anonim
anonim
1 yıl
samsunun erkek popülasyonu çok kalitesiz. (arada istisnalar vardır belki ama ben hiç denk gelmedim) birçok şehir görme fırsatım oldu fakat bu kadar saygısız erkeği bir arada sadece samsunda gördüm. bugün hava çok soğuktu malum. İlahiyatın ordan yurda yürüdüm, kalın giyinmiş olmama üstümdeki monta rağmen dondum.o sırada aklıma samsun kız yurdunun öğrencileri geldi. bir zamanlar ben de o yurttaydim. şu r11 işkencesini yaşamış olanlardanım yani. geçenlerde burada bir mesaj yayınlanmış. altına atılan kaba yorumlar da çabası. "kyk da kalıyorsun fakirsin madem sesini çıkarma" gibisinden bir yorum yazılmış mesela. madem sen çok zenginsin özel aracınla gel işgal etme r11 i. sonra başka yorumlarda olmuş tabi son derece bencilce. burda olması gereken şey belli. her r11 kız yurduna çıkmalı. bunun kışı var yağmuru var. herşeyden önce lanet dağ başının rüzgarı var. kaç kere uçma tehlikesi geçirdim ben orada rüzgâr yüzünden (abartmıyorum kışın orayı bir ziyaret edin anlarsınız). ya da o arazide bırakılmış malzemeler kafanıza felan isabet edebilir o rüzgarda. yani aracın oraya çıkıp kaybedeceği 5 dk yakacağı benzin hiç bir öğrenciden değerli değil. düşene bir tekme de siz atıyorsunuz. evet erkek yurdundan binemeyenler de oluyor. ama bu orda kalan kızların suçu değil. ring sayısı artmali. mesela ben ve arkadaşlarım da binmiyoruz kız yurduna. 5 dk beklemeye kimse ölmez. çok mu zor biraz dayanışma içinde olmak. bana kalırsa ringin tepesinde yazan "kız" da erkekleri etkiliyor olmalı. sırf kız yurduna çıkıyor diye binen abazalar tanıyorum. bu kadar mı düştünüz. sonra bir de tramvay da birçok kez şahit oldum. yaşlı, hamile biniyor araca yayılmış öyle bön bön bakıyorlar. kız olmama rağmen kaç kez yer verdim. utanmaları felan da yok.mavi koltukta oturduğu hâlde yer vermeyenler bile var. en cok da bu yer vermeme olayı şaşırtı beni. mesela buraya gelmeden önce başka bir şehirde ilçede yaşıyordum. belediye otobüsleri vardı, ringlerden bir tık daha küçük. mesela orda yaşlıyı, hamileyi geçtim normal kızlara da yer veriliyordu. kocaman adam kalkıp yer veriyordu mesela kız çocuğudur rahatsız olmasın ayakta diye. yani size yer vermesi için karşı tarafın beğenmesi gerekmiyordu. hava olsun diye yapılan birşey değildi. dolmuşçular felan zaten kabalıkta çığır açmış. ne bileyim havası da değişik insanı da değişik. sevemedim bu şehiri.

Yorumlar

delpiero
delpiero
1 yıl
yazdıklarının büyük çoğunluğunda belki tamamında haklısın. ekleme yapmak istiyorum. şu tramvaya, ringe , otobüse vs. ulaşım araçlarına binmeden önce inenlere müsade edilmesini bilmek için metropolde yaşamış/büyümüş olmak gerekmiyor.
jom
jom
1 yıl
türkiye'nin kalitesiz..
