jackintumoru
bu neyin nefreti neyin çekemezliği. oyunu oynayan. parayı alan sen misin arkadaşım? git yoluna izle insan gibi. taraftarın birbiriyle böylesine kavga etmesini hiç bir zaman anlamadım anlamayacağım da. metin oktay'ın giydiği formaya ihanet etmeyin ona yakışır davranın. bugün ne adar da ço nefret gördüm. içim sıkıldı. çorum'da 3 gündür söndürülemeyen orman yangnı var. adamın biri diyor ki 'kesin bunu çorumlular yapmıştr haberi okuyunca aa çorum'da orman varmış dememiz için.' ülke toprağında ya geçtim ülkeyi, doğa her yerde doğa, bir orman yanıyor ve sen böyle aymazca bir yorum yapabiiyorsun. sevme kimse sana çorumu sev demedi. en azından dğaya saygın olsun. belki farkında değilsin ama yaşıyor olmanın tek sebebi, o dalga geçtiğin şehirdeki gibi ölen ve ölmekte olan doğa.beyninizi biraz kullanın. bu nefret sizi bir yere götürmez.

Yorumlar

Yabadabadu 🔥
ne garip ülkeyiz. İlla o olayı, etiketleyecekler birine. ağzı olanın konuştuğu, duyarsız bir milletiz. yerine göre değilde, keyfimize göre davranıyoruz. hep ondan oluyor, tüm bunlar.
jackintumoru
ne yazıkki öyle @bilbakalimbenkimim düşünmeden davranıyorlar. hoş düşünseler de pek bir şey değişeceğinin sanmıyorum.
Yabadabadu 🔥
malesef ama en azından düşünmeye yeltenseler, her şey daha farklı olabilirdi. bir kişinin yaptığı hatayı, genelleme yaparak konuşmaları ve takrarlamaları yanlış. umarım düzelir her şey
jackintumoru
pardon da niye çoruma salladıklarının farkında bile değil bu amipler @bilbakalimbenkimim
Yabadabadu 🔥
genelde öyle oluyor aslına bakarsan. bizim akraba var, fakat uzaktan hani. özele girmiş olacağım biraz ama kadınla anlaşabilen kimse yok. açıkçası, hep ters düşer insanlarla. ve o, muşlu hani. bir başka muşlu da faklı bir hata yapınca, "bu da muşlu ne beklenir ki" oluyor. aslında bir kişi, bir toplumu belirliyor. yakından gözlem olduğu için olabilir bu durum. hani kobay hayvanlar vardır. bir hayvan ölene kadar, üstünde deney yapılır ya. o hayvan ölünce farklı bir deneye geçerler. deneyde hata var derler. halbuki farenin hasta olma, ihtimalini düşünmezler. birazda zihniyet meselesi sanırım.
jackintumoru
hem zihniyet hem düşünebilme kapasitedi meselesi. nefret etmek kolay iş. onlar da kolay olanı yapıyorlar. @bilbakalimbenkimim
Yabadabadu 🔥
malesef ki, öyle...