anonim
arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum.özellikle hukuk okuyan arkadaşlar varsa,yardımcı olabilirse çok sevinirim.bizim bir tane hocamız var.adam derste durmadan belaltı espri yapıyor.bir önceki derste de çok çirkin bir hareket yaptı.çocuğun tekine "bir daha uyursan sana birsey yaparım" dedi. sonra da peltek peltek,yürümekte zorlanıyormuş gibi yürüdü sınıfın ortasında "işte böyle yürürsün sonra" dedi.kusura bakmayın ama olayın iğrençlik derecesini belirtmek için hareketini anlattım.1. sınıfın ikinci döneminden beri çekiyoruz biz bu adamı.bölümden dolayı çok kız yok sınıfta,20 kız felanız.rahatsız olan tek kişi ben değilim.fakat hoca bize kafayı takar, geçirmez diye de birşey demedik hocaya. egolu,kendini öne çıkarmaya çalışan ve durmadan akademik başarılarını,haddini bildirdiği öğrencileri anlatan bir hoca. İnternetten araştırdım biraz,hocayı şikayet edebilir miyim diye.önce dekanlığa,olmadı yök e şikayet edebiliyormuşuz.fakat emin olamadım.hoca aynı zamanda doçent, idarede de önemli bir konumu var.benim adımı verirler ya da hoca bana iftira atar diye de korkuyorum.sizce ne yapmalıyım? dekanlığı es geçip yök e şikayet etmeli miyim yoksa ben de diğer kızlar gibi sessiz mi kalmalıyım.

Yorumlar

adigee55
videosunu çek whatsapp ihbar hattına at.
anonim
hemen şikayet etmelisin. bimeri arayabilirsin
nerdenbaksanmalzemeci
rahatsa o kadar sırtını iyi yere bağlamıştır uğraşma başın ağırır
nrfyza
direk yök'e şikayet et güzelim. ben trt de staj yaptım aynen böyle bir adam vardı. stajerlerden şikayet alınca adamı attılar memurluktan.
anonim
@adigee55 telefonları kapattırıyor derse girince.biri görüp hocaya söyleyebilir, esprilerine gülenlerden biri. @nerdenbaksanmalzemeci diğer türlü de utancımdan dersi dinleyemiyorum ama dediğin mantıklı.bimer i bilmiyordum ama deniycem.
anonim
sakın video ses kaydı fotoğraf tarzı seyler alma aleyte delil kabul olmaz çünkü kişinin kişilik hakkına zarar vermiş olursun(derste ses kaydı serbest ise alabilirsin) bu da senin için sıkıntılı bir durum olur yani pirinç almaya giderken evdeki bulgurdan olma..şikayette bulunabilirsin ancak işin ucu sana dokunursa sana her hangibir atıfta ya da sözel bir tacizde bulunulursa savcılığa git hakkında kamu davası açılır :)
adigee55
şikayet edersen sıkıntılı olabilir.bence kaderine razi ol!!!
dante
dante @dante
1 yıl
büyük bi ihtimal meslektaş olacağız ve o hocayla öyle problemleri olan bi siz değilsiniz. şimdiye kadar bizde video çekmeyi falan düşündük. hatta eğer doğru duyduysam bi iki kere şikayet edilmişti.
anonim
@nrfyza İnşallah bizim hocanın sonu da öyle olur. @anonim_bayan bir avukat yakınım yok,ailem de kendimi öne atmamı istemiyor. @dante bu kadar ciddi şikayetlere rağmen hocanın hâlâ okulda bulunması,kariyer basamaklarını çıkıyor olması şaşırtıcı.bütün öğrenciler birleşsek,tepkimizi koysak bu kadar zıvanadan çıkamaz.sizde erkekler de tepki koymuş ne güzel,bizim sınıfın erkeklerinin yarısı güldü yarısı tepki bile vermedi sınıfça korkağız
anonim
İsim vermeden yöke sikayet et direk aliniyo gorevden bunu yasadik
anonim
yoke şikayet et bimere yaz hepiniz birlik olun bu ne yaa ne sanıyo kendinmiş eğitimli öküz