ondan kurtulabilirdin ve de halen kurtulabilirsin. geç değil. ruhun hasar almış olabilir ama zihnin halen genç ve diri. kolay değil ama yapabilirsin. o karanlığa alışma. güçlü ol. umarım gittiğin yerde bütün bunları yenersin.
poseydon
@kayipgalaksi İyi de ben karanlığımı yenmek istemiyorum ki. bir de gittiğim yerde de artık çok uzun bir süre kalabileceğimi düşünmüyorum ama yine de bir gidip deneyeceğim.
kayipgalaksi
ama iyi hissetmeye ihtiyacım var diyorsun peki karanlık ne olacak? karanlık varken iyi hissedebilecek misin? bu tezatlığın içinde nasıl olacak o? düşüncelerini netleştirmek mi istiyorsun yoksa iyi olmak mı? biliyorum çok soru soruyorum. kusura bakma 😌 sadece seni anlamaya çalışıyorum.
poseydon
@kayipgalaksi İyi olmak için illa aydınlıkta olmak gerektiğini düşünmüyorum. ve düşüncelerim olmasa da olur ancak biraz daha iyi bir ruh halinde olabilmem için de bazı düşüncelerim konusunda kesin bir yargıya varmam gerektiği kanısındayım. bir de yaşamak veya yaşadığını hissetmek için iyi olmak gerçekten gerekli mi? bu da başka bir soru.
kayipgalaksi
hayır tabiki de, gerekli değil. bende bir süre önce o karanlıktaydım. kendimi, yaşadığımı ve daha bir çok şeyi fark ettim o dönemde. şuan, iyiki de o süreçten geçmişim diyorum. ama dediğim gibi bir süreçti. yani o karanlığın bir sonu olmalı. hep böyle devam etmemeli. o süreci atlattıktan sonra daha sağlıklı ilerliyorsun yaşamında.
poseydon
@kayipgalaksi benim durumum bir süreçten çok bir yaşam tarzı diyebilirim. en azından şimdilik böyle düşünüyorum.
kayipgalaksi
o halde bir şey diyemem. İnşallah istediklerine ulaşırsın gittiğin yerde 😊
poseydon
@kayipgalaksi İyi temennin ve sohbetin için teşekkürler. teşekkür olarak bu şarkıyı bir dinle. the oh hellos-dear wormwood
kayipgalaksi
şarkıyı çok çok çok beğendim! 😊 uzun zamandır dinlediğim en güzel şarkıydı. İlk girişten insanı çok etkiliyor. bu güzel şarkı için çok teşekkür ederim. john denver - take me home, country roads. sende bunu dinle, beğenirsin umarım 😊
poseydon
@kayipgalaksi şarkı güzelmiş. bayağı beğendim. ne çok hareketli ne çok slow. sözleri ayrı bir güzel☺ teşekkürler.