anonim
anonim
1 yıl
@delpiero sanalda da olsa ilk defa istisnaya denk geldim sanırım :) teşekkür ederim.dediğine katılıyorum :)
nargilekomuru
nargilekomuru
1 yıl
@anonimbayan insanlarin kendi ailesindeki bayanlari dusunerek hareket etmeleri lazim onlar o duruma dussun isterler mi diye, yazdiklarinda cok haklisin sonuna kadar katiliyorum kac kez oturanlari kaldirmisligim var ayip gercekten
anonim
anonim
1 yıl
@nargilekomuru bir istisna da sensin demek ki :) teşekkür ederim.yapılan yanlışın farkında olmakla kalmayıp tepki koyman çok hoş. @jom ülke geneline bakılırsa maalesef haklısın :(
adsoyad
adsoyad
1 yıl
"kız çocuğudur rahatsız olmasın ayakta " nerde kaldı kadın erkek eşitligi ? tamamen bir feministin düşüncelerini içermiş yazı
anonim
anonim
1 yıl
oradaki öğrencilerin alnında samsunlumu yazıyor ? farkındaysan üniversite ortamından bahsediyorsun genel olarak. samsunla ne alakası var ? sizin memleket paris olmasa gerek.
anonim
anonim
1 yıl
"kız olmama rağmen kaç kez yer verdim." welcome to turkey!
trinity
trinity
1 yıl
felan değil falan yalnız!
trinity
trinity
1 yıl
samsun özel isimdir. özel isimlere gelen çekim ekini kesme işaretiyle ayırman gerekirdi!
trinity
trinity
1 yıl
parantez içi cümleyi büyük harfle başlatmamışsın!
trinity
trinity
1 yıl
noktalama işaretlerini yanlış yerde kullanman veya hiç kullanmaman anlam karmaşası yaratmış!
trinity
trinity
1 yıl
daha çok eksiğin var. senin gibi kaliteli bir insanın dikkat etmesini beklerdim ben kendimce.
trinity
trinity
1 yıl
eyşan'ın da allah belasını versin bu arada.
anonim
anonim
1 yıl
of şu sıkıcı sıkıştığınızda yazım imla kurallarına kafayı takmanız... 15 yaşındayken bende yapardım...bu arada samsun'da sizi sevmemiştir emin olun ' özel ' olarak.sizin şehrin erkekleriyle size çağdaş medeni dolu bir yaşam dilerim.
trinity
trinity
1 yıl
dahi anlamındaki "de" yi ayrı yazmayı öğrenememişsin ama 15 yaşından beri.
anonim
anonim
1 yıl
yani açıkcası dediklerinizin çoğuna katılıyorum fakat "kız olmama rağmen kaç kez yerim" kelimesi biraz eşitlik sınırını zorlamış. keşke onu yazmasaydınız aynı yaşıtız hiç bir erkeğin bana yer vermesine ihtiyacım yok açıkcası. bana da hiç denk gelmedi yaşlı, hamile, zor durumda olanları görüp kalkmayan. gördüğüm bütün erkekler kalktı ki şu saydığım koşullar da bir kız olarak benim de kalkıp yer vermem gerekiyor zaten. ama kız yurdu meselesin de bende aşırı sorun yaşayanlardanım. kız yurdunda kalıyorum. örnekle bir şey anlatayım. İki tane ring peşpeşe geldi biri kampüs biri kız yurdu. biz kız yurduna bindik ver aşağıda bir sürü kız "biraz ilerler misiniz" diyor bizde mümkün olduğunca ilerlemeye çalışıyoruz arkalarından bir çocuk kızları ite ite geldi ve "biraz ilerleyin burası kimsenin özel aracı değil" dedi ve o kadar kızın arasın da kız yurdu ringine bindi. şoför sürekli bağırdı arkada ring var yada burda inin kızlar binsin söz sizi gelip alacağım diye(şoförler de aşırı duyarsız aralarından nadiren çıkıyor böyleleri). allah aşkına erkekler erkekler de demeyelim artık erkeklerden çok kız yurdunda inmeyecek olan kızlar biniyor. siz bizim hemcinsimiz değil misiniz hiç mi anlamıyorsunuz bizi. 2 dk daha bekleyip kampüse neden binmiyorsunuz anlayamıyorum kafam almıyor ya.