jaddar
yaktın beni çekirdekçi çocuk. utandım; dertlerimden, şu dünyanın kirliliğinden. ama sen utanma emekçi çocuk! bu masalar arasında belki bir iki bardak satarım diye dolaşmak...
belki bir kardeşin var evde belki hasta bir annen belki de kazandığın üç kuruşu elinden almak isteyen beli silahlılar... ama sen utanma çocuk biz utanalım. telefonumun markası kötü diye ağlayan çocuklar utansın. ayakkabısı nike olmadığı için ağlayan çocuklar utansın, sen utanma çocuk! sen dünyanın en güzel yürekli çocuğusun. sen en onurlu yaratılmışısın evrenin. evine ekmeği bol götürebilesin çocuk.

Yorumlar

mimarlique
"çocuğum, sen bu sokaklarda kendi haline büyürsün
bense, seni gördükçe kendimden utanır, küçülürüm" demiş şair. keşke her insan bu empatiyle dolaşsa caddelerde, hiç olmasa bir tebessüm bıraksa avuçlarına ve keşke başı okşanmayan bir çocuk dahi olmasa dünyamda.
anonim
yanlis anlama beni simdi ama seninde telefonun marka degil mi ayakkabin nike degil mi belki daha iyisi. aslinda hepimiz oyleyiz ama yaptigimiz tek sey yazmak konusmak
jaddar
sen sadece yazıp konuşuyo olabilirsin ama ben faal olarak çalışıyorum bu konularda. maksat yazarak dikkat çekmek. kimse marka giyinmesin demiyoruz. yiyecek ekmek suyu zor bulan insanların olduğu şu dünyada madem yardım etmiyor, kolunu bile kaldırmıyor bari göz yaşlarını bir ayakkabıya değil de masum çocuklara harcasın.