enguzelmevsimim
İnsanları belli bir kalıba sokmak için, söylemlerinde bir hata bulabilmek için çok uğraşır diğer insanlar. bir grup insan da kendisini onlardan sakinabilmek için çok uğraşır. saklanabilmek için köşe kapmaca oynarlar. ama bir zaman gelir ki ne bilinmeyen bir köşe kalmistir ne de saklanma çabasına girebilecek kuvvette insan. zaman ilerledikçe kişi bunu daha iyi fark ediyor. belki yaşadıkları yüzünden belki de öyle olmasi gerektiğini düşündüğü için. bizim genç kizimiz da öyle bir evreye girmek üzere. belki de girdi bile. saçma buluyor yasamdaki her şeyi. küçücük bir nokta iken, neden hala burada oluşunu bilmediginden saçma buluyor. zaman ilerledikce gercekten bazı insanlarin göründüğü gibi olmadiklarini ve erken olgunlasabildiklerini anliyor. çünkü kendisi de bir çocukluğunu yasayamayanlardan. geceleri oturup dert yanmiyor yasayamadigi icin ama o yaşamamış çocukluğundaki pişmanlıkların altinda eziliyor yavas yavas. bir gün gelecek ve kaldiramayacak. o gün gelene kadar hayat denilen ama anlami ölüm olan yasamda ilermeye devam.

Yorumlar

boyutsuzparametre
bırak saklanmayı, bırak köşe kapmaca oynamayı, bırak söylediklerimde hata bulacaklar mı kaygısını. kimsenin senin hakkında ne düşündüğü umurunda olmasın.. sadece kendin için yaşa başkaları yanında olunca kapa kulaklarını ve gözlerini, tadını çıkar hayatının. çocukluğunu yakmışsın bari hayatının en güzel yılları gençliğini yakma..
enguzelmevsimim
cocuklugumu ben yakmadim @boyutsuzparametre öyle olmasi gerektigi icin oldu. evet yasayamadim tam olarak belki ama ben öyle olmasindan da pisman degilim. ayrica ben kulaklarimi kapiyorum. sadece olani söyledim. benim icin ne dedikleri o kadar da mühim degil. hele ki su son birkac yildir. hata bulacaklar kaygisi tasimam ben. yine de tesekkurler:)
boyutsuzparametre
o zaman ne mutlu sana @enguzelmevsimim pişman değilsen sorun yoktur. hayatta her şeyin hayırlısı gönlündekinin de hayırlı olmasını dilerim :)