poseydon
teselli edici sözlerin zamanı, devri çoktan geçmedi mi? kaç defa daha "bu da geçer." sözünü duymak zorundayız? hem biz teselli bulmak istemiyoruz ki. sonuna kadar yaşamak istiyoruz acımızı, ayrılığımızı. sessiz sedasız konuşmak istiyoruz. ve en önemlisi de anlaşılmak istiyoruz. mümkün olamayacağını bile bile istiyoruz bunu. bazen merak da ediyoruz, anlaşılsak anlaşıldıktan sonra ne olacak? anlaşılmamanın o koca yerini kim, neyle, nasıl dolduracak? yoksa daha da mı büyüyecek içimizdeki boşluk? anlaşılmak istiyoruz bütün benliğimizle. İyice ve dikkatle düşündüğümüzde ve değerlendirdiğimizde de en çok bundan korkuyoruz. ve korkularımıza bir yenisi daha ekleniyor. sonra fark ediyoruz ki biz korkmak da istemiyoruz. yanmak, vicdan azabı çekmek, kırılmak istiyoruz. aynı zamanda kendi yalnızlığımızı kimselere bulaştırmak ve yalnızlığımıza kimseleri dahil etmek istemiyoruz. hangisi ya da hangileri daha kötü idrak edemiyoruz. düşüncemizde bile kararsız ve ihanet içindeyiz kendimize, benliğimize ve bize dair her şeye.

Yorumlar

wasp
wasp @wasp
1 yıl
ben teselli edilmek istemem çünkü teselli edilecek hale gelmek istemiyorum.
poseydon
@matricariachamomilla ne yazık ki her şey istediğimiz gibi olmuyor, olamıyor.
artemis
teselli cumleleri cenazemi süslemekten başka bir işe yaramıyor
poseydon
@artemis dünyanın en gereksiz cümleleri gibi hissettiriyor değil mi? şöyle bir düşünecek olursak biz bir iki cümleyle acımızı unutacaksak zaten o acı değildir.
fuzuliye
yıprandığını bir tek senin bilmen kıvranış ,ağladığını kendin görmen ruhen yıkılış,onlar anlatsanda anlamazlar bir anlamda yüklemezler , çıldırdığını düşünür o büyük düşünürler, hiç kimse hiç kimsenin yarası kadar anlayamaz bir baska yarayı, bir zaman sonra artık anlatmazsın zaten sormazlarda, sonra sonra kendinede anlatmazsın anlatamadıklarını böyle böyle gider solar hersey.